Гонадотропен хормон

  • 5 906
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравейте момичета  Hug
Някоя от вас чувала ли е за този хормон да ми обясни повечко  Grinning
и също така ако знае да ми каже къде го изследват  Simple Smile
много ще съм благодарна ако получа малко информация  Grinning

# 1
  • Мнения: 3 376
Гонадотропни хормони или гонадотропини се наричат хормони, произвеждани от хипофизата, а именно: Лутеинизиращ Хормон (ЛХ) и Фоликуло-Стимулиращ Хормон (ФСХ). ЛХ и ФСХ са хормоните, които карат всеки месец организмът да произвежда яйцеклетка и да стига до овулация. Изследват се между 3ия и 5ия ден от цикъла и можеш да го направиш в повечето лаборатории в страната.

За повече информация, виж тук: http://www.usmihnise.com/?p=2&m=3&sm=9 в линка "Хормонални изследвания при жената".

Ката, сега се замислих, че ако имаш съмнения дали не си бременна, твоят лекар може би е имал предвид да изследваш един друг гонадотропин: Човешки Хорион Гонадотропин (ЧХГ). Това е хормонът на бременността. И за него можеш да прочетеш повече на горния линк.

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 13:29 от Гризката

# 2
  • София
  • Мнения: 3 860
Ами така лекаря имаше предвид точно гонадотропен хормон Sad ЛХ и ФСХ съм ги изследвала  Sad и лошото е че и съмнения за бременост няма  Sad така че не е ЧХГ. Та този гонадотропен хормон си е мистика  Cry Аз отидох до лабораторията на 4ет в МД кадето ме овикаха и казаха че такова изследване няма и да си сменя лекаря  Shocked и вече тотално не знам какво да правя  Cry

# 3
  • Мнения: 3 376
Да не е имал предвид Gonadotropin-Releasing Hormone (GnRH)? Това е хормонът, който "побутва" хипофизата да генерира ЛХ и ФСХ... Макар че за пръв път чувам да се изследва този хормон  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 3 860
И аз не знам Sad каза ми гонадотропен хормон  newsm78
поне едно направление да ми беше дал да не се чудя и да не ме овикват в лабораториите Sad то и аз се разрових ам анищо не намерих ни на някои да са го изследвали ни някаде да го правят Sad
определено ще сменя лекаря  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 3 860
А иначе според него хипофизата ми е с по-малки размери и от там ми идват всички проблеми Sad

Общи условия

Активация на акаунт