За цикъла и кърменето...

  • 2 837
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте, имам един въпрос - кога Ви се въстанови цикъла след раждането? Докато кърмите или след като спряхте с кърменето? Ние до годинката се кърмихме почти постоянно и нямах цикъл. Сега сведохме кърменето до 1 път вечер даже и през вечер някой път, а цикълът ми не се е въстановил все още. Чудя се още колко да изчакам преди да ходя на преглед. Дали е нормално все още да нямам цикъл? 

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нормално е, не се притеснявай. При някои жени цикълът не се появява докато не приключат окончателно с кърменето, но най-вероятно при теб скоро ще се появи.
Ако все пак имаш някакви съмнения за бременност, можеш да направиш тест Grinning

# 2
  • Мнения: 120
Не става въпрос за бременност, а дали с хормоните всичко е наред... Simple Smile

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вероятно знаеш, че сукането поддържа повишен пролактина, което от своя страна блокира овулацията и оттам е липсата на менструация - най-общо казано. Отговорът към сукането е индивидуален за всяка жена - при някои дори еднократно сучене за 24ч поддържа пролактина достатъчно висок, за да възпрепятства менструацията, а при други дори кърмене 10 пъти дневно не пречи на въозбновяването на цикъла.
Можеш да отидеш на гинеколог - като все пак имаш предвид, че надали ще ти даде направление за изследване на хормони, а е доста по-вероятно да ти изпишат хормонални таблетки за предизвикване на цикъла.

# 4
  • Мнения: 941
до 10м я кърмих като новородено  и нямах цикъл,за седмица минахме на кърмене сутрин и вечер и след месц ми дойде цикъла

# 5
  • Мнения: 9 973
кърмех още-на  втория месец

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
Възстанови се по време на кърменето, около 5 месец. Кърмих 8 месеца

# 7
  • Мнения: 200
Възстанови се по време на кърменето,около 4месец.......и все още кърмя.

# 8
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Лелеее,от няколко дни се кума да пускам точно такава тема.Благодаря на авторката,за което  Wink,че аз докато пусна ще вземе да ми дойде  Laughing.
Та и аз нещо съм се притеснила,вече година чукнахме,а цикъла ми никакъв го няма.Зная,на мноооого места и теми съм чела,че е нормално това явление,но нещо взех да си се притеснявам за себе си и по-скоро дали неидването на цикъла оказва някакво негативно влияние? То ние си се кърмим доста честичко,при което през нощта повече отколкото през деня.Но другото,което ми направи впечатление от няколко месеца насам е,че си имам ПМС, с всички симптоми като по учебник,но не съм обърнала внимание дали е през точно толкова време както е цикъла  Thinking.
Та това са и моите притеснения и аз ще чета с интерес,дано отговорят повече мами,въпреки че Хедра си е дала най-точното обяснение-за което и аз благодаря.  bouquet

# 9
  • Мнения: 120
Ако честичко се кърмите мисля, че е нормално, но ние намалихмме до 1 кърменията - само вечер и се чудя дали вече не е време. Мисля да изчакам още малко и ще се ходи май на преглед. Моя приятелка беше с много висок пролактин и цикълът и беше спрял (не беше раждала) и от там знам, че не е хубаво да се поддържа висок пролактин и затова се притеснявам и аз.

# 10
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Да,точно там е въпроса,че аз зная защо не идва цикъла по време на кърмене и не ме притеснява това,а по скоро точно това с високия пролактин дали не оказва по някакъв начин негативно влияние върху организма на жената Thinking.Или е индивидуално?Май много се задълбах,ама всеки в един момент започва да си задава разни въпроси.Но пък при нас кърмачките си е по-естествен път спирането на цикъла,а не както си писала за твоята приятелка,та това ме успокоява до някаква степен.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 028
При мене съ възстанови с началото на захранването т.е.  6 месеца след раждането....кърмих до година и 2 месеца...
Но твоето също е нормално Wink Не мисля, че има какво да се притесняваш...а то самото кърмене си влиае на хормоните , така че може да се каже че те по време на кърменето по принцип не са в норми...затова и не се правят хормонални изследвания на кърмеща жена Wink Нищо няма да ти навреди не се притеснявай...радвай се на почивката Wink

# 12
  • Мнения: 1 117
Аз продължавам да кърмя , но цикълът ми се появи , когато Боби беше на 8 или 9 месеца  не помня точно newsm78 Сега всеки месец си е редовен

# 13
  • Мнения: 547
На 1г.2м. , вече бях поразредила кърменията.

# 14
  • Мнения: 2 837
Цикълът ми се възстанови около 10м. след раждането - върнах се на работа и ударно намалих броя на кърменията. Не се притеснявайте, нормално е при кърмене и да има редовен цикъл, и да няма никакъв...

Общи условия

Активация на акаунт