Отговори
  • Мнения: 185
Нямам предвид купуване на памперси. Имам предвид какво правите за да помогнете на детето си да опознава света. Какво правите заедно? Можете ли да го правите само двамата, без да участва мама? За взаимоотношения на каква възраст на детенцето говорите? Дори измиване на чиниите, простиране на дрешки пред детето е вид възпитание - детето приема че е възможно и тати да върши работата, която мама прави. Помагате ли за приучаване към навици - миене на зъбки, къпане, обличане, измиване, четене на книжки - в общи линии изброих неща които се правят вечер и за работещите татковци само това е видимата част. Да гушнеш детенце вечер и заедно да си измиете зъбите - смятам че е един приятен ритуал за откъснатия от ежедневието на детенцето си, татко.
Ако темата е интересна и има активност, ще добавя и една анкета, но нека първо съберем различни мнения и предложения, може и от мами.

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 13:58 от Фанита

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Вземам я от градина, играем заедно, разхождаме се. Вижда, че работат в къщи се върши и от двамата. Понякога се налага да играя и "лошото ченге" за да се получи желания резултат и тогава бивам заклеймен "ТИ си лош татко", но какво да се прави ... също такакогато стане въпроса за поставяне на капки и даване на лекарства, предпочита да и ги давам аз.

п.с. тя е на 3г и 3м .

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Аз не съм татко, но ще ти отговоря. Нашият татко за съжаление прави доста малко , почти нищо. Не помага вкъщи, не се заиграва много с нея, единственото което прави е да я наблюдава, докато си мие зъбите вечер. За мое най-голямо съжаление.... Sad

# 3
  • Мнения: 1 447

 Нашият татко за съжаление не прави почти нищо,но доста му се отдава да критекува:не си и изрязала ноктите ,ръцете са и мръсни и др.такива,а един път не е станал и той да свърши нещо.А имаме две деца на 4години момиченце и на 6месеца момче как да правя всичко сама,но се старая

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
с момчето ще се занимава повече .....

# 5
  • Мнения: 218
скоро моята хубавица взех да я уча да не си посява дрехите където й падне... имам частичен успех  Mr. Green от снощи играем шах... учим държавите в атласа, гледаме Нашънъл джеографик и й обяснявам кое животно какво е... ходим до летището да гледаме самолетите, четем приказка вечер, водя я и я взимам от градина, и много други работи... на 5 г. е...

между другото аз съм лошия и респектиращия в къщи...

п.п. иска аз да й мия дупето, щото съм го правел по-добре от майка й  Joy

# 6
  • Мнения: 17
Водиги на училище 5часа ги взима от занималнията и ги води на плуване вечер  заедно правят ритуала за имиването на лицето  ходи на родиелски срещи и понякога е лошот ченге.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И нашият татко не е от тези дето се занимава с детето си. Все не му се играе, предпочита да е пред компа или ТВ. #Cussing out Гушка я по малко и това е.

# 8
  • Мнения: 2
Общо взето, когато нещо ново навлиза в живота на детето го обсъждаме заедно.Този ,който разбира повече относно конкретното нещо дава по голям принос естествено.Важно за детето е да вижда близки, естествени отношения между нас/ и те наистина да са такива/.Да може да се обърне към всеки от нас за всичко.Има неща , които то си избира с кого да прави.Не може да се каже -това и с това трябва да се занимава майка му , а другото аз.Тя е на 4.5г и  не иска да я къпя например,но вика мен след гърнето , защото аз я измивам ,а майка и я бърше ,а след това я боляло.С майка си обича да спи , а с мен да играе ....и така- кой трябва да направи нещо го налага самата ситуация , а не някакво предварително ТРЯБВА.Трябва да няма трябва.Как участвам във възпитанието -по всеки възможен начин, но не мога да възпитам нещо, което на самият мен ми липсва/ да спазвам лабораторна чистота например -като в мавзолей, музей и всичко друго , но не и дом за живеене/

# 9
  • Мнения: 46 477
Дъщеря ми е като залепена за баща си, всичко правят заедно, мен не ме брои за нищо  Tired
Иначе той върши всичко, което и аз, няма "работа на мама" и "работа на тати".

# 10
  • Мнения: 3 886
И нашият татко не е от тези дето се занимава с детето си. Все не му се играе, предпочита да е пред компа или ТВ. #Cussing out Гушка я по малко и това е.
същото и при нас newsm78

# 11
  • Мнения: 720
Почти всичко което правя аз прави и тати - мие дупе, прави мляко, храни го, разхожда го, чете му приказки .... Е не очаквам да му изпере дрехите де.  Laughing
Но го прави по-рядко, все пак той ходи на работа, а аз съм в къщи с детето.  Heart Eyes

# 12
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Почти всичко което правя аз прави и тати - мие дупе, прави мляко, храни го, разхожда го, чете му приказки .... Е не очаквам да му изпере дрехите де.  Laughing
Но го прави по-рядко, все пак той ходи на работа, а аз съм в къщи с детето.  Heart Eyes
newsm10

# 13
  • Мнения: 2 090
Когато детето беше бебе таткото вършеше всичко,което и аз Wink.Сега аз се занимавам с повечето неща,таткото играе с детето,чете книжки,гушка.Излизат двамата ''по мъжки'' от време на време HugСамо таткото е този,който може да го накара да си подреди или прибере играчките Rolling Eyes Peace

# 14
  • Мнения: 2 448
Нашия татко прави всичко, което прави и мама,но мноооого рядко и с мноооого мрънкане. Joy
Затова , когато мама и тати спорят малкия е винаги на страната на мама.

Общи условия

Активация на акаунт