За 4-токласниците... и техните амбициозни родители!

  • 21 767
  • 296
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Инфо за дните на тестовете им.

1/ 13.05 - БЕЛ;
2/ 14.05 - Математика;
3/ 15.05 - Човек и природа;
4/ 16.05 - Човек и Общество.



Да им/си пожелаем късмет и щастливи и спокойни дни  Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 743
Аз не можах да разбера, те ще учат ли през тези дни или само на матурите ще ходят newsm78

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Честита нова темичка  bouquet
Подготвих още няколко задачи от вчерашния тест на щерката, по-късно и останалите:

1.   Броят на всички трицифрени числа получени от цифрите 3, 0 и 2 е:
А/18,   Б/10,  В/18,   Г/16

       2.  Определете х от равенството: (( 3.х – 6 ) : 2 – 1 ) .4 – 5 = 15
А/  1,   Б/ 6,    В/ 2,   Г/ 3

3.    Асен имал 15лв., а Борис 3 пъти повече пари. Асен си купил шапка , а Борис купил две шапки , всяка от които на същата цена като шапката на Асен. След покупката Борис имал 22лв. повече от Асен. Колко лв. струва една шапка?
А/ 10,    Б/ 4,    В/ 16,   Г/ друг отговор

4.   Колко на брой са трицифрените , на които последната цифра е равна на произведението на останалите две ?
А/ 32,   Б/ 23,   В/ 14,  Г/ друг отговор

5.   Сега моите години са 4 пъти повече от годините на моята сестра , която тя беше два пъти по малка от мен . На каква възраст е всеки от нас сега , ако след 5 години сумата от нашите години ще бъде 24?
А/ 8и6,    Б/ 12и9,   В/ 6и9,    Г/10и2

6.   Сборът на три последователни различни от нула числа е 45. Средното число е:
А/ 16,   Б/ 18,   В/ 20,    Г/ 15

7.   Едно пълно шише с мляко тежи 4 кг., а едно пълно на половина шише с мляко тежи 2кг и 600гр. Колко тежи празното шише?
А/1кг,     Б/ 2кг,      В/ 1кг. и 400,   Г/ 1кг.и 200гр.


пп. Да попитам някой знае ли на 02.04. всички ли ще учат?

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
mili.m - на щерката все още не са й казали, кога ще им бъде ваканцията.

Ия - мисля, че в деня на матурите, няма да учат, а само на тестовете ще ходят.

# 4
  • Мнения: 3 743
...
пп. Да попитам някой знае ли на 02.04. всички ли ще учат?


Те не са ли ваканция тогава newsm78

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
пп. Да попитам някой знае ли на 02.04. всички ли ще учат?
Те не са ли ваканция тогава newsm78

според дните, в които съответното школо е стачкувало, пролетната им ваканция е както следва:
http://www.minedu.government.bg/opencms/opencms/left_menu/vacations/

та някои училища ще са във ваканция, други - не.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 775
Скок и аз в темичката.
mili.m, благодарности за задачките   bouquet. Дани сам пожела да ги реши. Да видел на какво ниво е.
Ние сме от "грънчарите". Записах го на рисуване и е много ентусиазиран. Предпочитам там да ходи, а не да се шляе по улиците. Все нещо ще научи. Госпожата каза, че специално той е със много различен усет към нещата. От на пръв поглед несъвместими цветове и форми успява да направи страхотни неща. Даже вчера аз му се скарах, че се опитва да съчетава розово и оранжево, но накрая и аз се изненадах от добрият резултат. Всички деца правеха цветя по шаблон. Моят син решил цветето да е различно. Направи страхотно "извънземно цвете", както той го нарече. Но и аз се изненадах на резултата. Взеха го за изложбата, но после ще Ви пусна снимки да го видите.
 На един от часовете ме е нарисувал с рокля. Никога не съм ходила пред него с рокля и се смяхме с госпожата, че е време да облека hahaha.
Иначе успешно действаме и по другите предмети.

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 13:27 от Lovi

# 7
  • Мнения: 7 263
Честита ни нова темичка!!!
 Hug
Искам да пожелая на всички само хубавки неща да си споделяме в нея  Hug
Искам ваканция вече Crazy
Предполагам че в датите на тестовете няма да се учи, но знае ли човек.
Шани ти накъде отплува в мислите за смяна на школо на Ати?

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани ти накъде отплува в мислите за смяна на школо на Ати?

1./ чакам да видим що за чудо ще е туй Бълг. школо и какви ще са му цените.
2./ оставане в 144-то и яко на частни уроци.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 659
Защо не казвате,че има нова темичка?Аз си чета старата.Добре,че видях че е заключена...
В нашето училище пролетната ваканция е 3-6 април.Реално 2 учебни дни.После от 26.04-06.05 имат великденска ваканция.Като не е ясно дали някой от дните няма да се отучва.
При нас в деня на съответната матура няма да се учи.а ние имаме и още един изпит след тези четири.
Лени за сборника за кенгуруто ти писах в преднта тема,не знам дали си го прочела.

# 10
  • Мнения: 7 263
Али прочетох миличка   bouquet Благодаря ти! Ще помоля мъжът ми да го купи от Славейков или ще го потърся из нетските книжарници.
Шани за школото мисля в началото на другия месец да форсирам за повече информация. Само дано им стане готова сградата, ако правилно съм се оринетирала това е новата сграда която е в началото на алеята към Американския колеж, а тя е далеч от завършения си вид дори външно Sad. За мен почти сигурно останаха те и СМГ и ПЧМГ. Втория език ще върви в школа, както и досега.

# 11
  • Мнения: 1 655
Относно датите за матируте, нали тези дати се отнасят за цяла България. newsm78
Моят син беше на Британика до преди 2 седмици. Отписах го. Изкара там Скай 1 сега беше в Скай 2. Определено не съм възхитена от резултатите. Сега е на частни уроци 2 пъти в седмицата - индивидуално. Харесва му, което определено ме радва макар първоначално да искаше да продължи в Британика защото имал приятели там. След дълъг разговор се съгласи с нас. Основната причина поради която го отписах е, че ние живеем на 10 км. от школата и от едно известно време тук във Варна по пътищата са адски задръствания да не говорим за места за паркиране. Преди пътувахме с кола до там за 15 минути, сега  стигахме за 30-40 мин. Там занимания час и половина, хайде на обратно и на детето не остава време нито да си научи, нито да свърши нещо друго. Сега го водя за 10 мин. и съм избрала часове които на него да са му удобни, а не както в Британика урок в 10.30 и целия му ден минава по пътищата.
Знам, че е още рано но имате ли идеи с какво да запълните летните ваканционни дни на децата си. Ще се радвам да споделите. Hug

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 16:31 от dolores

# 12
  • Мнения: 33
Ориентирали сме се към училище с математически профил за прием в 5ти клас/ след 4ти/- 119то СОУ. Приемането става с изпит/ тест по математика. Какво ще ме посъветвате и кое помагало да изберем за подготовка? Ако някой е минал скоро по този път.... newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 11 659
dolores синът ми ходи на плуване и е много вероятно през лятната ваканция пак да ходи.Разбира се според обстоятелствата,само да сме живи и здрави!
Другото,което си мисля,ако успея да му намеря учител по английски дотогава да посещава уроци 1-2 пъти седмично.Доколкото го познавам няма да има нищо против.
Иначе при нас в София са перманентно тези задръствания и синът ми за да стигне на училище или да се прибере от там попада в тях.Няма прошка.
Засега друго не съм измислила за ваканцията.
Еti_Ko не мога да те посъветвам нещо конкретно,защото ние самите няма да кандидатстваме с математика.Иначе заглавия на сборници и автори мога да ти кажа.
Тук има мами,чийто деца ще кандидастват с математика,те по-добре ще те ориентират.Също така този въпрос можеш да го отнесеш към мами на петокласници,защото те вече са минали по този път.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Eti_Ko , дъщеря ми няма намерение да кандидатства, но ходи на уроци и се явява на състезания и пробни изпити. Сборника по който работи е на издателство Изкуства, автори са Кремена Симеонова, Ивайло Старибратов и Васил Симеонов. Тестовете за приемане са много сложни. Аз съм писала част от задачите на пробния изпит в предната тема и в тази също. Като ми остане свободно време ще напиша още задачи. Може да ги разпечаташ на детето ти да по решава. Пожелавам ви успех!

Общи условия

Активация на акаунт