Въпрос за детската кухня?

  • 1 114
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте,от 1.04 вече сме на кухня-интересува ме какво се носи?В смисъл какви и колко бурканчета(разбрах че бурканчетата от пюрета не стават)?И къде бих могла да намеря?!Благодаря предварително Hug

# 1
  • Мнения: 474
за коя кухня питаш, за кой град....

# 2
  • Мнения: 481
За София става въпрос(държавна кухня).В Лозенец има детска градина,която е на 5мин. от нас.

# 3
  • Мнения: 4 965
За София - в Красна поляна: искаха ни 30 бурканчета и 60 капачки на дете. Бурканчета от пюрета стават, ако са на винт - не стават само еднократните. Peace

# 4
  • Мнения: 481
За София - в Красна поляна: искаха ни 30 бурканчета и 60 капачки на дете. Бурканчета от пюрета стават, ако са на винт - не стават само еднократните. Peace
Благодаря ти за отговора-а да попитам,искаха ли някакви документи.Преди време бях написала молба и изпратих мъжа ми да я занесе.От градината казаха че не е нужна,само като дойде времето направо да отивам Rolling EyesСтранно ми стана,защото съм чувала че искат май ЕГН,име....

# 5
  • София
  • Мнения: 44 088
Всяка кухня има индивидуални изисквания.
Питай ги.
Стават бурканчетата от ам-ам, те са на винт или ако имаш от едно време...
Може да си купиш от женския пазар или на красно село май също продаваха....или ако някой от форума има....
Иначе на нас в Ив. Вазов ни искаха също 30 буркана, 60 капачки, бележка от док , дали има детето алергии и мисля че копие от акта за раждане също....
Но в др кухни искат по 6 буркана например....

# 6
  • Мнения: 4 965
... искаха ли някакви документи.Преди време бях написала молба и изпратих мъжа ми да я занесе.От градината казаха че не е нужна,само като дойде времето направо да отивам Rolling EyesСтранно ми стана,защото съм чувала че искат май ЕГН,име....

Щом сте подали молба, не мисля, че трябват други документи. Стига името на детето да го има в списъка. Проверете.  Peace
При нас искаха молба + свидетелство за раждане (при подаването) и нищо друго.

# 7
  • Мнения: 8 228
Много са ви сложни процедурите в София. При нас само при вземането на купоните се съобщава името на детето за да си направят сметка за следващите дни по колко трябва да готвят. Всеки ден си носиш три бурканчета с достатъчно широк отвор за да са по-лесни за пълнене и това е. Няма молби, егн, актове за раждане и всякакви други бумаги.

# 8
  • Мнения: 593
А при нас е най-опростена процедурата, нищо не се съобщава, просто вземаш купони за идната седмица.

# 9
  • Мнения: 959
И на мен за ДК ми искаха 30 бурканчета и 60 капачки.
За детето бележка от лекаря и копие от акта за раждане. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 44 088
Ами всъщност според мен нормално е да се съобщава - в смисъл за акта за раждане - все пак държавата поема част от цената на купоните и нормално да се знае за кое дете е....
Както и белеката за алергии - ако е алергично би било мн кофти да яде общата кухня нали.....

# 11
  • Мнения: 523
Много са ви сложни процедурите в София.  Всеки ден си носиш три бурканчета с достатъчно широк отвор .

# 12
  • София
  • Мнения: 44 088
Много са ви сложни процедурите в София.  Всеки ден си носиш три бурканчета с достатъчно широк отвор .

Да де, ама доста малко от хората в СФ например взимат от кухня майка, така че това е неосъществим тук вариант....например кухнята в красна поляна зарежда от красна полна, освен там и  красно село  и лозенец, иван вазов...а предполагам и всички квартали по пътя си........ ако взимаш обаче от детска градина или ясла - те си готвят обикновенно на място и така, при някои може и да съществува и вариант като вашия...... но тези с кухнята майка - няма как....

# 13
  • Мнения: 4 965
Оооо, забравих наистина бележката от педиатъра, че детето няма алергии (ама и това го занесохме още с молбата). Sunglasses

# 14
  • София
  • Мнения: 44 088
Оооо, забравих наистина бележката от педиатъра, че детето няма алергии (ама и това го занесохме още с молбата). Sunglasses
мда, аз пък молба не съм пускала, само питах какво трябва и от кога мога да взимам храна, в датата за купуване на купони занесох бурканите, бележката и копието от акта и после почнах да взимам...ама и ние почти не сме чакали....да не кажа хич....

Общи условия

Активация на акаунт