Кърмене, наддаване и изхождане

  • 4 496
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Детето ми е на 56 дни. До преди 2 седмици се развиваше съвсем нормално. После , без някаква промяна на режима спря да се изхожда и рязко намали наддаването си. Обиколихме половината болници в София. Единственото, което ни казаха е да му даваме добавка Фризовом за подобряване перисталтиката на червата. Изака се чак на десетия ден! #Crazy Явно проблемът е в храненето. Досега е само на кърма - 100-110 мл. шест пъти дневно, което по някои таблици, които съм гледала, е повече от достатъчно. По правило отказва да поеме повече, дори водичка не иска, а добавката Фризовом пищи и я плюе. Sad. Въпроса ми е как да събудя апетита му при условие, че не иска по- големи количества /с кърмата нямам проблем/ , а не наддава достатъчно. От 28.02. до днес е наддал само 400 гр. Cry

# 1
  • Мнения: 177
Ангелче,
едно от нещата за които се сещам веднага е да опиташ да направиш кърмата си по-калорична, по-маслена. Аз го правя като закусвам всяка сутрин с овесени ядки /мюсли/ с прясно мляко. При мен ефекта е дебел каймак и естествено чудесно наддаване и изхождане. Може пък кърмата ти да е достатъчно количество, но да е рядка  newsm78

Според мен не бързай с АМ. Моят син също не го признава.

Ако се сетя още нещо ще пиша.  Peace

# 2
  • Мнения: 378
Бебето ви е много малко - би трябвало да яде по-често.  Децата ми имаха около 10 кърмения... Добре е да знаете, че тричасовият режим е създаден за бебета на изкуствено хранене.  
Давате му 100 мл - стомахчето е мъничко, не може и да поеме повече. Но кърмата се усвоява много бързо и пълноценно. И може би по-рано огладнява...
По-лесно ще разрешите проблема със запека на детето, ако вие ядете разхлабващи храни - сливи, круши, овесени ядки...   Simple Smile
 

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 11:55 от Милли

# 3
  • Мнения: 728

По-лесно ще е да разрешите проблема със запека на детето, ако вие ядете разхлабващи храни - сливи, круши, овесени ядки...   Simple Smile
 
  Peace Да това е вярно!
Пробва ли да го кърмиш по на често? Ревне ли давай да суче. Дебни го тъкмо когато се пробужда и веднага му давай да хапва още преди да се е разсънило на пълно, моя когато е сънен яде по добре, не мрънка и не се дърпа. Друго което превим ние когато много реве и не иска да папка, взимам го на ръце като в люлка и леко полеко като се успокой му давам да суче, но не спирам да го люлея, и той без да се осети почва да си хапва и така докато заспи в ръцете ми. Е вярно може да ти е нужно малко повече време за кърменето, но пробвай Hug. Не се притеснявай да го кърмиш и през 1-2 часа ако иска, от кърмата не може да затлъстее.
И най вече трябва да си спокойна, защото то усеща настроението ти. Налагай си да си търпелива. Повярвай ми това е много важно. Hug

# 4
  • Мнения: 2 837
По отношение на изхождането - много често след втория месец кърмачетата престават да се изхождат често, защото обработват цялата кърма. Така беше и със сина ми - редовно акаше на няколко дни. В началото и аз се притесних, но зълва ми, която беше минала по този път, ме успокои. Във форума много майчета са описали подобен проблем, така че това нека не те притеснява.
Иначе наддаването е нещо индивидуално - ако даваш на детето да яде по-честичко, не би трябвало да има проблем.  Успех!

# 5
  • Мнения: 753
Здравей!
Бих искала да изкажа мнение. За "рядката кърма" съм възмутена и даже не искам да го коментирам /тук много е изписано, че такава просто НЯМА/...
За кравето мляко - бъди внимателна може да алергизира малко бебе като твоето. При мен беше така - все беше с пъпки докато не се осведомих, та се наложи и да спра всички млечни за известно време.
Нощем кърмиш ли? А спазваш ли режим през деня?
Залъгалка даваш ли? Ограничаваш ли сукането по минути?
Отговорите на тези въпроси са ключ към отговора на твоята тревога и не само те, разбира се.
Пиши пак и успех!
Тук имаш пълна подкрепа!!!

# 6
  • Мнения: 82
Здравей!
Бих искала да изкажа мнение. За "рядката кърма" съм възмутена и даже не искам да го коментирам /тук много е изписано, че такава просто НЯМА/...
За кравето мляко - бъди внимателна може да алергизира малко бебе като твоето. При мен беше така - все беше с пъпки докато не се осведомих, та се наложи и да спра всички млечни за известно време.
Нощем кърмиш ли? А спазваш ли режим през деня?
Залъгалка даваш ли? Ограничаваш ли сукането по минути?
Отговорите на тези въпроси са ключ към отговора на твоята тревога и не само те, разбира се.
Пиши пак и успех!
Тук имаш пълна подкрепа!!!

За кърмата и аз съм чувала, че няма нехранителна. Simple Smile Допреди три дни го хранех изцяло на повикване - ден и нощ, когато и колкото пожелае. Обаче напоследък  сам започна да пропуска нощното хранене, а и показа склонност да яде по - рядко и през деня. Затова го мъча на тричасов режим с променлив успех. А и този Фризовом... Confused Въпроса е , че наддава по- малко отколкото се предполага за количеството, което консумира Sad Мерси за подкрепата! Hug

# 7
  • Мнения: 502
Бебето ви е много малко - би трябвало да яде по-често.  Децата ми имаха около 10 кърмения... Добре е да знаете, че тричасовият режим е създаден за бебета на изкуствено хранене.  
Давате му 100 мл - стомахчето е мъничко, не може и да поеме повече. Но кърмата се усвоява много бързо и пълноценно. И може би по-рано огладнява...
По-лесно ще разрешите проблема със запека на детето, ако вие ядете разхлабващи храни - сливи, круши, овесени ядки...   Simple Smile
 
Шест пъти дневно хранене за двумесечно бебе е повече от недостатъчно.То не ака,защото е гладно!Кърмене по 10-12 пъти в денонощие(нощем задължително),вода и други течности не се дават изобщо,майката яде плодове и зеленчуци и пие сок от круши,сини сливи,праскови,яде по една-две супени лъжици овесени ядки(не повече,защото могат да предизвикат колики)Това е,болници не са нужни! Peace

# 8
  • Мнения: 502
Да кърмиш на три часа означава,че след един-два месеца кърмата ще намалее драстично и кърменето ще приключи.Режим при кърменето няма,това го пише почти във всички теми.Щом заплаче,гушваш и кърмиш! Laughing Peace  bouquet

# 9
  • Мнения: 378
Да добавя - добре е да не давате залъгалка.  Simple Smile
Първото ми дете беше сънливо в началото. Останахме в родилното над 20 дни, наддаваше бавно...
Като се прибрахме, започнах да го кърмя през два часа, в продължение на час - денем. Например - ако е сукало от 7 ч до 8 ч, после предлагах в 9 ч... Половината от времето минаваше в кърмене. Нощем - когато се събуди, около 3 пъти... Започна да наддава добре...  Simple Smile

Вижте и статията в Библиотеката "Събуждане на сънливо бебе".  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 82
Ако го храня на повикване, яде на 4-5 часа веднъж Sad и не изсуква достатъчно. А не е и от поспаливите, защото почти по цял ден будува. Така че с храненето на 3 часа, всъщност го храня по- често newsm78.

# 11
  • Мнения: 502
А защо на три часа?Храни го на два часа!Ако си чела достатъчно,тричасовия режим отдавна е отречен при кърмените бебета.

# 12
  • Мнения: 728
Казваш, че си пробвала да храниш на повикване и то пропуска.. ми като видиш че се е минало много време и не е хапвал разбуди го лекичко ( не до рев) и му дай да суче. Трябва да си много търпелива Hug. Не се отказвай и ще видиш че до няколко дена ще има резултат Hug.
Ако ти е трудно да го будиш виж тук http://www.bg-mamma.com/site/content/view/994/76/

# 13
  • София
  • Мнения: 2 835
Аз пък никога не съм хранила на повикване, за мен режимът на 3-4 часа е идеален и пак имам кърма! Първото си дете съм кърмила 10 месеца, засега второто е само на кърма. Не знам какво е будене нощем, и двете сами се отказаха и си спят по 8-9 часа на нощ най-спокойно. Така и бебетата ми се чувстват добре, и аз мога да си планирам деня, както ми е удобно и съм отпочинала и отспала! Peace

# 14
  • Мнения: 378
Аз пък никога не съм хранила на повикване, за мен режимът на 3-4 часа е идеален и пак имам кърма!   

Дете, което не наддава добре не е редно да се кърми през 3 - 4 часа.  Simple Smile
Имам приятелка - тя чакаше бебето да се събуди, беше сънливо... За един месец наддаде само 50 грама. Препоръчаха да дохранва и се стигна до отбиване...
Затова мнението ми е да се предлага често.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт