Какво правите с бурканчетата от дески пюрета?

  • 13 733
  • 90
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 854
Питам, защото при нас няма отделни контейнери за стъкло, а просто ме е грях да ги хвърлям на буклука. Чудя се дали могат да се предават някъде, за амбалаж или рециклиране. Все пак нали трябва да опазваме честа околната среда и което може да се рециклира. А за съхранение на домашно приготвена нрана не стават, не можат да се затворят херметически отново.

# 1
  • Мнения: 931
мисля че има пунктове където изкупуват стъкло : стари бутилки и буркани и дори и капачките на бурканите,нещо като пунктовете за цветни метали даже дали не са заедно.Тр да попиташ там те ще те опътят най - правилно  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 294
Изхвърлям в контейнера.
Преди имахме контейнери за разделно, но от половин година близо ги махнаха, та в общия.
Като общината не ми е осигурила възможност да изхвърлям разделно, няма да се ядосвам  Laughing

# 3
  • Мнения: 9 814
Събирах ги, защото ми бяха казали, че ги изкупуват. Питах в доста пунктове за стъклен амбалаж и ми обясниха, че вземали само такива за многократна употреба. За съжаление новите вече не са от тях. Когато сложиха контейнери за разделно събиране ги изхвърлих.

# 4
  • Мнения: 4 784
Ние нямаме контейнери за разделно събиране и отиват в общия кюп. Това в редки случай, защото майка ми щателно ги събира и уж ги използва, ама за какво и аз незнам.

# 5
  • Мнения: 114
И на мен ми е това проблем,не ми се изхвърлят.Скоро видях един човек,който продава мед и той ми каза,че ги изкупува.Но така и не ми остана време да ги натоваря и да ги занеса.Поразпитай по пазарите.В пунктовете за бутилки не приемат детски бурканчета.

# 6
  • Мнения: 11 003
Изхвърлям ги. Просто няма какво да правя с тях, а да ги складирам вкъщи също няма смисъл.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 028
аз си ги хварлям....

# 8
  • Мнения: 1 931
Тези с годните винтове и капачки като на Ганчев отидоха в боклука, а другите се пазят при нашите. Има и такива вече със сладко или лютеница.

# 9
  • Мнения: 729
Тези с годните винтове и капачки като на Ганчев отидоха в боклука, а другите се пазят при нашите. Има и такива вече със сладко или лютеница.
   Peace

# 10
  • Мнения: 1 334
Тъкмо си мислех и аз да пусна такава тема - вече съм събрала цяла торба, до един момент изхвърлях ама реших да мия и събирам и ... се чудя къде мога да ги върна. Ако скоро не разбера вероятно ще ги изхвърля, но ще пообиколя да намеря контейнер за стъкло Wink

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Изхвърлях ги

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 891
Хвърлях ги,бях запазила няколко само.

# 13
  • Мнения: 592
И аз ги изхвърлям

# 14
  • София
  • Мнения: 1 603
Хвърлям ги, но при нас има контейнери за разделно събиране.

Общи условия

Активация на акаунт