Един въпрос до майките на бебенца с хидроцеле.

  • 5 384
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте.Синът ми получи хидроцеле още на 7 дена.Искам да попитам следното.Ходихме на преглед веднага като се установи.Лекарят ми каза да дойдем след 6 месеца.Вече сме на 7 месеца и 15 дена.Днес го водих на преглед .Докторът каза че почти се е оправило,но трябва да отида след 40-50 дена пак да го види.Каза ми да не го слегам на проходилка ,за да не се притискат тестисите.Тъкмо му купихме проходилката и се кефи  много.Въпросът ми е дали наистина е вредно да се слага,аз го слагам за по 5 максимум 10 минути?Някоя майка сблусвала ли се е с този проблем?

# 1
  • Мнения: 161
здравей,и ние сме с хидроцеле,само че при нас ще се наложи да се  премахне оперативно.няма шанс да се прибере.слагам го в паяк от близо две седмици,сега сме на 6 месеца и не съм се сещала че може да е проблем.ще следя за други мнения.

# 2
  • Мнения: 25
Много сте интересни,доктораът ви казал да не го слагате,ама вие пак си я ползвате проходилката, защото "се кефи" ooooh!
Недейте да подхождате така лекомислено,още повече,че наистина има вероятност да се оправи без операция!А в проходилката тестисите се притискат наистина! Изчакайте,ще дойде време да я ползвате и без това на 6 мес са малки още Stop

# 3
  • Мнения: 4 915
Принципно проходилките не се препоръчват за деца - опасност от падане, неправилна координация на крайниците, неправилна техника на предвижване, стъпване на пръсти, натоварване на таза и т.н....

Детето ти има/имало е здравословен проблем, лекар ти е казал да не го слагаш в проходилка заради него, а ти продължаваш??? Детето се кефи, защото е малко да осъзнае рисковете на своето поведение. Ти си родителят и твоя е ролята и задължението да го предпазваш. Направи го.

Иначе децата се кефят на много неща, които могат да застрашат здравето и живота им.


# 4
  • Мнения: 9 973
а после се сърдят,че......................без коментар
слушайте си лекарите

# 5
  • Мнения: 132
ЗДРАВЕЙТЕ, синът ми също имаше хидроцеле което оперирахме когато стана на 8м. Операцията не е сложна поне така ми обясниха в Пирогов кадето я направихме, моят съвет е да направите консултация със спецалист и той да ви насочи какво да правите. Разбирам притеснението ви но според мен е добре да разрешите този проблем възможно най-скоро докато детето е по-малко защото като порасне разбира и мисля че ще е по стресиращо и за него. Не сме ползвали проходилка и по принцип съм на мнение че детето прохожда когато е готово.

# 6
  • София
  • Мнения: 280
Синът ми е с хидроцеле, което за щастие вече почти изчезна без да се налага оперативна намеса. Според мен слушайте какво ви казва лекаря, за да не се стига до операции, колкото и рутинни да са. Това е моето мнение разбира се, вие си решавате. Надявам се всичко да е наред с вашия юнак.

# 7
  • Мнения: 6 274
Не мисля , че трябва да пренебрегваш лекарското мнение . Каквото и да ти кажат мамите тук , нали не мислиш , че то е по достоверно от мнението на този  лекар , който лекува детето ти ?! А освен това - 6 месеца наистина е рано за проходилка .

# 8
  • Мнения: 34
Благодаря за отговорите.От както ми каза лекаря да не го слагам в проходилка,не  го правя.За мен здравето на детето е  по-важно от всичко друго.Все пак ако нямахме този проблем с хидроцелето ,]щях да го слагам на проходилка защото сме на 7 месеца и половина и не виждам да му е рано.

# 9
  • Мнения: 6 274
Благодаря за отговорите.От както ми каза лекаря да не го слагам в проходилка,не  го правя.За мен здравето на детето е  по-важно от всичко друго.Все пак ако нямахме този проблем с хидроцелето ,]щях да го слагам на проходилка защото сме на 7 месеца и половина и не виждам да му е рано.
Ако имаш предвид мен , мисля , че трябва да ти се извиня . Аз се подведох по втория пост , където Deska 007 е написала , че слага бебчето си ( което е на 6 месеца ) в проходилка . За мен 6 месеца е рано .  Peace
Извинявам се още веднъж  Embarassed- грешката е моя .  ooooh!

# 10
  • Мнения: 34
Няма проблем.

# 11
  • Мнения: 88
Здравейте,скоро откриха хидроцеле на синът ми,който е на почти годинка.Десният му тестис се поду преди три седмици.Урологът ни каза да отидем на преглед след три месеца и ако не се е прибрало от само себе си,ще се наложи операция.Не искам да подлагам детенцето си на това нещо,моля дайте инфо при вас оправило ли се е само.Колко време мога да изчакам преди да се решим на операция?Има ли хомеопатично лечение за този проблем?Благодаря ви за отговорите!

# 12
  • Мнения: 1 157
Здравей,sisita82 !
Скоро имаше такава тема ето я:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278400.0

# 13
  • Мнения: 4 915
Ако се ползва изобщо проходилка, то това става, когато бебето може да се изправи и да се задържи на краката си само - тоест костната му система и мускулите са достатъчно укрепнали да понасят натоварването на изправеното тяло.

Ако детето се е изправило на 7,5 месеца - не му е рано, но ако още не може да стои право държейки се за нещо - да, рано му е.

# 14
  • Мнения: 88
Прочетох я преди да пусна тази тема,но там не открих отговори на моите въпроси!

Общи условия

Активация на акаунт