Плаче от другите деца

  • 387
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 784
Момчето ми е на годинка и два месеца. До скоро беше много дружелюбен. Общуваше спокойно и усмихнато с познати и непознати. Никога не е изпитвал притеснение от хората. Често сам ходеше и се закачаше с непознати, ако случайно не му обърнат внимание. От известно време, вече 2-3 седмици обаче, нещата коренно се промениха. Не иска да общува с други деца. Само някое детенце да го наближи и нашия започва да бяга от него и да плаче и то с глас и сълзи. Което и да е другото дете, няма значение. Калоян никога не е делен. Винаги, още от малък е бил в компанията на хора. До скоро като видеше деца и много се радваше, особено на по-големите, прехласваше се по тях. Имаше един - две пъти, но тогава беше по-мъничък, още към 6-7 месечеен, когато две различни деца, в различни ситуации го изплашиха като писнаха срещу него /чисто по детски, и те бяха бебета още/ незнам дали това има значение, но по-скоро не, защото тогава още не избягваше никой. Сега като стоим в парка, отива до другите деца, но ги гледа отстрани. Играе си, спокоен е, но не иска никой да го закача. Даже ако види други деца в парка да се карат и почва да плаче. В къщи сме много спокойни. Не си викаме, не се караме, обстановката е спокойна. Но явно Коко е много чувствителен. Когато се налага и ние му се караме, но явно на нас ни е свикнал и няма такава реакция, даже не ни отразява. Говорих с педиатърката ни и тя ми обясни, че е нормално, защото Коко от малък е много самостоятелен по изцяло своя инициатива. От 3-4 месечен той се храни самичък, от 11-12 месечен заспива самичък, сам се клати, пее си и заспива. Проходи рано, без никой от нас да му е давал зор или да го е учил или карал на сила. Беше на 8 месеца и 26 дни, когато той направи изненадващо за нас първите си стъпки. Не искаше да стои в паяк, нито да го водим за ръце, иска всичко сам. Та по този повод, исках да кажа, че лекарката ми обясни, че това с избягването на другите деца е част от неговата самостоятелност. Знам, че това е период и ще мине, не съм притеснена, а по-скоро исках да попитам има ли други такива деца, които да странят тотално и не желаят да общуват с други деца.

# 1
  • Мнения: 568
Това е период, който ще отмине за около месец, не е необходимо да правите нищо нито да насилвате детето да общува. Само ще го преодолее. От опит знам.

# 2
  • Мнения: 9 973
моя позната скоро ми се оплака от същия проблем Close

# 3
  • Мнения: 326
Сигурна съм, че ще отмине. Това е само период... И той е човече, иска му се понякога да остане сам, да поразмишлява  Wink Hug Шегувам се, но истината е, че не намирам нищо обезпокоително.  Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
По принцип децата на тази възраст не играят едно с друго, а едно до друго. Да не би някое  детенце да го е стреснало или ударило без да иска. Кати имаше такъв период "на страх" от децата, след като едно момиченце на площадката извика изведнъж страшно силно до нея. Отмина бързо. А и е дошло времето да ви хваща срам.

Общи условия

Активация на акаунт