Кой определя какво е модно за сезона

  • 1 636
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Винаги ми е било интересно кой по дяволите определя кое ще е модното за даден сезон. Да кажем четеш някакво списание и в него пише - "Тази пролет ще се носят еди какви си дрехи с еди какъв си цвят и еди каква си кройка и т.н. и т.н...." Добре - обикновените хора научават модните тенденции от списанията, а главните редактори на списанията от къде научават какво ще е модно този сезон. На тях кой им го казва.
Много често чувам колежки да казват е ще си купят някаква дреха защото била модна тази година и била в модния цвят. Е хубаво де - кой ти каза че това е модно и още хиляди гледаш по улиците облечени в едни и същи дрехи с един и същ цвят щото бил моден в момента...
Сега някой ще кажат че "модните диктатори" определят модата на Земята. Това какво значи - пет, шест човека се събират в началото на годината и казват  - тази година ще се носи кафяво или пък черно или не знам си там какво. И от там милиони хора по земята започват да носят черно или кафяво щото било модерно. Така ли се получава на практика с модата.
Жените овце ли са в този случай че някой като им каже - "Това ще носите" и те веднага обличат безропотно това което им е казано свише...

# 1
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Жените овце ли са в този случай че някой като им каже - "Това ще носите" и те веднага обличат безропотно това което им е казано свише...

...........Незнам защо имам усещането ,че основния ти въпрос не е този, как се заражда модната тенденция а ...... Жените овце ли са ?    Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 354
Мдааа браво Борисе!!!
И на мен ще ми е интересно да ми се разясни,защото и аз не съм наясно.
Мразя израза:"Модерно е"
Всячески се старая да бъда на пук на модата,но за съжаление на пазара са все "модни неща",ако решиш да кривнеш става един безвкусен кич,затова и самата аз колкото и да съм против често се улавям да бъда по течението на модата.
Дали това е някакво типично женско безмозъчно влечение или нямам друг избор като слезна по магазините и аз незнам,но...факт.

Все пак и аз се присъединявам към въпроса на Борис?
Кой казва кой какво ще носи?Кой налага еднообразието на пазара и масовото лилаво тази година?Кой?

# 3
  • Мнения: 35 891
Борисе, с бройката на мненията ли си изостанал?

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Кой налага  масовото лилаво тази година?

Лилаво ли е модерно тази година  Shocked Цвета на незадоволените.......... Thinking

# 5
  • Мнения: 1 354
Кой налага  масовото лилаво тази година?

Лилаво ли е модерно тази година  Shocked Цвета на незадоволените.......... Thinking
малиии честно ли така се говори за този цвят........ ooooh!  .........абитуриентската ми рокля ще е лилава УЖАС! ooooh!
Я разкажи историята  Tired

# 6
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Кой налага  масовото лилаво тази година?

Лилаво ли е модерно тази година  Shocked Цвета на незадоволените.......... Thinking
малиии честно ли така се говори за този цвят........ ooooh!  .........абитуриентската ми рокля ще е лилава УЖАС! ooooh!
Я разкажи историята  Tired

Не знам историята ........четох го някъде отдавна , за всеки цвят  си имаше по нещо Чувала съм още много други коментари относно избора на цветовете и нашия вътрешен статус и нещата се припокриват . Ако ти отива цвета защо пък да не го носиш - важното е да ти харесва ..........Мен определено ме втриса от него  Sick

# 7
  • Мнения: X
Кой налага  масовото лилаво тази година?

Лилаво ли е модерно тази година  Shocked Цвета на незадоволените.......... Thinking
малиии честно ли така се говори за този цвят........ ooooh!  .........абитуриентската ми рокля ще е лилава УЖАС! ooooh!
Я разкажи историята  Tired
и аз не знаех,че стоят така нещата с лилавото. Доколкото знам, това е цветът на сензитивните личности.

# 8
  • Мнения: 212
Борисе, с бройката на мненията ли си изостанал?
Не разбирам въпросът ти какво общо има с моя въпрос?

Явно има хора които не могат да схванат въпроса ми от първия път така че да го повторя.
Кой определя кое, как и защо ще е модно през даден сезон?
Разбра ли въпроса bubanka или за теб да потретвам?

Ето конкретно питане - Кой определи че лилавото е модния цвят на този сезон?

# 9
  • Мнения: X
Борисе, с бройката на мненията ли си изостанал?
Не разбирам въпросът ти какво общо има с моя въпрос?

Явно има хора които не могат да схванат въпроса ми от първия път така че да го повторя.
Кой определя кое, как и защо ще е модно през даден сезон?
Разбра ли въпроса bubanka или за теб да потретвам?

Ето конкретно питане - Кой определи че лилавото е модния цвят на този сезон?
Е как кой? Циганите,които зареждат клетките на втория етаж на универсалния.
А лилавото открай време им е сред любимите цветове.

# 10
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
и аз не знаех,че стоят така нещата с лилавото. Доколкото знам, това е цветът на сензитивните личности.

За това, което пишеш цветът е пепел от роза  Hug
Извинете за спама , спирам до тук с цветовете  Embarassed

# 11
  • Мнения: X
и аз не знаех,че стоят така нещата с лилавото. Доколкото знам, това е цветът на сензитивните личности.

За това, което пишеш цветът е пепел от роза  Hug
Извинете за спама , спирам до тук с цветовете  Embarassed
ох и аз не знам вече Joy
кое е лилаво,кое виолетово,кое мораво

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Борисе, с бройката на мненията ли си изостанал?
...
Кой определя кое, как и защо ще е модно през даден сезон?
...

Фантазията на модните дизайнери, на големите такива. Правят се колекции висша мода, показват се. Един или повече дизайнери са заложили на цвят, който се повтаря- и ето ти моден за сезона цвят. Или течение, или кройка. От фирмите занимаващи се с конфекция следят и шият.

# 13
  • Мнения: 1 354
shushi7777 стига бе,ма то е едно бледо,бледо лилавко,на друга светлина и като розовко....недей така,че и аз няма да си го харесвам вече

# 14
  • София
  • Мнения: 504
Странен въпрос.Сега се сещам за един откъс от Дявола носи Прада,където се обясняваше,че един дизайнер прави колекция в синьо например,после се появяват колекции на още двама в този цвят,после синьото се появява в бутиците и накрая в забутаните магазинчета.
Дали е вярно- не мисля,защото миналото лято като тръгнах в чужбина заредена с червен гардероб(нали беше писък тогава Mr. Green),се оказа,че там всъщност е модерно това,което идва сега насам-електриковите цветове-зелено,жълто и прочие.Мисля,че модата се влияе от страната,за която става въпрос.
И все пак,кой докара лилавото? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт