кога се отказахте от памперса

  • 3 548
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
кога и най -вече как, мили мами

# 1
  • Мнения: 9 814
На 7 м. сложих Кати на гърне. Не съм я учила по никакъв начин, просто започна да пишка и ака там. Още се чудя на добрия си късмет, как стана това. Тогава започнах да слагам само памперс за разходки, а вкъщи стоеше без. Окончателно го махнах на 1 г. и 4 м. за навън. Когато стана на 2 г. и 3м. спрях да слагам памперс през нощта и следобед.

# 2
  • Мнения: 2 131
Записвам се да следя темата. Аз още не съм слагала Алекс на гърне, но мисля в най-скоро време да започна и затова ще ми бъде полезен опитът на майките, минали вече по този път.  Peace

# 3
  • Мнения: 49
ние сме на1г9м стои на гърнето без проблем но не иска да казва кога има ако и  не казва и за пишкането,държаго без и се нааква в гащите

# 4
  • Мнения: 200
и аз ще следя темата.сложих Ивон за първи път на 7м. и сега ака само в гърнето Peace,но за пишкането ще видим Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 131
и аз ще следя темата.сложих Ивон за първи път на 7м. и сега ака само в гърнето Peace,но за пишкането ще видим Simple Smile
Поздравления! Това си е сериозно постижение.

# 6
  • Мнения: 1 197
И аз съм за запис.На мен ми се иска колкото е възможно по-рано да я сложа на гърне и дледам да натрупам опит дотогава

# 7
  • Мнения: 27 524
Още не сме. Има си време. Детето трябва да разбере за какво служи гърнето, а не да се дресира и насилва да клечи там  Tired

# 8
  • Мнения: 9 814
и аз ще следя темата.сложих Ивон за първи път на 7м. и сега ака само в гърнето Peace,но за пишкането ще видим Simple Smile
Поздравления! Това си е сериозно постижение.

Не знам защо, но пишкането се оказва винаги по-големият проблем. От начало слагах Кати на гърне през 1/2 час, докато хвана ритъма Simple Smile. Много често се случваха и фалове разбира се, когато е пила повече течности или е по-студено. Важно е да бъдете мили и внимателни с децата и за всяко едно постижение в гърнето да ги хвалите, но и да стане гаф не се карайте. Не превръщайте обаче приучването към гърне в игра, т.е. не четете книжки, не давайте играчки, защото малките бързо се разсейват и забравят защо са седнали там. Самото осъзнаване за извършването на естествените нужди при децата е на няколко етапа.
Специалистите обаче препоръчват слагането на гърне да стане в по-късна възраст към 18-я месец. Ето и малко инфо:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/303/79/
http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=762462581
http://www.bezpeleni.info/no_pampers6.htm

# 9
  • Мнения: 475
Още не съм я отказала.Ака в гърнето,но с пишкането....Сложна работа.През деня изпива толкова много течности,че имам чувството,че ако се наложи за всяко пишкане да я слагам на гърнето,това означава да стои на него по 8 часа на ден  #Crazy

# 10
  • Мнения: 2 208
И да следя темата и да не я следя синът ми ще се откаже от памперса или на кукуво лято или на абитуриентския си бал!
Много добре знае за какво служи гърнето, даже си казва, че в него се ака, обаче щом го сложа и той скача моментално с усмивка и започва да търчи по голо дупе из стаята.... и те така!

# 11
  • Мнения: 2 498
Малката на 2г и 2 мес., но спи с памперс все още....а голамата на 1г и 6 мес. ....

# 12
  • Мнения: 645
Дневният на 1год. и 11мес., нощният на 2 год. и 7 мес.

# 13
  • Мнения: 525
Ивая е на 7 м. и 25 дни.
От около 2 седмици си ака само на гърне.
Майка ми реши да я сложи докато беше на гости за 2 дни Mr. Green , а тя взе, че се нави. Mr. Green

Засега толкова.
Нямам идея кога ще може да й бъде свален памперса, тъй като някак не й е възможно да каже, че иска да пишка.
И така. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 96
 На 10 месеца свалих дневния памперс, на 1година и 5 месеца и нощния. Всичко стана постепенно, леко, без насилване и клечане, с малко повече гащи за пране Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт