алергия от картофа?

  • 650
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте д-р Слънчева!
Дъщеря ми е на 5 мес.и половина, в началото на смесено хранене, а от около два месеца е изцяло на АМ. От три седмици се захранваме, като до сега съм давала пюре ябълка, круша, морков, а в момента сме на домашно картофено пюре. От както въведох картофа се появи не много силно разстройство от време на време (понякога със жълто-зелен цвят), а част от изхожданията си остават нормални.
Въпросът ми е възможно ли е това да е признак на алергия (обрив или други белези не съм забелязала). Подобен беше случая и с крушата.
Трябва да отбележа, че от около две седмици вече имаме първите два зъба, ако случайно има връзка, както и това, че през този период не е боледувала.
Освен това от няколко дни почна мн често да се обръщта от гръб по корем, но точно след като се обърне по корем започва да мрънка и плаче. Смятате ли, че има нещо притеснително?
Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 5 760
Не се наблюдава алергия към картофите, обривът и редките изхождания са от нещо друго. Добре е да ползвате готови пюрета при захранването- те са контролирани по отношение на нитрати и са обогатени с витамини.
Принципът в захранването е захранване само с една храна и когато се приеме добре цялото количество се включва друг вид храна. Така, ще разберете от какво има проблем.

# 2
  • Мнения: 57
Опитах и с готово пюре картоф+морков (моркова вече съм го въвела и е ОК), но положението остава същото: редки изпражнения от време на време, понякога къркорене на коремчето, газове. Каква може да е причината?
Ако е удобно и по втория въпрос за постоянния плач след обръщане по корем, благодаря. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 760
Може би по-трудно приема картофите и можете да давате за 4-5 дни Еспумизан по 20 капки 3 х дневно- така ще намалите газовете.
Голяма част от децата когато са по корем и вече се уморят не знаят как да се обърнат по гръб и стават доста неспокойти. Може да е именно този случай или пък газовете в стомахчето с повече и това я прави неспокойна когато е по корем и коремчето се притиска. Ако е така Еспумизан ще оправи положението. Party

Общи условия

Активация на акаунт