упорит запушен нос

  • 2 218
  • 1
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Д-р Слънчева имаме следния проблем:от 11 март насам Ради е с запушен нос и сополи,в началото педиатъра изписа Виброцил,но след три дена без ефект,ги сменихме с Коларгол,и тях след три дена пак без ефект,ги смених с Мукосептонекс,от тях като че ли малко се поотпуши,иначе сополи излизат много,и все е запушен,накапвах физиологичен разтвор,витамин Ц ,но без ефект,заведох го на 19 март на УНГ специалист,понеже нашия педиатър ми каза,.че било само хрема и ще мине,а според мен не е хрема защото всички в къщи 8 човека го изкарахме по същото време грипа,с температура ,сополи и кашляне.
Унг лекарката каза че ушите и гърлото са добре ,но носа е много затъкнат,каза да слагам НИсита,след нея МУкосептонекс и 5 мин. след тях Гаразон-капки и това три пъти на ден,и да му давам всеки ден фенистил капки.вече 5 ден го лекуваме по тази схема,вечерите взе да диша спокойно,но през деня все така се запушва,и течат сополки,почвам вече да се притеснявам,незнам какво да правя.трябва ли да се изследва секрет от носа,от толкова много видове капки да  не му стане нещо на детето?
какво ще ме посъветвате да правя

# 1
  • Мнения: 5 760
По принцип една хрема преминава за 7 дни дори и с лечение. Давайте противоалергичното лекарство Фенестил и капете капки те Горазон- това е достатъчноhttp://www.framar.bg/framar-pdf/04000327.pdf
Можете да вземете и секрет от носа да се уточни има ли бактериален причинител.

Общи условия

Активация на акаунт