Малко помощ няма да ми е излишна

  • 3 022
  • 5
  •   1
Отговори
Незнам дали мястото на тази тема е точно тука и дали ще ми помогне, но вече се отчаях.
Пиша тука защото намерих подобна тема но не ми помогна много.
Проблема ми е с аквариум.
Взехме си 50 литров аквариум. С него взехме помпа, камъни, храсти, вибратор с гъба и камък за въздушна стена (не съм сигурен дали така се казва). Взехме си и Sera Aqvatan(нещо такова).
До тука много хубаво, но мъките ми са от 2 седмици на сам (от както взехме аквариума). Първо ни казаха да не сваряваме камъните само да ги измием и така да ги сложим. Подредихме аквариума напълнихме го пуснахме рибкити и всичко беше супер. На другата сутрин водата беше помътняла. Мътилката е бяла и почти нищо не се вижда до обят и почти всички рибки бяха умрели. Решихме че е от камъните. Измихме аквариума сварихме камъните и пак го подредихме взехме си и ниви рибки. До следващия ден водата пак беше същата. Слагахме вътре трипафлавин (избистри се и след 2 дена пак помътня).Препоръчаха ни в един магазин някакъв нов препарат и от него сложихме и пак същото.
Аквариума не е изложен на пряка слънчева светлина има си капак с усветление. Всичко си има.
Мътилката е като много хлорирана чешмяна вода или като много разреден айрян никак не ми харесва така.
В къщи покрай аквариума има караници да го премахнем защото само ядове ни докарва, но аз неискам да го махам. Като малък 5-6 години съм гледал рибки имах 4 аквариума и такъв проблем нямах.

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 11:17 от DuMbh3aD

# 1
  • Мнения: 646
Прочети малко повече тук :
http://dog.bg/forum/index.php?board=25.0
и ако имаш въпроси питай.
С извинение - обърни си внимание на правописа.

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Накратко - вземаш камъните и ги киснеш няколко дни, като сменяш водата. Варенето не е нужно.
Камъните не бива да са варовикови, защото ще втвърдят водата, а аквариумните рибки повечето обичат мека вода.
По-големите камъни се мият с четка, да не остане кал полепнала.
Аквариумът се мие със сода за хляб. После се реди дъното, слага са малко вода, садят се растенията.
После се долива вода до горе.
После стои така една седмица.
После се пускат някакви по-издръжливи риби, като гупи.
Аквариумът е най-добре да не е до прозорец. Да получва малко слънце и да се разчита на изкуствено осветление - има и специални луминесцентни лампи, които са много подходящи за растенията. (Sylvania Growlux)

Мътилката идва от растеж на бактерии. В чешмяната вода ги има доста, а като се пуснат риби, храна за риби и ... изпражнения на риби - веднага настава цъфтеж на водата.
Затова се слага да попрестои.
Силната светлина и особено пряката слънчева води до много бързо зеленясване.
РИбките се хранят със съвсем малко суха храна, най-добре с жива.
И не бързай да вземеш някои много красиви, но капризни риби.
Ако гупи и хелери заживеят стабилно, тогава може да пробваш и с други риби.
Правилно поддържаният аквариум трябва да мирише на свежа зелена трева, като вдигнеш капака.

И вземи да прочетеш повече - аквариумът е екосистема, а не съд за риби.
Има връзка между броя на рибите - цапането на водата -светлината - и тн, и за да ти е красив аквариума, трябва да ги знаеш тези неща.

# 3
  • Мнения: 6
Здравей! Това, което аз знам по този въпрос е, че трябва винаги когато се чисти аквариума да се оставя част от старата вода, защото рибките си създават някаква микробиологична среда, която се нарушава като се смени водата. Така че вземи от аквариума на някой познат стара вода от в една 10л. туба от мин.вода например, (но внимавай да няма болни риби) и допълни с нова. Успех!

# 4
Благодаря ви.
А да знаете защо рибките се търкат в камъните и ако е някаква болест как се лекува

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 18:43 от DuMbh3aD

# 5
А ако преваря водата преди да я сложа в аквариума вместо да чакам няколко дни какво ще стане

Общи условия

Активация на акаунт