За зъбите

  • 1 000
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Здравейте,мами!
Искам да ви питам,тези ,които са преживели растенето на зъбите.Как са били нощите?Напоследък дъщеря ми се събужда доста често.Преди се събуждаше само веднъж към 3ч,а сега почти на всеки час.Давам и да яде,но дори и това не я успокоява понякога.Доста и плаче.Това не се е случвало,освен през първите 2 месеца.Чудя се дали са зъби или вече съвсем не и достига млякото.Тя ще започне 6 месеца утре и аз  съм започнала малко да я захранвам.Кърмя я и нямам представа колко яде.
Та разкажете вашите истории по това страшно време-зъбоникненето.

# 1
  • Мнения: 5 401
Здравейте,мами!
Искам да ви питам,тези ,които са преживели растенето на зъбите...

Това ме развесели съвсем искрено!  Heart Eyes Ще го преживеете и вие, къде ще ходите..  Hug

На тази възраст си е съвсем нормално да започват атаките от зъбите.  Peace Моят дребен, освен с подутите и зачервени венци, се лигавеше обилно, искаше само да суче, губеше желание към твърдата храна, на моменти беше леко изнервен, не можеше да спи спокойно. Така разбирах, че зъбите го мъчат.

Продължавай да си кърмиш бебчето - кърмата е прекрасно болкоуспокояващо.  Peace Лошото е, че докато избият първите зъбки може да минат няколко месеца. Но не се плаши - не всеки ден и не всяка нощ ще са белязани от въпросните резци!   bouquet

# 2
  • Мнения: 3 499
Най-вероятно са зъбки. Мажи венците с гелчета, които успокояват болката - има много видове в аптеките. Ако някой път е непоносимо може да дадеш Панадолче, но не прекалявай с него в никакъв случай.

# 3
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И при нас нощите са същите.Вече и дните- постоянно мрънка и недоволства.Забелязвам я че стиска устата и търка венците.Не знам дали ме разбра.Първото зъбче вече изби .Явно тръгва и другото.Венеца обаче не й беше червен.

# 4
  • Мнения: 172
Сега се сетих да ви питам,като започнахте захранването,според вас боляло ли ги е коремчетата бебчетата.Може и това да е.Знам ли аз...Само те си знаят.

# 5
  • Мнения: 5 401
Сега се сетих да ви питам,като започнахте захранването,според вас боляло ли ги е коремчетата бебчетата.Може и това да е.Знам ли аз...Само те си знаят.

На 7 месеца започнах да захранвам. Преди това Каби беше само на кърма, без вода и без сокчета. Не е имал проблем с коремчето.  Peace

Сетих се и още нещо - продават се едни гумени играчки, в животински форми, които се слагат в хладилник/фризер, за да се изстудят (те съдържат някакъв гел или течност). Бебета много обичат да ги лапат когато ги тормозят зъбите. Студено им действа успокояващо.

# 6
  • Мнения: 3 092
Oт зъбите и моето дете се будеше по 20 пъти поне всяка нощ ...и това доста време , няма да казвам колко де че чак на мен ми  звучи обезкуражаващо . Sad
Нормално е да се събужда , боли го .Стискай зъби , няма как . Rolling Eyes
Пожелавам ти кураж и търпение ! Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 928
Добре дошла в клуба на неспящите заради зъбките  Hug

# 8
  • Мнения: 172
А вие какво правите като се събуждат?Давате ли им да сучат?Или само ги успокоявате да заспят?Аз се притеснявам като суче толкова много ,не е ли зле за стомахчето.

# 9
  • Мнения: 568
ахааа.познато.

# 10
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
моя син с е буди буквалано на 10=15 минути.не мога да из4исля колко пъти е това на нощ.но  е безумно изморително и трудно.сега и през деня не се трае,ве4е всик4о съм опитвала,сякаш от 4ая на блевит за сън имаше най добър ефект,поне за дневния сън,но спряха вноса и  е ужас просто.ще записвам 4ас при хомеопатката,ни нямам ве4е вяра,4 е нещо ще с е промени.имам 4увстото,4 е никога ве4е няма да спи спокойно.дори ве4ер като заспи ве4ерния сън и след 2 0 мин по4ват номерата,няма 1 4ас спокойствие.

# 11
  • Мнения: 1 240
При нас в този период проблем има само за яденето - намаля го. Не е толкова нервна и неспокойна, от време на време мажа с Пансорал гел, понякога сама ми показва тубичката и казва "мажи-мажи".

# 12
  • Мнения: 2 374
Съчувствам ти мила! Hugаз също ставам поне 20 пъти през нощта и ми се разбива съня,но няма как и това ще мине  newsm10

# 13
  • Мнения: 491
Добре дошла в клуба  bouquet

# 14
  • Мнения: 107
още една безсънна мама.
как чакам озъбване само, дано започна скоро да спя поне по 3 часа/поредни/ Grinning Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт