Има ли мами успели с релактацията?

  • 647
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 284
Има ли такива мами?Аз от 1 месец се опитвам но нещо не се получава засега,изчетох всички материали във форума,но ми се иска някои успял да сподели опита си  Hug

# 1
  • Мнения: 1 197
И аз като тебе не успех,макар че пробвах абсолютно всичко.
Само мога да то пожелая успех и упоритост  bouquet

# 2
  • Мнения: 200
Опитвах и аз, но безуспешно.Успех в начинанието!

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Въпросът с релактацията е доста сложен и успех може да се дефинира по много начини. За доста майки, които биха споделили за успешна релактация, дефиницията би била че произвеждат някакво количество мляко и бебето засуква на гърдата. Това обикновено не значи производство на цялото количество мляко, което е нужно на бебето, нито че храненията се извършват изцяло на гърдата (освен когато се ползва и системка за хранене на гърда).
Затова преди да се започне процеса, е важно човек да има реалистични очаквания - ако бебето изобщо не суче, само със стимулация с ръчна помпа нещата са изключително трудни и шансовете за успех не са големи. Ако бебето суче, тогава нарастват значително, тъй като организмът на майката реагира много по-адекватно. По принцип на Запад се ползва не само поне 8-кратно изцеждане с електрически помпи болничен тип, но и определени медикаменти и билкови добавки за стимулиране на кърмата по определен протокол в зависимост от възрастта на бебето, времето, което е минало от края на кърменето и т.н.
Има и още една важна точка, която често се пропуска - че за преодоляването на един проблем обикновено минава поне толкова време, колкото се е създавал. В рамките на месец е трудно да се преодолее дори само съществено намаляване на кърмата... за релактация ще е необходимо доста време.
Сигурно си разочарована - искаш ли да споделиш какво правиш досега и да помислим какво още може да се направи, както и какъв е ефектът до момента? Наскоро случайно открих, че и у нас вече се внася една от често използваните в тези случаи билкови добавки, която евентуално също би могла да включиш? Може да помислиш и за системката за хранене на гърда, ако бебето приема да суче.

# 4
  • Мнения: 523
Какъв точно е проблема при вас? Аз се водя частично успяла, защото до 1 година бяхме на смесено хранене (кърма и АМ). Дъщеря ми обаче ядеше от биберон и не се отказваше и от сученето. Не замествай кърмене с АМ, както казват някои лекари. Имам предвид, ако мислиш, че ти е малко кърмата да заместваш изцяло примерно, обедното хранене с АМ. Аз винаги първо предлагах кърмене и от двете гърди. След като бебето спреше да суче и смятах, че не е било достатъчно му давах АМ. Също така през деня като плаче си го слагай на гърдата, не спазвай правилото през 3 часа. Нощем никога не съм давала АМ, само съм кърмила. Постепенно за месец и половина кърмата ми се увеличи и даже имаше периоди, през които беше доста. Не успяхме да бъдем само на кърмене, но съотношението кърма/АМ е било може би 60/40. Важното е да се успокоиш, не чети из нета, колко е вредно АМ, защото това ще те стресира още повече. Прави опити, но да знаеш, че дори и да не успееш, няма нищо толкова фатално. И с АМ децата растат здрави.

# 5
  • Мнения: 284
Здравей Хедра Simple Smile Не съм разочарована,защото четох че найстина това е бавен процес и съм се въоръжила с много търпение Simple Smile.Бебо никога не еотказвал да суче,за това че ми спря кърмата съм си виновна аз.Марти се роди много малък,но въпреки това имаше добър сукателен рефлекс,но бързо се уморяваше.Исках да го кърмя на поискване,но под въздействието на бабите  #Cussing out неможах.За сега го слагам на гърда преди всяко хранене,маймунката смуче като помпичка  Laughing ,но като не пуска мляко се ядосва и почва неистов рев.След това пробвам да се цедя с ръка и се появяват 1-2 капчици,но само толкова.Между храненията се "цедя" с помпа.Би ли ми казала какви са тези добавки,бих пробвала всичко възможно само и само поне частично да си върна кърмата.Благодаря ти че се включи  Hug
А забравих да кажа че кърмих Марти около месец,но и дохранвах (на пробното кърмене за 1ч30мин изсука 30мл.)

# 6
  • Мнения: 9 973
стискам палци да успееш и да се похвалиш Peace

# 7
  • Мнения: 5 940
Тук успелите с релактацията надали са много, все пак е подфорум за хранене с адаптирано        мляко. Мисля, че в другия подфорум ще ти дадат повече адекватни съвети. Добре, че Хедра наминава и тук.

Общи условия

Активация на акаунт