Кога започнаха да дъвчат вашите дечица?

  • 1 951
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Zdraveite mai4eta....Izvinqvam se 4e pi6a na us,ama ne6to ne moga da smenqm bukvite.... Iskam da vi pitam koga zapo4naha da duv4at va6ite sukrovi6ta?6tot moq ve4e e na 1 g. i 6 m. i gulta kato patica.. newsm12.vse o6te mu pasiram vsi4ko 6tot se davi i na iska da duv4e...Moje bi 6tot si imame samo 8 zup4eta vse o6te kutnicite tepurva po4vat da nabubvat newsm47.

Здравейте майчета....Извинявам се 4е пиша на us,ама нещо не мога да сменям буквите.... Искам да ви питам кога запо4наха да дъвчат вашите съкровища? щот моя вече е на 1 г. и 6 м. и гълта като патица..  все още му пасирам вси4ко щот се дави и на иска да дъвче...Може би щот си имаме само 8 зъббчета все още кътниците тепърва по4ват да набъбват .

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 20:36 от Vivi

# 1
  • Мнения: 46 492
На 1 г. и 6м. започна.
Зъбите нямат значение, моята на около 1 г. вече беше с 14 ...

# 2
  • Мнения: 161
Зъбите нямат значение, ...
Съгласна съм с Никол. Мартин има само четири зъба / от около два месеца/, но усилено дъвче, ама с какво ли?..........
Ако дам пасирана до гладка консистенция храна, започва да плюе. Затова пък умира от кеф когато има нещо за дъвчене. Единствено месото пасирам и прибавям в яденето, всичко останало си дъвче.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
Не дъвче на 1 г. и 3 м. Пасирам до гладко, а пюретата са ни от тези за 4 и 6 месеца....  Embarassed

Няма, обаче, някой, който да не се е научил да дъвче!  Wink

# 4
  • Мнения: 554
Ние дъвчем откакто яде по различна храна от АМ, вече хапва и непасирана попара, просто я надробявам на по-малки парченца. Явно наистина зъбките нямат значение, защото ние имаме един и то проби преди 5 дни.

# 5
  • Мнения: 200
От към осмия месец с 2 зъба ,зъбките определено нямат значение.На големият ми син първото зъпче излезе на 1год.и 1 мес.,но той отдавна си ядеше храната от кухнята -непасирана

# 6
  • Мнения: 5 940
От месец и половина дъвчи, има четири зъба.

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 07:07 от valerie

# 7
  • Мнения: 9 973
опитваме да дъвчим бисквити,но попара да речем(непасирана,а намачкана)направо гълта
зъби нямаме

# 8
  • София
  • Мнения: 627
От около 2 месеца се прави,че дъвче  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 908
Болна тема ooooh!-на моята не пасирам нищо от около 6 месеца вече,но тя си гълта и така като патица и се дави постоянно-гледам да мачкам с вилицата по- на дребно и това е.От преди месец някъде започнаха наченки на по-активно дъвкане... Rolling EyesХоди на кухня от 6 месечна,от 9 месечна е на 2-ра група(при нас са 3 групи),но така и не дъвче,а гълта и се дави.Не смея да я пусна на 3-та група още....

# 10
  • Мнения: 556
От както почнах да давам храна от детската кухня (беше на 11 месеца). Тогава дори нямаше зъби, а сега е с четири.

# 11
  • Мнения: 569
   Не дъвчи, дави се , отказва храната ако има дори и най-малкия зачатък на парченце , дори стига до повръщане ...
   Пробвам през известен интервал от време , но внимавам и гледам да е преди да се е хранил и много ме е яд , когато познати или роднини почнат да му дават най-разли4ни неща за хапване и като кажа , че не може да дъвче и ще повърне , ме гледат все едно аз съм виновна или се опитвам да ограничавам детето...

# 12
  • Мнения: 200
от към осмия месец с 5 зъба Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 3 099
   Не дъвчи, дави се , отказва храната ако има дори и най-малкия зачатък на парченце , дори стига до повръщане ...
   Пробвам през известен интервал от време , но внимавам и гледам да е преди да се е хранил и много ме е яд , когато познати или роднини почнат да му дават най-разли4ни неща за хапване и като кажа , че не може да дъвче и ще повърне , ме гледат все едно аз съм виновна или се опитвам да ограничавам детето...

Аз връчвам пюре с по-едри парченца и когато Шош повърне моментално бива връщан на мама с ужасен поглед и повече никога, никога роднината (обикновено от женски пол и по пряка линия) не отваря дума какво да яде детето!

# 14
  • Мнения: 84
Здравейте,моят палвнике на 1 година и 10 месеца и отказва да давче галта лато патица,всичко пасираме .Давчем само зранчо,солетки,бисквитки.Някакв сьвет да ми дадете мили  мами.Предварително благодаря. Wink Hug

Общи условия

Активация на акаунт