Как да изберем обувки-полезно инфо!

  • 5 144
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
Интересува ме в кой точно момент се взимат тези обувки и какви да са?
Бебка е на 9 месеца, става сама, хваща се за решетката на леглото и се пробва да ходи държейки се на мебелите... още е по чорапи..... кога трябва да се взимат  обувки - когато почне повече да ходи?! или?!?
Казаха ми че 18ти номер били най-малките обувки... а нейното краче е по-малко и са й големи 18ти... В същото време не мога да купувам хиляда обувки, а знам че трябва да са й тамън - нито малки, нито големи...

Кажете какви трябва да са обувките.... откъде и за колко ги взимате... /живея в Студ.гр., където няма нито един магазин с детски обувки..... и за да купя трябва да ходя не знам къде... с бебка, защото трябва да мерим... а нямаме кола... и за мен е голямо изпитание това... искам да проуча къде и направо да ида и да взимам когато му дойде времето.. а то дошло ли е?!?

# 1
  • Мнения: 1 581
Ами след като не й стават 18 номер, май не е дошло  Confused Според мене сега можете да си щъпукате по чорапки вкъщи, а след 2-3 месеца да купите обувки.
Ако държиш, можеш да й вземеш буйки, те имат по-малки номера, хубави са на Колев и Колев, преди време имаха фирмен магазин на булеварда от Халите към Лъвов мост (Мария Луиза ли беше  Embarassed ), от лявата страна, но не знам дали е още там.
Аз лично ти препоръчвам тая марка - много съм доволна, но съм ползвала само нея и не знам за другите.

# 2
  • Мнения: 4 242
Знам че на Колев и Колев всички буйки са ортопедични. Мамите много ги предпочитат. Голям избор като модели и цвят има в магазин Штъркел със сигурност, а и цените там са с по 2-3-4-5лв по ниски Wink

# 3
  • Мнения: 5 713
Аз съм й купила буйките на Колев и Колев- номер 16/17. Слагам ги само като излизаме, но навън не винаги е с тях понеже не търпи много неща по краката си, та сме по 4орапи. У нас по4ти винаги е боса.
Ина4е фирмения магазин на Колев е на Мария Луиза, от страната на халите, м/у тях и Лъвов мост.

# 4
  • Мнения: 53
Ние пък вече си купихме обувки - също сме на 9 месеца. Ванко отдавна се изправя и напоследък се хваща за различни мебели и се опитва да прави стъпки, придържайки се, а и е с проходилка. Аз доста се колебаех какво да купим - обувки или буйки, но прецених, че обувките са по-добър вариант - а и те са за прохождане. Буйките са много меки.
Купихме ги от Дружба - под моста има голям базар с много детски и бебешки магазини на изключително подходящи цени. Ние му взехме 19 номер сандалки на Капчица - Пловдив за 22 лв.
Също сме в Студ. град. Не може ли с мъжа ти да се вдигнете и с 88 да отидете?  А това, че отпред може да са малко дълги да не те притеснява.  Важното е да са ортопедични и твърди при глезена, да са от ест. кожа и т.н. А относно магазина на Колев, виж това: http://www.kolevikolev.com/.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Според мен не е време още за обувки - остави я да проходи боса. Времето е топло, няма да се притесняваш че ще и е студено на крачетата. Най-добре е да проходи максимално естествено и когато вече върви стабилно купете обувки.

# 6
  • Мнения: 1 645
И ние на тази възраст се пробвахме да ходим с обувки - но Дани изобщо не можеше да престъпва с тях.....Беше като спънат кон.Затова му купихме буйки и той си престъпваше много добре със тях. - но бяха само за вкъщи.След около 2 месеца  пак му сложихме същите маратончеци - и Дани вече си ходеше без проблеми и със тях.

Даниел - 21.04.2004г.

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И ортопедите са на различни мнения по този въпрос, та какво остава за нас...  Wink
Едни казват: децата да прохождат боси, ако трябваше да се прохожда с обувки, щяхме да се раждаме с тях  #Shocked
Другите казват: щом детето почне да се придвижва по мебели или да ходи, като го държите за ръчички, да се обува с обувки, които са с ортопедична подметка и твърд свод, който да подържа глезена.
Ха, сега де?  Thinking

  Аз направих следното: купихме обувки в края на деветия месец, защото малката постоянно обикаляше из къщи, а още беше студено. Бяха 18 номер и точно след два месеца купихме следващите, номер 20.  Stuck Out Tongue Проходи на 10месеца.

# 8
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Този въпрос и мен ме вълнува Simple Smile

МАрти от деня, в който стана на 8 месеца обикаля прав, но по чорапи. Няма дори от обувките, които са само за фасон в количката. Но напоследък иска когато сме навън да го вадя и да ходи по пейката. Май ще се наложи да му вземем буйки на К&К да щъка и навън Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 3 046
Цитат на: doda
И ние на тази възраст се пробвахме да ходим с обувки - но Дани изобщо не можеше да престъпва с тях.....Беше като спънат кон.
Даниел - 21.04.2004г.


Това е, може би, защото обувките са доста по-тежки и обемни на крачетата от чорапките или дори буйките. Нашата педиатърка ни посъветва вече да купим обувки, Мишо е на 7 месеца, но се изправя като се придържа за нещо и прави малки стъпчици в страни. Но много си криви крачетата, стъпва на пръсти и някак навън, затова трябвало да му стегнем крачето и да му го насочим в правилната посока. Проблема на буйките, е че се събуват много лесно, затова му купих обувки номер 18 (продавачката каза, че са най-малкия номер) - малко са му големи отпред, но държат глезена и сводчето идва на място - не е много изместено. Но поне свикна с тях на краката - дори когато лежи си играе, като удря крачета едно в друго.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: mama_na_misho


Това е, може би, защото обувките са доста по-тежки и обемни на крачетата от чорапките или дори буйките. Нашата педиатърка ни посъветва вече да купим обувки, Мишо е на 7 месеца, но се изправя като се придържа за нещо и прави малки стъпчици в страни. Но много си криви крачетата, стъпва на пръсти и някак навън, затова трябвало да му стегнем крачето и да му го насочим в правилната посока.


Ама как така на 7 месеца ще му сложите твърди обувки, за да "насочвате" крачетата - това с ортопед обсъдихте ли го? Та те още растат и се променят - съвсем нормално е да ги криви, защото на 7 месеца е много, ама много рано да стъпва стабилно и правилно - малки стъпчици да, но крачетата не могат още да носят тежестта на тялото. Освен това сама казваш, че обувките са тежки - въобще не му е времето за тежки обувки сега. Вярно, че колкото ортопеди, толкова мнения, но честно казано не съм чула за такъв, който да препоръчва обувки на такава възраст.

# 11
  • Мнения: 372
Даммм дилемата е голяма, аз скоро пуснах подобна темичка и се оказа, че е много различно при различните деца, но натежа мнението за К&К буйките. А аз смятам да се доверя на ортопеда и да слагам обувка само ако ще ходим навън, иначе прохождането трябвало да бъде възможно най-естествено (по чорапи или терлички).
Това е нашия съвет. Успех при избора.

# 12
  • assenovgrad
  • Мнения: 253
Да споделим и за нас.
Купих буйки на К и К  на бебо когато започна да пристъпя по земята  с надеждата,че съм взела най-доброто за своето дете. Но след като няколко пъти ги бърсах, за да ги почистя те толкова се разшириха, че сега много му хлопат. Вярно мека кожа, ама...  Shocked Малчугана кривеше едното краче навън и реших да го покажа на ортопед. Бяхме при д-р Янакиев , който ме успокои , че проблем няма, необходима е само малко гимнастика.  Grinning Тогава му показах буйките  с надежда да ги одобри. За мое голямо съжаление той каза, че стават само за красота, независимо, че са ортопедични и има твърдо отзад на петата. Confused Може би не пасват на нашето краче. Confused  При въпрос каква обувка да търся, той каза няма значение марката , а това обувката да обхваща глезена, да повдига свода на стъпалото, а подметката може и да е мека.
За мое успокоение вчера намерих сандалки отговарящи точно на тези изисквания. И сега щъкаме, когато мама позволи, и май вече толкова не кривим крачето. #Milti

# 13
  • Мнения: 8 769
Цитат на: mam4e
Според мен не е време още за обувки - остави я да проходи боса. ........ Най-добре е да проходи максимално естествено и когато вече върви стабилно купете обувки.

Mного вярно. Преди няколко дни ходихме на профилактичен ортопедичен преглед на сина ми. Тогава за 100-тен оът питах и исках да се уверя-за кенгуруто, прохождането и проходилките. За прохождането-новите ортопеди са категорични-деето трябва да проходи босо. Когато дъщеря ми прохождаше не знаех това и купувах "ортопедичните" буйки н аК&К. Сега мнението на ортопедите е,че такива обувки са грешно характеризирани като "ортопедични", на детето не му трябват изкуствени сводове и прочие. Да, добре е материята да е естевствена, да се избягва запотяване на крака, но обувката трябва да е мека, равна, с добре обособена пета, но не и да стяга глезена. Ами това е, което научих миналата седмица.

# 14
  • Мнения: 2 479
Ние сме също на 9 месеца и почти прохождаме вече Grinning .След като успяхме да скъсаме 1 чифт буйки Shocked ,купихме обувки тип гуменка - не мога да съм сигурна,естествено,но по всичко личи,че са му удобни и си ходи с тях,придържайки се за нещо.Не са с особено твърда подметка и не стягат глезена,но не си криви крачетата и аз съм доволна от избора.
Каквито и обувки обаче да изберете,не е вярно че 18 е най-малкия номер.На различните фирми могат да се намерят от 16.

Общи условия

Активация на акаунт