? за съдържанието на месо в месните пюрета

  • 535
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Може ли някой да обясни защо процентното съдържание на месо в месните пюрета е около 10%
Има ли някаква конкретна причина ?  Thinking
Питам, защото искам да правя домашно пюре от заек и не знам какво да е съотношението месо/зеленчуци. Една мама ме посъветва да видя как е при различните пюрета - около 8-10% е. А аз мислех да въведа заека чист - да го пасирам и да дам 2-3 лъжички; така дали може не знам.
То моя син като яде максимум 80 г. пюре, това означава, че аз трябва да му дам по-малко от 10 г. месо, това дали е достатъчно обаче  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
ами аз готови пюрета не съм давала и процедирах така, купувам месо и го сварявам, после го нарязвам на кубчета и замръзявам. Като готвя, изваждам по едно кубче и слагам при зеленчуците.

# 2
  • Мнения: 745
Според мен месото е малко в пюретата,тъй като се води тежка,трудносмилаема храна и в началото се дава по малко.Представяш ли си бебе заръфало пържола? Joy Joy Joy

# 3
  • Мнения: 502
Така е,трудно го усвояват бебешките стомахчета,а и с повече месо пюретата стават много гъсти,бебетата не ги обичат гъсти.Аз дори тези от пуешко ги разреждам с вода или кърма,иначе труд Laughingно ги преглъща бебока.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 504
Захраних с готови пюрета, а от 8 месечна възраст почнах да правя аз. Слагах по 2 чаени лъжички пасирано месо в бурканчета от по 125 130 гр./Гербер Хип/някакви такива с/ки си направих. Тогава варях отделно месото и отделно зеленчуците..за да знам по колко месо слагам, сега вече съм малко по смела..и ги варя заедно...в смисъл не слагам чаени лъжички, а както дойде...

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 854
Недей давай само месо, все пак е нова храна за бебчето, нека да има и зеленчуци, които вече си въвела. А и аз си мисля, че 10% е малко, но те производителите трябва да са проучили, явно така трябва, поне в началото. И ние ядем купени, но скоро ще започвам аз да и правя. Инаме зеленчукови аз ги правя. Това с кубчетата, сварени и замразени ми хареса като идея, мисля и аз така да правя.

# 6
  • Мнения: 1 447

 Днес нашият доктор каза на едно домашно направено зеленчуково пюре да сложа пилешко месо колкото кибритена кутийка и да го пасирам,но не знам дали това не е много,затова с интерес ще следя темата че не знам и аз какво да правя newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
много е една кибритена кутийка, по-скоро половин е добра доза.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 734
Точно толкова трябва да е процентното съдържание на месо за едно бебешко хранене.Ако правиш дом. пюре,месото трябва да е колкото кубче лед.

# 9
  • Мнения: 1 447

 Благодаря за информацията днес ще се опитам
да го направя и мисля да сложа количество колкото половин
кутийка

Общи условия

Активация на акаунт