Не знам дали тук е мястото?

  • 1 017
  • 6
  •   1
Отговори
Не знам дали тук е точното място дапитам,извинявам се предварително,но ме интересува дали диабетичните храни могат да бъдат наречени диетични,защото в един форум четох,че диабетичните се различават от диетичните Thinking

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
диетични храни са тези, които съдържат по-малко калории.
диабетичните са съобразени с разрешените храни за хората, страдащи от диабет.

не мисля, че двете думи са взаимнозаменяеми.
може една част от диабетичните храни да са диетични (защото не съдържат захар, а подсладители), но това не означава, че всички са такива....

# 2
  • София
  • Мнения: 478
Към поста на asyalein искам само да добавя, че освен диабетични и диетични бих добавила и постни, трите не са свързани, макар че на места се припокриват Wink

# 3
  • Мнения: 25
Диетичната храна е храна,лишена или с намален състав на определени хранителни вещества и елементи!
Диабетичната,е храна,предназначена за хора с диабет,тя също е диетична, съобразена е с нуждите  на страдащите  и предразположените към диабет !
 Диабетичната е диетична,но не всяка диетична храна е  и  диабетична!Това е най -общо казано!

# 4
  • Мнения: 12
Благодаря за отговорите.... Peace интересно ми е защото в диетичните магазини продават и диабетични храни,а днес даже видях и постни меденки.купих си една,но като видях на опаковката колко калории има  smile3556

# 5
  • Мнения: 162
диетичните храни са бедни на калории, а диабетичните не чак толкова... в смисъл по полезна е една диетична меденка както ти си си купила отколкото една нормално- защото съдържанието на захар в нея е по малко.... Но това в никъкъв случаи не означава че трябва да се прекалява с диабетичните храни..

# 6
Нещата седят така: Всеки вид хранене, в което се съобразяват количества, качества и вид на определени храни Е ДИЕТИЧНО.
У нас  наименованието "диетичен продукт" някак си се свързва винаги с диета № 8 - диетата за хора с наднормено тегло, или диета за отслабване, поне така всички мислим.
Диетите са много повече , някой от които доста по сложни. В диетологията има  15 най разпространени диети, свързани с различни видове заболявания.

Диета № 8 - за отслабване преди всичко  е бедна на калории. Търсят се обемни храни, които не доставят достатъчно енергия на организма, за да ползва той собственните си запаси.

При болните от  захарен диабет диетата е друга - диета № 9. Храните, които са включени в тази диета, се наричат диабетични храни. При нея нещата са доста по-сложни. Има се в пред вид и калоричноста на продуктите, но не това е най-важното. Диетата е бедна на т.н. бързи въглехидрати и количеството на въглехидратите е строго следено.

В най-общ аспект диабетичните продукти са диетични, но не са за диета за отслабване.

Общи условия

Активация на акаунт