бум при имената

  • 13 559
  • 244
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
прави ли ви впечатление, че периодично някое име става "хит" и 80% от бебета биват кръщавани така?
сега е на мода Рая и Александър! и почти всички малки г-ци се казват Рая!
преди години си спомням, че беше модерно Алекс!
фенки ли сте на тези тенденции в модата? и не се ли получава така, че все едно от партията-майка са определили 2те имена?
така като излезне някоя дрешка на мода и всички си я купуват - все едно домакинката ги е раздала!
аз не одобрявам тия модни течения, ма всеки си знае най-добре!!!
интересни са ми вашите мнения!

съжалявам, че е пусната 2 пъти темата! нещо ми зацикли при пускането и вероятно това е причината! моля тази да бъде изтрита!!!

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 16:19 от софи1914

# 1
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Модерно беше и май още е момченцата да носят името на таткото Laughing.Всеки решава за себе си. Wink

# 2
  • Мнения: 8 999
Да, някои имена са по-често срещани от други, но чак за мода, не знам дали може да се говори. В края на краищата тук не става дума за някое парчалче, което, като ти омръзне, можеш да захвърлиш, а за името, което детето ти ще носи през целия си живот.
При избора на имена за моите деца аз се ръководих от традицията, но вложих и малко творчество.

# 3
  • Мнения: 745
Не се влияя от подобни моди.От години си харесвам дадени имена и си реших,когато имам деца,да ги кръстя с любимите ми имена.

# 4
  • Мнения: 1 138
Ами аз не съм следвала някаква мода при имената.
Докато бях бременна извадих дълъг списък от нета с имена и с мъжа ми задрасквахме тези които не ни харесват. В крайна сметка се бяхме спрели на две имена, но името с което кръстихме сина ни надделя.
Името на детето ми го свързвам с мой близък роднина, който се казва също Виктор и ако има нещо вярно в това че на когото си кръстен на него ще приличаш /или ще имаш неговата съдба/ - нямам нищо против да е така. Вики ще има прекрасен живот.

# 5
  • варна
  • Мнения: 355
честно казано на мен много не ми допадат тези моди,но в крайна сметка всеки решава сам как да кръсти детето си.освен това ако човек си го е харесвал това име и го е искал за детето си няма да се откаже заради модата,я! Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 6 916
По-скоро Мартин води класацията за мъжки имена в момента, от женските много популярно е Ванеса.
 Както навсякъде и при имената има мода , някои са модерни , други са "демоде"  Wink

# 7
  • Мнения: 645
.... всеки решава сам как да кръсти детето си.освен това ако човек си го е харесвал това име и го е искал за детето си няма да се откаже заради модата,я! Wink

 Peace

# 8
  • Мнения: 474
честно казано на мен много не ми допадат тези моди,но в крайна сметка всеки решава сам как да кръсти детето си.освен това ако човек си го е харесвал това име и го е искал за детето си няма да се откаже заради модата,я! Wink
Peace Peace Peace
Още преди няколко години решихме с половинката как ще се казва първото ни дете /виж, как се сетих сега за второто  Mr. Green/

# 9
  • Мнения: 114
Оу,да много се дразня.Когато решавах за име на малкия и търсех име с К,всички момчета се казваха-Крис,Кристиан и Кристиян.Доста се изкуших,но се опомних на време.Сетих се за един стар филм"Робинята Изаура".Преди много години всички циганчета ги кръщаваха Изаура и ми стана много смешно.И в по-наше време-Лоренцо-на Лоренцо Ламас.Ей,сега ако се появи и един Жан-Клод Ван Дам и Арнолд Шварценегер... Grinning

# 10
  • Мнения: 169
Има нещо такова с модите... имаше период с доста момиченца кръстени Касандра познайте защо Wink

# 11
  • Мнения: 9 973
така е-Кристиян,Алекс,Виктория............... Peace

моето дете се казва Деян и съм се спряла на него от анкета във форума(и тати естествено) Peace

# 12
  • Мнения: 2 090
Не съм фенка на тези ''моди'',въпреки че сина ми е Александър JoyЕдинодушно избрахме това име защото най-много ни хареса от мъжките имена,няма нищо общо с ''хитовите'' имена,нито с кръщаване на името на баби и дядовци и тем подобни Crazy.

# 13
  • Мнения: 1 691
Има си мода, разбира се. Точно затова се радвам, че спазихме традицията и синът ми е кръстен на дядо си. Хем има хубаво име, хем няма да го объркват в училище с още петима адаши.

# 14
  • Мнения: 126
Наистина го има този момент, но мисля че е по добре да не бъде следвана тази мода. Аз до последно щях да кръстя малката Ния, но един час преди да родя си намерих четирилистна детелина в двора на болницата и така се роди Цветелина /Детелина не ми допадна особено като име/.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт