Премахване на папиломи и бенки

  • 38 432
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 210
Здравейте на всички искам и аз да споделя нещо. В последните месеци на бременността  забелязах че са започнали да ми излизат нови бенки и се появиха и папи ломи - брадвички, в началото се притесних но при посещение на кожен лекар ме успокоиха че няма проблем и се премахват с лазер. Изчаках малко след раждането и отидох да ми ги изгорят, само че освен брадвичките лекаря ми изгори и бенките като каза че няма проблем, такива бенки се горели защото били подложени на механично триене в моя случай от презрамките на сутиена и т.н. , но аз доста се стреснах защото две от тях бяха големички а знам че по принцип бенки не се пипат .
Някой ще сподели ли махал ли си е и как е било

# 1
  • Мнения: 2 865
Аз съм махала бенка - беше с операция, по принцип се изрязва и доста от околните тъкани, след това задължително се изследва, независимо дали има вид на съмнителна или не.

А какво представляват папиломите?

# 2
  • Мнения: 6
baioly  моля те сподели кой Др. ти маха бенките, и остават ли белези, че и на мен ми предстой и съм малко уплашена.
Пратиха ме при Др. Юлиян Пенев, но не знам нищо за него

# 3
  • Мнения: 210
baioly  моля те сподели кой Др. ти маха бенките, и остават ли белези, че и на мен ми предстой и съм малко уплашена.
Пратиха ме при Др. Юлиян Пенев, но не знам нищо за него

Той, д-р Юлиян Пенев ми ги гори и не е болезнено чувството е като убождане от игла, но за белезите още незнам вчера ми ги гори и си стоят с коричките. Иначе ми казаха че е много добър но аз си се притеснявам. Бенките са си бенки и без да се изследват...............докато каже "тези бенки тук трябва да се махнат" и вече ги гореше

# 4
  • Мнения: 210
Папиломите са като брадавички незнам как точно да ти обесня аз в началото като започнаха да ми излизат си мислех че са бенки, до сега не са ми излизали, но дерматоложката ми каза че са папиломи, още им казват фиброми и били вирусни.

# 5
  • Мнения: 455
И аз след бременността бях с много папиломи по шията и деколтето.След преглед при дерматолог ми ги махнаха.Незнам с какво ги третираха,усещането беше като сериозно убождане и се чуваше някакво пукане,получи се нещо като обгорени точици,които имаха корички и паднаха.Дрематоложката ми обясняваше,че са вирусни и ако кожата е склонна се получават много често.Така,че можело да се наложи,ако искам да е естетически чисто да ги почиствам веднъж годишно.Най-добре е да се почистят пролетно време,защото след това поне месец не е добре да се излага кожата на слънце,за да не пигментира.А и пролетно време позволяваше да си слагам разни шалчета за прикриване,понеже бяха доста видими. Също след третирането се мазах с един крем и не трябваше до падане на коричките да ги мокря.
Друго не се сещам за сега,ако има въпроси ще отговоря  Hug
Също съм си махала оперативно една голяма бенка/беше се оформила почти като брадавица в основата на веждата/ Много ме дразнеше и за 30мин с местна упойка беше отстранена,след това направих изследване на тъканта.Отстраняването го направи лекар в районната ни поликлиника/кв"Надежда"/ Доверих му се,защото ми го бяха препоръчали точно за такава процедура и не съжалявам.След операцията бях 3 дни с марля на мястото,след 10 дена ми махнаха конците и до месец се нормализира мястото.След това с контратубекс третирах известно време и сега е Ок

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 16:56 от Doninka

# 6
  • Мнения: 2 865
baioly, изследват ги за злокачествени изменения, то е ясно че са си бенки.
Честно казано за първи път чувам за горене на типичните бенки и се учудих защото знам че трябва да се изрязват доста дълбоко. Сестра ми също си е махала сравнително голяма бенка и пак беше с операция.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 966
А ако бенката е по-голяма,операцията с местна упойка ли е ,или пълна? Blush

# 8

Общи условия

Активация на акаунт