Петна по цветни дрешки

  • 571
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Не успях да отворя темите от библиотеката, тъй като са отишли в архива.
Въпросът ми е с какво да почистя силно зацапаните дрешки на беба. В момента пера със Сано Максима, но имам няколко боядисани и няколко с петна от пюрета, които нямат пране. Препоръчайте ми някакъв по-силен прах или препарат, с който да ги почистя. И дали може да ги изпера с нещо не бебешко и после пак да ги извъртя с нейния прах за пране за да не се обрива от препарата. newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 478
Пробвай с Ариел, но първо може да ги накиснеш с Вениш.

# 2
  • София
  • Мнения: 903
аз винаги съм прала дрехите на детето с Тео Бебе. Всички петна излизат. Пера дрехите на 60 градуса, след първото пране има съвсем леки остатъци от петната, които след още 1-2 пранета изчезват напълно. Пробвах веднъж с Вениш - все едно изобщо не съм ги прала дрехите. С други препарати не съм пробвала, защото не е имало нужда.

Само не разбрах какви са тия петна от боядисано? Боядисани с флумастри или е боядисана самата дреха с нещо?

# 3
  • София
  • Мнения: 4 052
И аз пера със Sano Maxima и съм супер доволна. Ползвала съм и Тео бебе, който също не е лош. По темата, за да махнеш петната 15 мин. преди да ги пуснеш в пералнята ги напръскай с Меглио (ако е нужно, ги "рачагъртвам" малко с нокът). До сега няма петно, което да ми се е опряло (включително и от пюре от морков). Няма и дреха, която да се е повредила, нито цвета и.
Ползвам също Vanish и Sano Oxigen, но не съм особено доволна от тях.

# 4
  • Мнения: 434
....Само не разбрах какви са тия петна от боядисано? Боядисани с флумастри или е боядисана самата дреха с нещо?

Ами една дрешка пусна в пералнята и сега 4-5 костюмчета са със зелени петна

# 5
  • София
  • Мнения: 903
....Само не разбрах какви са тия петна от боядисано? Боядисани с флумастри или е боядисана самата дреха с нещо?

Ами една дрешка пусна в пералнята и сега 4-5 костюмчета са със зелени петна

За съжаление не знам дали тези петна от боядисано можеш да ги изпереш с нещо. Аз лично досега не съм успявала. Не съм пробвала, но по магазините съм виждала някаква "белина" за цветни дрехи - може би може да помогне в случая.

Общи условия

Активация на акаунт