За колко време кърмата се изчиства от алергени?!

  • 700
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 931
Здравейте на всички,

Пиша след като вече почти 6 месеца съм на зверска диета заради диагноза АБКМ поставена от доцент Маринова и резултатът е никакъв или по-скоро отрицателен. Кърмя детето и ако се налага дохранвам с Фризопеп, като все още не съм го захранвала.

Детето ми е на 6 месеца и 9 дни и от 20 дневна възраст е с редуване на запек и диария със много слуз и почти водичка. Всеки път като ходя при доцентката ми казва да изключа някоя нова храна и в момента ям само картофи, ориз, домашен хляб и месо, а състоянието на детето не се подобрява. От няколко месеца е почти непрекъснато обринато като обривите минават само докато мажем с Елоком.

Моята педиатърка е доста неангажирана с нас и май и не знае какво да ме посъветва да правя. Последния й съвет беше да спра да я кърмя за известно време за да видя дали е от нещо предавано с кърмата.
Така или иначе мисля да го направя тъй като съм болна и се налага да спра да я кърмя докато се лекувам, в тази връзка  дали знае някой от вас за колко време кърмата се изчиства от алергени та да мога поне докато не я кърмя да се храня нормално?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много си се измъчила с тази диета... наистина си много отдадена на детето мама, щом успяваш да издържиш по този начин вече 6 месеца Heart Eyes Минавало ли ти е през ум да потърсиш и друго мнение за състоянието на детето? При атопичния дерматит храненето при доста деца не оказва съществено влияние върху състоянието на обривите... и понякога се препоръчват ротационни диети, които сменят определени храни през определено време. Изобщо, вероятно има и други варианти за подход към състоянието.
За това кои храни за колко време се изчистват от кърмата - много си зависи. Белтъкът на кравето мляко изисква поне 2-3 седмици диета, докато се махне напълно... т.е. е разумно да не употребяваш млечни, докато не кърмиш, иначе ще се наложи със седмици да се цедиш.

# 2
  • Мнения: 941
не знам колко седмици но искам да ти споделя при нас какво стана и може нещо да ти е от полза,
Каката малко преди да навърши 2г получи обрив и кашлица които се влошаваха и така няколко месеца, водих я на алерголо на кожен и нищо, обривите ставаха все повече и почна и да я сърби,
След доста следене от моя страна стигнах до изключване на много неща от нейното меню и накрая махнах топените сиренца които тя ядеше всеки ден, и смених праха за пране с тео бебе, преди почнах да и пера с нашия, и тя се оправи, не знам кое от двете е провокирало обрива и кашлицата но е факт че след като ги махнах и двете тя се оправи, да не е причина и при вас праха за пране?

Общи условия

Активация на акаунт