Има ли специални дни за кръщене?

  • 54 400
  • 44
  •   1
Отговори
Здравейте, изчетох доста теми за кръщенето ,но не намерих отговор на въпроса, който ме интересува. Така,че предварително се извинявам ако съм пропуснала. Има ли "забранени" дни за кръщене- в частност ме интересува дали може да се кръщава в понеделник. И има ли такива в които е желателно да се направи. Тъй-като искам да кръстя сина си точно на рождения му ден, а той се пада понеделник, а според свекърва ми в понеделник или въобще през седмицата не било прието да се кръщава. Предварително благодаря на всички за отговорите.

# 1
  • София
  • Мнения: 568
Може да се кръщава по всяко време и всеки ден от седмицата. Забранени дни няма.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 677
Не, няма.
За разлика от сватбите, кръщене може да се извърши във всеки един ден.

# 3
  • Мнения: 4 451
Не, няма.
За разлика от сватбите, кръщене може да се извърши във всеки един ден.

Но съм чувала, че е най-хубаво дете да се кръщава в неделя.

# 4
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Не съм чула да има забранени дни. Когато решиш, тогава ще си кръстиш детето.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 4 585
Мисля, че няма ограничения.

Аз а сватбите защо да не могат да се извършват всеки ден?

# 6
  • Мнения: 1 029


Аз а сватбите защо да не могат да се извършват всеки ден?

защото не се правят по време на пости

А за кръщенето- деня , в който го направите, той ще е най- специалния за вас Hug

# 7
  • Мнения: 9 973
няма правило Peace

# 8
  • Мнения: 125
 По принцип няма специални дни за кръщаване, но е хубаво да не е в събота. Този ден от седмицата е определен за почитане на мъртвите.

# 9
  • София
  • Мнения: 568
По принцип няма специални дни за кръщаване, но е хубаво да не е в събота. Този ден от седмицата е определен за почитане на мъртвите.
Това са суеверия!  Naughty Можеш да си кръстиш детето спокойно всеки ден от седмицата.

# 10
  • Мнения: 468
Моя син е кръстен в понеделник.Беше втория ден от Велик Ден.А малката ще е в събота.Идвамата на дните в които казвате ,че не може.Чувала съм ,че е хубаво на ден на някой светец т.е. на имен ден.Не на детето , а въобще.Дано ми разбрахте обърканото обяснение.

# 11
  • Мнения: 1 477
По принцип няма специални дни за кръщаване, но е хубаво да не е в събота. Този ден от седмицата е определен за почитане на мъртвите.
Ние държим да направим кръщенето и РД-то в един ден.5 април се пада в събота.Попитaхме в църквата и ни увериха, че няма никакъв проблем.

# 12
  • Мнения: 257
Не съм чувала за ограничения при кръщене. Голямата ми дъщеря- Михаела я кръстихме на Архангеловден и се падаше понеделник. Малката мисля тази година да я кръстя също на Архангеловден - пада се събота.

# 13
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз също мисля, че няма такива специални дни, в които да не може да се кръщава човек.

# 14
Благодаря на всички за бързите отговори. Hug

Общи условия

Активация на акаунт