Къде почивахте за първи път с детето?

  • 4 829
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Здравейте пътешественици Grinning
Живот и здраве това лято ни предстои първата почивка с детето и с таткото сме пред голяма чуденка. Не само, че се колебаем дали да е планина или море, но също и дали да е бунагала или по-лъскаво хотелче. Също се чудим  България или Гърция например  Mr. Green Иска ни се да е място подходящо за малки деца, а също и да е някоя по-близка дестинация. Малката тогава ще е на годинка.
Моля споделете за вашата първа почивка с детето/децата ви. На какво се спряхте и защо? Останахте ли доволни?
Не си пестете препоръките  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 2 090
Малкия беше на 1г.3м.,бяхме на бунгала в Китен  grinning039.Изкарахме си супер,бяхме там с приятелско семейство(с бебе на 9 месеца).Бунгалата бяха в една горичка,където нямаше шумотевица и глъчка от туристите Mr. Green,и бяха на 5 мин. път до плажа.Това ни беше и идеята-да отидем някъде на по-спокойно място WinkНа малките много им хареса на плажа,морето също и като се прибирахме следобяд да спят,те изморени изтощени заспиваха във въздуха JoyВечер понякога излизахме(избирахме кръчми без ''жива музика'',че голям джангър беше там),и малките си заспиваха сладко сладко в количките.А където бяха бунгалата имаше детски площадки с пързалки,люлки и разни др.катерушки 1swing.,татковците ги занимаваха там следобяд,докато ние с другото майче излизахме на ''туристически шопинг'' Wink.Определено обаче най-голямата емоция беше на плажа,отивайки там хората ни гледаха странно,толкова неща мъкнехме-надуваеми дюшеци,на децата надуваеми басейни(да плуват в тях на плажа Mr. Green),по няколко големи чанти(шишета,памперси,кърпички,фотоапарати....какво ли не още),единия татко носи бебето ''на конче'' на раменете си,другия го дундурка в ръце,майките носим играчки,лопатки,кофички...абе голям цирк hahaha.Беше незабравимо!!!

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 00:20 от sashimama

# 2
  • Мнения: 5 103
На 5 месеца - Златни пясъци.
На 11 месеца - Тайланд.
Миналата и тази година живот и здраве пак ЗП.

# 3
  • Мнения: 265
и ние това се чудим.следя темата  с интерес.

# 4
  • Мнения: 1 417
За първи път в Бг. ,но то не беше точно почивка за 2дни на Сл.бряг, мин.год в Гърция и после в Турция. За далечните дестинации все още ме е страх да го вземаме.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 806
На 1 годинка в Албена. Тази година пак там, а за догодина ще видим  Peace

 
За далечните дестинации все още ме е страх да го вземаме.

И аз така Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 676
На 4-месечна възраст заведохме синчето ни на почивка. Отеднахме в Сандански, в хотелче на 2 км - кв.Поленица. Не съм привърженик на хазаи, които те дебнат непрекъснато. Стаята беше чистичка, голяма и побра сгъваемата кошарка. Местността беше спокойна.Поразходихме се из района. Детенцето си стоеше кротичко в количката. Останахме доволни.
Зная, че Май и Септември там климатът е подходящ.
За море се колебаехме, че е още малък и ще трябва непрекъснато да е под чадъра, за да не слънчаса милото. В последствие поразмислихме, морските бебета как живеят  Wink. Затова следващите 2 години компенсирахме с моренцето Peace.

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 С каката на 7 м.,Слънчев ден.
 С малката на 2 м.-Варна. Peace

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
с щерката (близо 4г. беше) - на Китен. Не повтарям там, макар условията да бяха ОК. Селцето не ми харесва  Sick

с малкия мАж (на 4г. точно беше) - В Гранда на Дружба, уф - Св. Константин и Елена. Не ви го препоръчвам... хотела не работи добре по системата АИ, пък и е твърде голям и загубихме дребчо... Едвам го намерихме.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 866
Ходим на море през август, децата са родени през април.
Спомените от първите почивки на първото дете едва ли ще съдържат актуална информация, затова подхващам второто:
1. Парадайз бийч - тогава беше новооткрит (на 3 седмици) затворен комплекс. Оказа се перфектното място за нас.
Търсехме обезопасено, тихо, чисто място, климатик, собствен плаж, ол инклузив.  Ходихме там три години подред. На четвъртата го затвориха заради проблеми с конкуренцията. Отидохме в Албена като отново търсихме същите неща. По-късно пак се върнахме там, но качеството беше като на евтина квартира в Китен.

2. Албена, х-л Гергана - на самия плаж, в самия край на курорта. Единственото хубаво нещо беше, че хотелът е далеч от тълпите прииждащи летовници, които отсядат в околните села и всеки ден се пренасят с бохчите и дисагите на плажа на Албена. Решихме, че ако това е най-добрият български курорт за семейства с деца, няма какво да търсим повече по нашето Черноморие.

Задължително искам да ми е чисто, тихо, с климатик, с две отделни спални, да е на плажа и да не се налага да се надпреварвам за единствения свободен шезлонг. Пътуваме с достатъчно багаж, така че да не се налага да пера и простирам нищо, различно от бански. Не готвя, не претоплям, не съм преварявала вода и шишета.

Когато Габа беше малка, навсякъде пътувахме със сгъваемото легло като й взимах чаршафи, на които е спала една нощ у дома, за да й мирише на "нейно".

Моето мнение е, че с малки деца по-лесно се почива в "лъскаво хотелче", защото можеш да разчиташ на удобства, подобни на тези у дома.

Миналото лято бяхме в Гърция, но децата ни са вече големи и се наслаждавахме на тяхната и нашата самостоятелност.

# 10
  • Мнения: 4 784
Първата ни съвмесна почивка на море, беше на Зл. пясъци в хотел Иберостар Обзор Бийч и си изкарахме невероятно. Зависи много на каква възраст е детето. На нас ни беше много удобно. Хотелът се намира на плажа и близо до центъра. Нямаше мъкнене на чанти до плажа, всичко ни беше на една ръка разтояние. В хотела предлагането и обслужването беше супер. Препоръчвам го с две ръце.

# 11
  • Мнения: 2 700
Първото море за дъщеря ми беше когато тя беше на 1,8 г. Почивахме в хотел в Кранево. Хотелът беше близо до плажа, което не е без значение, когато трябва да мъкнеш играчки, дюшеци и лесно умарящо се хлапе.
От това море помня как избирахме заведенията за вечеря.  Laughing Мъжът ми отиде на специално разузнаване и беше маркирал заведения с голямо отстояние на масите една от друга, без директен излаз на улица, а имаше и още условия, но не ги помня. Като цяло ходехме там, където при нормални условия не бихме стъпили. Wink

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 576
Първата ни почивка беше в Златни Пясъци, в хотел "Болеро".  Останахме много доволни. Щерката беше на 1г. и 2 м.

# 13
  • Мнения: 2 197
Малкия беше на 1г.3м.,бяхме на бунгала в Китен  grinning039.Изкарахме си супер,бяхме там с приятелско семейство(с бебе на 9 месеца).Бунгалата бяха в една горичка,където нямаше шумотевица и глъчка от туристите Mr. Green,и бяха на 5 мин. път до плажа.Това ни беше и идеята-да отидем някъде на по-спокойно място
Май сме били на едно и също място. Дъщеря ми беше на година и един месец. Изкарахме добре и тя също беше доволна. За тази година не знам, но със сигурност ще търся друго място, че Китен ми е скучен вече.

# 14
  • Мнения: 3 622
За първи път взимахме детето когато беше на 3 годинки и ходихме с него на планина в Родопите

Общи условия

Активация на акаунт