Вместо прходилка

  • 1 443
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Ще купуваме проходилка и видях че има играчка за прохождане от този тип

http://smehurko.com/catalog/product_info.php?cPath=35_71&products_id=481
Някой ползвал ли е подобно нещо и дали ще върши работа като проходилка. Вижда ми се интересно, но търся мнение от по-опитните майки, тъй като не мога да преценя дали да си взема обикновена проходилка или такава играчка. Освен това в къщи е тясно и ми се струва че ще заема по- малко място.

# 1
  • Мнения: 502
здравей,
за съжаление не съм ползвала тази играчка за прохождане, но според мен е за вече стабилни деца. аз моята Ивка я сложих на проходилката на 6м., но в началото за много малко си стоеше. тази играчка съм я виждлала в каталога на чико и мисля че беше за по-големи деца- над 9м. иначе изглежда страхотно и предполагам че е голяма забава за детето.
нашата проходилка още си я ползваме, вярно заема повечко място, но се и сгъва надолу, така че си прецени сама. все пак в проходилката може и да поседне детето, а и е обхванато отвсякъде и не може да прави много бели.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 471
Ще купуваме проходилка и видях че има играчка за прохождане от този тип
http://smehurko.com/catalog/product_info.php?cPath=35_71&products_id=481
Някой ползвал ли е подобно нещо и дали ще върши работа като проходилка. Вижда ми се интересно, но търся мнение от по-опитните майки, тъй като не мога да преценя дали да си взема обикновена проходилка или такава играчка. Освен това в къщи е тясно и ми се струва че ще заема по- малко място.

Ако сте на 5 месеца, е малко рано дори и за проходилка, а уолкъра, който си показала мисля, че е удачен след година, когато детето стои стабилно на крачетата си, но го е страх да се пусне от масата (например).

# 3
  • Мнения: 565
Виждам че е за по-голямо дете, но аз така или иначе не съм решила твърдо и за проходилка и се двоумя дали да не изчакам докато порасне още за това.

# 4
  • Мнения: 493
Моята дъщеричка я пробвахме с такъв уокър,но не е стабилна още.Проходилката не бих я заменила за нищо.Тя е единственото ми спасение за минутки спокойствие Laughing.С този уокър пак трябва да си нащрек за да не си пусне ръцете и да падне.Определено е за стбилно стоящи деца.

# 5
  • Мнения: 3 089
вземи и двете  Peace поне аз така направих - до 9-я месеца в проходилката, после енергично пълзене и сега чакам да дойде времето на уолкъра, че все още предпочита пръста ми  Mr. Green
нашият уолкър е дървен. считам,ч е е по-добър от пластмаската на чико. но аз съм луд фен на естествените играчки  Peace

пп - камен е на 11 месеца.

# 6
  • Мнения: 4 428
Ние ползвахме точно този уолкър вместо проходилка. Но това си е първо до дете, второ до родител.
Аз никога не съм държала Маги за пръстче да ходи  Naughty Като искаше да ходи се оправяше сама от самото начало. Държеше се за стени, мебели и т.н., но никога не съм я държала аз. Навън също. Като й ставаше трудно и почваше да лази. Е, навън не е лазила. Аз я оставих абсолютно и изцяло да си проходи сама. Сама се изправи от седнало положение, сама си застана права и сама си направи първите крачки. Проходи на 10мес. На 11мес ходеше вече доста стабилно. Уолкъра го ползваше за подпиране, но вече беше проходила и стоеше права.
Ако искаш да си сложиш бебето на 6мес да се мъчи да се опира на крака, няма да ти свърши работа. Но аз съм против да се бърза с тези неща  Naughty На 6мес бебето трябва да пълзи, не да го мъчиш да се изправя...
 

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 15:44 от veselina_s_p

# 7
  • Мнения: 10 982
На дъщеря ми й подарихме този уолкър за Коледа и съм много доволна. В началото си играеше с фигурките и звуците на панела, а като стана на 9 месеца, започна да се учи да го бута. С него направи и първите си крачки. Твоето бебче още е малко за него, изчакай да навърши поне 8 месеца или да започне да седи стабилно. Обаче играчката е страхотна и я препоръчвам.

# 8
  • Мнения: 92
Ние също ползвахме уолкър, но малката беше вече на 10 месеца.Представляваше едно кученце и беше на Чиполино. Проходи два дни, след като направи една годинка и дълго време след това си играеше с него. Аз съща смятам, че в началото е най-добре да бъде проходилката.Но всъщност нищо не пречи да пробваш като я купиш.Дори и да се окаже, че още му е рано на детенцето, по-късно ще я ползва.Няма да ти е излишна.

# 9
  • Мнения: 6 438
Ние също бяхме с уолкър-не същият,но подобен.Според мен проходилката е улеснение за майката,но няма полза за детето.
Взех на Алекс уолкъра някъде към 9-ят му месец.В началото пускаше музиката и играеше с фигурките,полсе аз го придържах или стоях до него като го тика и след като се научи да ходи пак само си играе с него отпред. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
уолкъра е по-доброто решение.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Ние бяхме с проходилка докато проходи,а сега си я ползва за уолкър и си я тика насам-натам.Чудех се по едно време дали да купувам и уолкър,но при нас  се оказа излишно,защото паякът ни върши същата работа,а не ми се трупат само бебешки съоръжения в къщи,и без това вече се наводнихме.Аз лично нямам никакви оплаквания и забележки от проходилката,нито й е пречила на прохождането(проходи на 11м.),нито е стъпвала на пръсти,напротив,забавляваше се и се чувстваше независима,че може да отиде където си поиска.Без проходилка зимните месеци щяха да ми минат много по-трудно...Уолкърът започва да се ползва по предназначение едва когато се научат да стоят стабилно на крачетата си и да пристъпват.

# 12
  • Мнения: 7 605
Ние ползвахме точно този уолкър вместо проходилка. Но това си е първо до дете, второ до родител.
Аз никога не съм държала Маги за пръстче да ходи  Naughty Като искаше да ходи се оправяше сама от самото начало. Държеше се за стени, мебели и т.н., но никога не съм я държала аз. Навън също. Като й ставаше трудно и почваше да лази. Е, навън не е лазила. Аз я оставих абсолютно и изцяло да си проходи сама. Сама се изправи от седнало положение, сама си застана права и сама си направи първите крачки. Проходи на 10мес. На 11мес ходеше вече доста стабилно. Уолкъра го ползваше за подпиране, но вече беше проходила и стоеше права.
Ако искаш да си сложиш бебето на 6мес да се мъчи да се опира на крака, няма да ти свърши работа. Но аз съм против да се бърза с тези неща  Naughty На 6мес бебето трябва да пълзи, не да го мъчиш да се изправя...
 

  bouquet  Поzдравления, то4но така си е, и аz процедирах така. Детето се иzправя когато ТО е готово zа това, когато мускулите и гърбът могат да го държат. Не бих го направила по рано от страх от въzможни последици  Naughty

Проходилките са освен това и опасни, zаЩото детето може да се обърне с тях. Има страни, в които са zабранени. Проходилката служи само zа едно неЩо, и то е спокойствието на майката.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
За такъв уолкър детето трябва да може да стои съвсем стабилно.
Ние ползвахме подобен, но около годинката, малко преди да проходи, май повече си играеше с него.
Иначе за проходилките съм напълно съгласна, че са опасни. Моят син е слаган много малко в този уред и въпреки това успя два пъти да падне на главата си върху плочките в коридора.
От опит - вече никога не бих сложила дете в проходилка, подкрепям Веселина напълно.

# 14
  • Мнения: 9 973
по-добре проходилка

Общи условия

Активация на акаунт