Колко време важи направление за специалист?

  • 11 723
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 729
Извинявам се ако вече има тема, но при търсенето не открих. Embarassed
В мрежата като цяло срещнах следните срокове 29, 30, 40 и 45 дена.

Моето направление е от 4-ти март, но още не съм намерила време да отида на лекар. С детенце е трудно, струпаха се много неща, трябва и мъжа ми да организирам и времето си мина.

Имам спомени, че важи 45 дена, а аз най-рано по-другата седмица мога да отида след 7-ми април. Ако важи 45 дена ще успея, но ако е само 1 месец, много ще ми е притеснено от личния лекар, че и без това трудно дават направления.

Някой знае ли със сигурност колко важи?

# 1
  • София
  • Мнения: 492
Аз знам от мойта лична лекарка , че важи от дата до дата в рамките на 1 месец - твойто е от 4 март, значи важи до 4 април включително. Peace

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
30 дни

# 3
  • България
  • Мнения: 106
Момичетата са прави ,моя е грешката,когато питах ставаше въпрос за втори преглед.

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 10:57 от skarletini

# 4
  • Мнения: 200
Важи 30 дни , а за вторичен е 45 дена от датата на първичния преглед

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Точно така. Peace 30дни.

# 6
  • Мнения: 2 821
Медицинското направление за консултация или провеждане на съвместно лечение може да се ползва до 30 календарни дни от издаването му. Срокът за извършване на вторични прегледи от изпълнител на СИМП е до 45 календарни дни от датата на извършване на първичния преглед.
от тук
-Права на пациента
  - Достъп на пациента до медицинска помощ

# 7
  • Мнения: 1 240
И аз като другите момичета ще кажа, че направлението важи 30 дни. Намери време до края на другата седмица да го използваш.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 492
Извинявам се ако вече има тема, но при търсенето не открих. Embarassed
В мрежата като цяло срещнах следните срокове 29, 30, 40 и 45 дена.

Моето направление е от 4-ти март, но още не съм намерила време да отида на лекар. С детенце е трудно, струпаха се много неща, трябва и мъжа ми да организирам и времето си мина.

Имам спомени, че важи 45 дена, а аз най-рано по-другата седмица мога да отида след 7-ми април. Ако важи 45 дена ще успея, но ако е само 1 месец, много ще ми е притеснено от личния лекар, че и без това трудно дават направления.

Някой знае ли със сигурност колко важи?
Ако все пак не ти стигне времето, мисля че имаше вариант да презавериш стария талон с нова дата - но това вече трябва да го направи лекарката.

# 9
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Направлението за консултация и съвместно лечение (както и всички видове направления: за хоспитализация, за медико-диагностична дейност) важат 30 дни от датата на издаването. След първия преглед от съответния специалист, за когото е издадено направлението, в рамките на 45 дни могат да се провеждат вторични прегледи на база вече издаденото направление. Броят на вторичните прегледи не е фиксиран, те са по препоръка на специалиста.

# 10
  • Мнения: 729
Стигна се до еднозначен отговор, благодаря на всички включили се момичета!  bouquet

# 11
Извинявам се ако вече има тема, но при търсенето не открих. Embarassed
В мрежата като цяло срещнах следните срокове 29, 30, 40 и 45 дена.

Моето направление е от 4-ти март, но още не съм намерила време да отида на лекар. С детенце е трудно, струпаха се много неща, трябва и мъжа ми да организирам и времето си мина.

Имам спомени, че важи 45 дена, а аз най-рано по-другата седмица мога да отида след 7-ми април. Ако важи 45 дена ще успея, но ако е само 1 месец, много ще ми е притеснено от личния лекар, че и без това трудно дават направления.

Някой знае ли със сигурност колко важи?

Общи условия

Активация на акаунт