Хемоглобин по време на бременност

  • 29 934
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Здравейте, мамчета  Hug

Искам да ви попитам дали знаете какви са референтните стойности на хемоглобина по време на бременност? Аз днес си взех изследванията и понеже хемоглобинът ми е 114, докторът ми предписа Малтофер. Каза ми, че не е много нисък, но все пак за мое успокоение предпочитам да знам какъв трябва да бъде. Знам, че по време на бременност е нормално да се понижи, но ще съм ви много благодарна, ако ми кажете до колко се брои за нормален.

# 1
  • Мнения: 1 900
Стойностите на жените би следвало да са от 120 нагоре.
И аз като бременна имах хемоглобин 112 и ми изписаха Малтофер, пий си го и това е. Не се тревожи излишно. Хапвай повече ядки, зелени листни зеленчуци, месо.  Peace

# 2
  • Мнения: 6 274
Аз имах 103 и също пиех Малтофер . Не се притеснявай . Доколкото си спомням 120 или 130 трябваше да е "нормално".  newsm78

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 18:25 от Djulichka

# 3
  • Мнения: 9 973
моя беше 118 и нищо не съм пила Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Наистина ти е малко под нормата, но не е много страшно.Пий си каквото са ти изписали.Моя в петия месец беше 95 и започнах да пия Тотема, да ям много месо (което за мен си беше голяма мъка)До края на бременността успях да стигна до 105.Слава богу детенцето ми е добре.Но твоя хемоглобин е с малко под нормата и мисля че няма да имаш никакви проблеми.
Леко бременеене!

# 5
  • София
  • Мнения: 4 588
При бременна за много хемоглобин се счита под 100. Моят беше доста под 100, но аз имам други проблем. Както и да е, пий, каквото са ти изписали и не се притеснявай. Изобщо не е толкова нисък, аз само си мечтаех за такъв Hb. Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 13:39 от passion

# 6
  • Мнения: 5 362
Мисля,че е с нормални ст-сти Хб ти,но щом са ти предписали да пиеш Малтофер-пий го.
Моят все беше 120-130.
Лека бременност! Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 222
Предписаха ми желязо чак когато хемоглобина ми падна на 103, а в самото начало на бременността беше 116. И аз като mariya86 не можех да погледна месо. Акушерката ми каза да ям орехи с мед, не знам има ли ефект, защото не опитах. Не се притеснявай, вземай си каквото са ти предписали и смело напред!

# 8
  • Мнения: 1 062
И моят хемоглобин беше около 116 през бременноста. Изписаха и ми на мен Малтофер, но след консултация със специалист на който имам по-голямо доверие, но за съжаление не можеше да ми води консултацийте спрях да го вземам. Той ми каза, че е нормално да падне малко хемоглобина особенно след 5-6 месец и много често се бърка с анемия, а е напълно нормално. Посъветва ме да наблегна на спанак, коприва и черен дроб( поне веднъж седмично). Не се притеснявай излишно.

# 9
  • Мнения: 4 335
За бременна хемоглобина ти не е ниськ,не се притеснявай,пий каквото ти е изписал лекаря  PeaceМоят беше под 100  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 2 381
Ох, в 3-я месец бях с хемоглобин 135, а в началото на 6-я падна на 109. От ЖК казаха да пия Малтофер, но другия док, който смятам да ме изражда, каза пак да си пусна след месец ПКК и нищо да не пия. В петък ще ходя на изследване, пък да видим... Ям по 2 пъти седмично спанак, отделно черен дроб, ядки. Ще видим дали ще трябва да пия това лекарство сега.
И на мен не ми се яде месо. Разправям на всички, че вече разбирам вегетарианците. 

# 11
  • Мнения: 138
моят хемоглобин първоначално беше 100, пих един месец легофер(сироп) и сега ми се беше покачил на 104 и продължавам да си пия сиропчето.

# 12
  • Мнения: 2 311
Не ти е нисък хемоглобинът.При бременността се понижава.Но над 100 е добре.
Моят беше 80.Пиех Тотема ампули.
Към края на 7м вече беше 97 и минах на Малтофер.
не се притеснявай излишно!

# 13
  • Мнения: 2 587
За бременна хемоглобина ти не е ниськ,не се притеснявай,пий каквото ти е изписал лекаря  PeaceМоят беше под 100  bouquet

Моят беше 93 и през цялата бременност пиех Малтофер.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 245
tanita_83 - 114 не е нисък хемоглобин за бременна. От личен опит ще те посъветвам да си направиш изследване за нивото на желязото в кръвта преди да почнеш да пиеш Малтофер. Моят хемоглобин варира от началото на бременността от 104 до 117 и от октомври пия Сорбифер. Когато отидох при хематолог и ми пуснаха изследване за желязо, се оказа, че нивото му в кръвта е 40, при максимална горна граница 23!!!  Shocked Тоест абсолютно ненужно съм се тъпкала толкова месеци.

Ниският хемоглобин не винаги се дължи на недостиг на желязо! и гинеколозите трябва да го имат предвид преди да изписват железни препарати  Peace  Но поради това, че изследване за сер.желязо не се покрива от ЗК, много лекари не го предписват.

Общи условия

Активация на акаунт