ОБРИВИ ОТ ДРЕХИ

  • 3 096
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 49
Момичета, помагаите със  съвети. Купих на 3 год. ми дъщеря нови красиви бикинки и тя от голям мерак и женска суетност ги обу непрани.Но на сутринта се събуди с обрив по кожата на дупето. Ли4ната ни изписа кремче с АБ  - Фусидин. Мазах 2 дни, но има слаб ефект. Детето има силен сърбеж и често го разчесва.Не знам дали да я къпя,защото знам че такива обриви се разнасят от сапун и вода.дайте съвети какво да правя.Обрива е петнист ,червен и се залущва.

# 1
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Единственото, което ми идва на ум веднага е да искате направление за педиатър или дермато-венеролог и да идете на преглед. И нещо друго - дали не е възможно обривът да не е от дрехата, а от храна, примерно ? Поумувай с какво се е хранила. newsm78. С обрив по слабините започва и шарката... За това мисля, че трябва да се обърнете към лекар-специалист. Лекарката, прочем, видя ли обрива или ви предписа крема по телефона?  Аз бих мазала с простия крем Здраве. Ще следя темата.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Направи и баня с лайка. Да постои седнала в съд където има отвара от лайка. Успокоява много.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Можеш да мажеш обрива с отвара от смрадлика или невен. Също помага много.  Peace

# 4
  • Мнения: 426
Съжалявам да го чуя,но ще ти споделя моя опит от бременността.  Реших да си купя сутиен и  да го пробвам,  след което ми излезе кръгло  червено петно което се залющваше и се разрастваше и сърбеше ужасно. След ден два се появиха още  няколко, но по малки. След една седмица отидох  на дерматолог, който ми постави диагноза "розов лишей" който лекувах с  някакъв правен крем  в продължение на месеци.
 Знам,че купането ги разнася.Отидете на дерматолог.Успех в лечението

# 5
  • София
  • Мнения: 312
Когато бях свеж пубер, родителите ми подариха много красиво бельо с дантелки. Точно където минаваха дантелките на бикините и на бодито получих "дантелки" и на кожата.  В кожния диспансер дерматоложката, като орисница ме ориса оттук нататък друго освен памучна материя да не докосвам до кожата си.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 49
отиваме на дерматолог. После ще ви информирам какво е станало

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 49
докторката  каза ,че това е контактен дерматит.Да не с емие   със сапун ,само с  чиста вода. Изписа кортикостероиден  мехлем - Абрикорт. Каза да мажа сутрин с Дефламол, а след него с крем  Здраве. Направи и процедура  с  ултразвук. След 2 дни отново сме на контрола. Ще пиша.

# 8
  • София
  • Мнения: 312
lora 04, моля те пиши ми дали сте намерили Абрикорт. Преди доста време ми казаха в аптеките, че бил спрян от производство.

Всъщност, намерих го в първата аптека в която влязох. Добре, че ме подсети.

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 12:25 от Laurus

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 49
за  LAURUS  -  купих  АБрикорт маз 0,025%  от кварталната аптека .Цената е  2.40 лв.  на  фирма Актавис.Само от едно намазване  нещата видимо се подобриха. Червените петна избледняха и сърбежа утихна. явно кортикостероида повлиява добре тези екземи.

Общи условия

Активация на акаунт