Въпрос?

  • 474
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте.Бихте ли ми казали какво трябва да съдържа молбата до работодателя за ползване на останалите 315 дни отпуск по майчинство?

# 1
  • Мнения: 2 131
Аз си подадох стандартна молба за отпуск - както досега съм подавала. Написана на компютър в свободен текст. Зависи обаче от фирмата, на някои места се попълва готова бланка.
Ама как така останалите 315 дни - имаш предвид за разликата от 135 до 315 ли?

# 2
  • Мнения: 26
Да,разликата имам предвид.Объркала съм се. Embarassed

# 3
  • Мнения: 2 821
Всъщност се подава молба за отпуск за гледане на дете до 2г., считано от...
ТРЗ-експертите знаят.

# 4
  • Мнения: 2 131
Всъщност се подава молба за отпуск за гледане на дете до 2г., считано от...
ТРЗ-експертите знаят.
Искаш да кажеш, че когато започне майчинството /като свършат 315 дни/ се подава молба, нали? Честно казано, аз не се сещам дали за разликата от 135 до 315 дни съм подавала молба за отпуск, ама за майчинството със сигурност да.

# 5
  • Мнения: 2 821
Всъщност се подава молба за отпуск за гледане на дете до 2г., считано от...
ТРЗ-експертите знаят.
Искаш да кажеш, че когато започне майчинството /като свършат 315 дни/ се подава молба, нали? Честно казано, аз не се сещам дали за разликата от 135 до 315 дни съм подавала молба за отпуск, ама за майчинството със сигурност да.
След изтичането на последния болничен, издаден от педиатъра , да, след свършването на болничния от 315 дни , се подава молба до работодателя за отпуск за гледане на дете до 2г., считано от датата, след изтичане на болничния.
Може би авторката се е объркала, защото 135 беше продължителността на болничния преди промените, според които вече е 315 дни....След тях започва майчинството.
Дано сме внесли яснота по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт