Смяна на адрес, шофьорска книжка

  • 4 352
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
смених си адреса по лична карта, сега ми възниква въпроса дали трябва да си сменя шофьорската книжка талона.и ако трябва къде става това?

# 1
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 681
Не мисля че трябва да си сменяш шофьорската книжка, а само личната карта. Аз се омъжих и все още не съм си сменила името по книжка, а трябва. Казаха ми, че става със заявление за изкарване на документи и в КАТ

# 2
  • Мнения: 1 291
ето значи трябва..
а това заявление от там ли се взима
когато отидох да си подновя каското забелязах че е със стария адрес, и ако стане ПТП незнам дали няма да е проблем

# 3
  • София
  • Мнения: 900
Проблем ще ти възникне,
ако си от друг град и то само при отнемане на талона.
Автокаското е на автомобила и няма общо със свидетелството за правоуправление.
Ако просто си сменила адреса, в един и същи град - нямаш проблем!

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
За да не пускам нова тема, да питам и аз нещо. Сега се говори за смяната на ЛК-тата, но от новините на БТВ разбрах, че това ще става след изтичането на старите. Това значи ли, че ако сега си я сменя заради промяна на адреса, ще трябва чак след 10г да правя нова с чип?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Никъде в книжката не пише адреса ти  Naughty , нито пък в талона. Няма за какво да си сменяш документите. След като си сменила ЛК, в КАТ имат инфо за теб, ако трябва да ти изпращат наказателно постановление примерно. При получаване пак не вярвам да имаш проблем 9ако ти ги отнемат) тъй като не търсят инфо по адрес, а по номера на ШК или по номера на Акта, не по адресна регистрация  Peace

# 6
  • Мнения: 183
Ако ще си сменяш личната карта,доколкото знам с една бланка може да смениш и личната карта и талона,ако ти се разправя го смени,но най-добре питай някой който знае как стоят нещата Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 4 916
Когато си местех постоянния адрес от Варна в София ходих да питам в КАТ дали трябва да си сменям шофьорската книжка и хората казаха: "НЕ".  Hug само ЛК

# 8
  • у нас
  • Мнения: 5 710
и аз скоро си смених адреса и само си изкарах нова лична карта. Други документи не съм подновявала. Няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт