Хормони + нередовен цикъл = депресия :-(

  • 4 795
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте!
Имам проблем и понеже чак в понеделник съм на лекар, реших да се обърна към вас за съвет и подкрепа...
Вече от година не пия противозачатъчни (пиех Logest) и имам големи проблеми с цикъла. Т.Е. - няма го никакъв. Преди половин година през месец ми изписваха Primolut nor, за да ми дойде. Но понеже лекарката ми се видя нещо нещо незаинтересована от проблема ми - отидох при друг лекар. Не ми беше идвало от 4 месеца... Прегледа ме - аз имам поликистозни яйчници, изписа ми Дуфастон и ми назначи хормонални иследвания. Направих ги и ето резултатите:
На 5-ден от цикъла:
LH - 7,5
FSH - 4,95
Естрадиол - 50,25
Пролактин - 188  (норм.граници 127-637)
Тестостерон - 2,18 (норм.граници 0,22-2,9)

На 24-ти ден от цикъла:
Прогестерон - 0,966 (норм.граници 1,7-27) !!!

Четох разни статии за хормоните, както и някои от темите тук, но всеки случай си е индивидуален... Какво се случва с мен... Понеделник ми се вижда страшно далече... Какъв е този Прогестерон - явно изобщо нямам Ову... А и с този нередовен цикъл настроенията ми са като в пубертета. Избива ме на разни депресии... всичко ми е криво,  плача за глупости и не спя по цяла нощ...Не от някакви притеснения - просто така - наляга ме някакво подтиснато настроение...  Дълго ми стана излиянието, но имах нужда да споделя с някого. Благодаря на всички ви за търпението...

# 1
  • Мнения: 1 475
Според мен има връзка поне при някой хора се получава депресия, аз съм една от тях пих два месеца ОК, които много влияеха на настроението ми и ги спрах и в момента се чувствам супер без тях!! Naughty

# 2
  • Мнения: 8 937
Доколкото чета из форума, ниският прогестерон лесно се коригира с Утрогестан или Дуфастон. Освен това не е знак, че липсва ову. Просто имплантиране не може да се получи, тъй като прогестерона е хормона, който подготвя лигавицата на матката за имплантацията.

Не се шашкай толкова! Ще видиш, че не е толкова срашно!
Желая ти успех!  Hug

# 3
  • Мнения: 71
И аз все си повтарям, че не бива да се шашкам, но нещо не се получава... Просто ми е заседнала една буца в гърдите- някакво усещане за нещо неприятно... Все гадни неща са ми в главата и напоследък само кошмари сънувам.  Мисля че имам нужда от една хубава почивка...

# 4
  • Мнения: 8 937
Кога трябва да ти дойде?

# 5
  • Мнения: 121
Аз също съм с нередовен цикъл-поликистозни яйчници, не в норма хормони имало е случей по 6 месеца да нямам менструация.Приемах противозачатъчни но сега лакарката ми изписа Дуфастон ще пробвам и него. Не съм забалязала да имам промяна в настроенията.

# 6
  • Мнения: 898
Доколкото чета из форума, ниският прогестерон лесно се коригира с Утрогестан или Дуфастон.

Дуфастон и Утрогестан  и други прогестеронови препарати регулират прогестерона само за съответния месец през който се взимат, а не веднъж за винаги.

# 7
  • Мнения: 71
Да ви кажа не знам - пак ми закъснява с вече 2 седмици. Говорих с лекарката - почвам пак Дуфастона. Трябва да го пия поне 4 месеца. Не знам само - след като той ще регулира прогестерона месец за месец - като го спра какво ще стане... Възможно ли е организма ми "да се подсети" сам да си призвежда прогестерон... или малко абсурдно звучи...

# 8
  • Мнения: 3 459
Офф и на мен ми закъснява вече 12 ден  Confused
Трябва да ми дойде, за да започна да пия Дуфастон, ама не идва  Confused
Лекарката ми каза че можело да го предизвикаме с нещо си, ама хич не ми се иска да ги взимам такива за предизвикване.

Общи условия

Активация на акаунт