kak da mahnem biberona

  • 4 831
  • 17
  •   1
Отговори
моля помогнете да махна биберона,  дъщеря ми е на 1,6 годинки и заспива неотлъчно с биберон

# 1
  • София
  • Мнения: 39 718
това трябва да зададеш в мамешките форуми
аз си мислех, че искаш да има нов форум "как да махнем биберона"
потърси с търсачката имаше доста теми за махането на биберона

# 2
  • Мнения: 7 831
За съжаление търсачката в момента не работи както трябва и за да намериш повече теми ще се наложи да изчакаш до Петък  Wink . Намерих ти тази тема, там съм споделила своя опит и тази.
Успех

# 3
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Моя го отказа сам, но една приятлека сряза отпред биберона на нейния и той  #Shocked , но за ден два се отказа

# 4
  • sofia
  • Мнения: 1 184
Моят син също заспиваше само с биберон и то до 2 годишна възраст И аз бях чувала, че като се отреже биберона или спука с игла после децата го отказвали самички Но при мен такова нещо не се случи- цокаше си го и пробит и срязан Затова един ден просто не му го дадох и го изхвърлих за по-сигурно(това заради мен, защото като почне да плаче и да го търси да не се предам и да му го дам)  Първите3- 4 дни и особено нощи бяха кошмарни , той и без това няма спокоен сън, но тогава беше върха То беше мрънкане почти през цялата нощ, ревове, но издържах геройски и сега вече въобще не го търси

# 5
  • Варна
  • Мнения: 956
Преди 2 месеца племенницата ми се отказа от биберона много лесно Simple Smile
Тя е на 1,6г.

Сестра ми и каза, че самолета го е взел, тъй като над нас често прелитат самолети и детето много се впечатлява от тях.
Няколко дене викаше на самолета; "Дай биби Sad" но и казахме, че е вече налетището и не може да я чуе Laughing Laughing

Така след няколко дни се отказа да си го търси Grinning

# 6
  • Мнения: 1 214
На 1 г. и 8м. махнахме биберона.Отрязах го малко повечко и край.Веднага го изплю и каза,че е счупено  Laughing

# 7
  • Мнения: 4 458
Ами, много лесно можеш да махнеш биберона.
Има много варианти и възможности.
Започни да подготвяш детето като му казваш че вече е голямо и че бебетата имат нужда от биберон. Внимавай да не го кажеш така че да създадеш комплекс!
Най-лесно е да отидете на гости на болно дете или много плачещо бебе и да му подарите бибероната за да не плаче.
Може да отидете в зоологическата и да подарите бибероната на малко животинче.
Като цяло се опитай да направиш така нещата че самото дете да пожелае да направи жеста с подаряването. Направи така, че детето да запомни сучката и вечерта като си потърси пак биберона и се разплаче да можеш кажеш: "спомняш ли си че я подарихме на...." или " помниш ли че я изхвърли/изпусна в реката" или там каквото си решила да е ....... Така ще ти отнеме не повече от 2-3 нощи докато детето свикне с мисълта.
Успех!

# 8
  • Мнения: 94
Аз пък намазах със стар чесън бибата и след няколко лапвания от малкия,я хвърли.Нощем я търсеше но аз му я давах така намазана и той все я плюваше и накрая се отказа от нея.Така вече сме без биба от около 2 месеца.Пробвай,стига да не се окаже че на детето му харесва чесъна ShockedУспех Grinning

# 9
  • Мнения: 5 140
Изобщо нямаме отърване от бибата,голям инат е моята хубусница.Какво ли не и говоря,увещавам,а тя бибата та бибата.И в яслата и се смеят.Бибата е скъсана и пак си я иска.Но да чукна на дърво от 2 дена я лъжа че сме я забравили в яслата.Най гадното е че и расът кътниците и явно я тормози,ама аз трябва да надделея-МАХАМ БИБАТА! smile3504 #Onfire

# 10
  • Мнения: 73
И ние доста късно отказахме бибата, цокаше си я дори почти напълно разрязана на четири Rolling Eyes. Какви ли не театри разигравахме, но "къпоценничкото биби" не го даваше......
При една настинка и се бяха появили афтички и и казах, че са от "гадната биба"- и понеже е малко страхливичка, веднага се хвана Wink и сама си я изхвърли през прозореца-да я занесяло някое куче в боклука, за да не я вземе друго дете и на него да му излезнат афтички Joy....После доста време си тъгуваше за бибата, но без изтерии и сценки за купуване на нова.
Доволна съм, 4е разбра и си я изхвърли самичка Hug - е беше вече на 2г. и нещо...

# 11
  • Мнения: 3 461
На дъщеря ми обяснихме,че само бебетата са с биберони и тя моментално го хвърли.Сега сина,който е на 17 месеца почти, го отказа,като го преместихме да спи в самостоятелна стая,а беше страшно пристрастен кън него. Бебето за моя радост не ще и да чуе за биберон,така че един дерт по-малко.

# 12
  • Мнения: 781
Ние махнахме бибата на 1.4месеца .Сега след 4 месеца изобщо не си спомня за нея.Но правичката да си кажа беше голям зор.Той-синът ми ,си търсеше бибата по 20пъти нощем и преди да я махна и накрая беше ужас -аз купувам биберон ,той го прегризва на половина още на втория ден и така 4-5пъти докато не ми писна и казах"КРАЙ".Махнах я отведнъж и повече не му я дадох ,през деня не се сещаше ,но нощите бяха  Twisted Evilужасни,добре че беше само седмица,така че няма страшно минава ,но се въоръжи с железни нерви -УСПЕХ newsm10

# 13
  • София
  • Мнения: 3 108
И двете ми деца отказаха бибата на възраст около 2г. и половина. И при двамата причината беше една и съща: започваха да я хапят със зъби и след известно време бибата се цепваше и не беше приятна за лапане Simple Smile. Номерът е, когато това се случи, да нямате никакви други биби у дома, и да не се поддаваш на провокации за купуване на нова биба. Wink Освен това, не бива да им се взима скъсаната биба, докато те сами не пожелаят да се разделят с нея. Косьо си я искаше всяка вечер, но когато му я давахме, той сам ни я връщаше. Зори също я искаше вечер, но само я държеше в ръчичка, без да я лапа. После замина при баба си в Бургас за няколко седмици и там съвсем забрави за нея. Като се върна, се опита да си я поиска пак, но този път аз й казах, че сме хвърлили бибата, защото е станала лоша и я хапе по езичето; казах й, че само бебетата смучат биби, а тя вече е голяма.....и така се приключи завинаги с този въпрос.

Сама реши дали да чакаш бибата сама да се цепне (това рано или късно ще стане, гаранция!), или да я цепнеш сама.

# 14
  • Мнения: 18 542
Аз го скрих и не го извадих повече. Бо не се сещаше за него много. За наш късмет много лесно го отказахме на година и 8 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт