ПРЕСНИ ПЕЧУРКИ

  • 24 091
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Момичета, имате ли идея за разни вкусни и лесни ястия от пресни горски печурки?Имам цял плик и ми се иска някакво свежо вегетарианско ядене да сготвя с тях...или супи??? Rolling Eyes

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Гъбена супа

ПРОДУКТИ:
300 гр. печурки
2 супени лъжици брашно
70 гр. масло
4с.л.ориз
Магданоз
сол
черен пипер

ПРИГОТВЯНЕ:
Гъбите се нарязват на дребно и сваряват в подсолена вода. В сух тиган до бледо кафеникаво се препича брашното. С бульона от гъбите се разтваря внимателно, да не стане на бучки и се връща при гъбите.Ориза се измива и се прибавя към гъбите. Прибавя се маслото, ръсва се малко черен пипер и се вари около 20мин.(докато се свари ориза). Поднася се поръсена с нарязан на ситно магданоз.

Печени гъби с топено сирене

ПРОДУКТИ:
Гъби- печурки, средна големина топено сирене
сол
черен/бял пипер
масло или маргарин.

ПРИГОТВЯНЕ:
Измиваш много добре гъбите и махаш пънчетата.Гъбите се  нареждат с отвора нагоре в подходящ съд. Солят се и се поръсват с пипера. Във всяка чашка на гъбата се слага маргарин или масло - по една малка бучка. Печат се във фурна за 6-10 мин. на най- силната степен. Изваждат се поизпечените гъби и  върху всяка се поставя по колелце топено сирене. Запичат се докато сиренето се разтопи и "зачерви".

# 2
Цитат на: teopr
...Печени гъби с топено сирене

....

Такива съм правила и стават много сочни smile3521

Друго, което се сещам е каша от гъби.
Първи вариянт
Запържвам гъбите (нарязани на филийки) предварително в бучка масло, посолявам ги леко. Заливам ги с малко гореща вода. Отделно в чашка разбивам със студена вода 1-2 ч.л нишесте. Добавям го към водата, докато се получи желаната от мене гъстота. Добавям и около 250гр сметана. Ако имаш и сирене "Бри", вмъкни и него. То се разстапя. Поръсвам с черен пипире и пресен магданоз.

Втори вариянт
Гъбите (нарязани) ги сварявам в подсолена вода.
В тиган запържвам в малко масло 1-2 с.л брашно. После започвам да добавям от водата, в която са врели гъбите. Иска голямо бъркане обаче за да не се получаш грашки Embarassed  Grinning .Черен пипер и магданоз накрая.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Направи задушени зеленчуци по избор с гъби.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 011
Сори, че повдигам сравнително стара тема, но да си кажа - пробвах ги тези печурки с топено сирене - обаче 10  минути ги пекох и ги препекох, станаха като чипс Simple Smile Така че или трябва на по-ниска степен на микровълновата или максимум 5 минути да се пекат.

# 5
  • Мнения: 532
На скоро гледах някакво кулинарно предаване.
Значи първо запържиха леко печурките от двете страни ,така както са цели.След това им сложиха плънка от кашкавал и шунка и ги запекоха в тавичка за малко.Изглеждаха вкусно  chef

# 6
# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз правя печени пълнени гъби на грил скарата. Отнема ми повече от 20мин. На фурна не съм ги правила, може да стават по бързо.
Измиваш много добре гъбите и махаш пънчетата. Гъбите и пънчетата се  нареждат с отвора надолу в тавичка. Солят се и се слагат на скарата да се запекат за 10мин., после ги обръщаш от другата страна да се запекат за още 10мин. В купичка нарязвам на ситно пънчетата, малко шунка, сирене, кашкавал, кис.краставичка и 1 ч.л. майонеза или масло/маргарин. Всичко това се обърква и със сместа се пълнят гъбите. Запичам гъбите  с плънката за още 5-7 мин.

# 8
  • In transit
  • Мнения: 11 699
Пирог с гъби

270 г пресни гъби
270 г сос бешамел
130 г брашно
55 г маргарин
4 ст. л. зехтин
20 г пармезан
2 жълтъка
1 скилидка чесън
1 малка връзка магданоз
кората на един лимон
сол, черен пипер на вкус
Гъбите се измиват, почистват и нарязват на парчета..
В тиган задушаваме гъбите със зехтина около 10 мин и слагаме солта, черния пипер и магданоза.
За тестото смесете размекнатия маргарин с брашното, добавете кората на лимона, няколко лъжици вода и щипка сол. Замесете гладко и еластично тесто. Загрейте фурната до 200С. Тестото разточваме във кръгла форма с диаметър 24-26 см и подгъваме краищата по стените. Печем във фурна 20 мин.
 През това време смесваме соса Бешамел с гъбите. Добавяме пармезана и жълтъците. Объркваме, посоляваме и слагаме черен пипер..
Плънката изсипваме върху изпеченото тесто. Изпичаме във фурната около 10-15 мин, докато стегнат продуктите и се запекат леко.

Гъбени крокети

400 г гъби; 2 с.л. маргарин, 2-3 филии сух хляб, ½ ч.ч прясно мляко,3 яйца,  2 стръка зелен лук, сухар, олио за пържене, сол, черен пипер, магданоз.
Натопете хляба в млякото, задушете гъбите с маргарина за 15 мин. Оставете да изстинат и пасирайте с лука (може и с машинката за месо). Смесете с омекналия хляб, и отново пасирайте. Прибавете яйцата и подправките. Оформете котлетите. Оваляйте ги в сухара и изпържете в гореща мазнина.

Това са 2 от най-любимите ми рецепти.

# 9
  • Мнения: 4 176
Аз го обожавам пържени. Режа на по-едри парченца на силен котлон, Когато останат на мазнина слагам нарязан чесън за окло 1 мин.
После махам от котлоба и +малко оцет и магданоз .

Друг вариант е да с емахнат пънчетата и да се сложат в тава да се изпекат. После слагам по парченце кашкавал отгоре. Пънчетата редя в тавата до тях или режа на ситно и слагам в/у гъните.

Общи условия

Активация на акаунт