Съвет за отбиване на 3 годишно дете

  • 5 598
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте дълго кърмещи майки, само с вас мога да споделя решениет ми. Синът ми е на 2,5 години и продължаваме да се кърмиме.През деня ходя на работа ,но вечер като се прибера ме посреща с отворена уста и чака ам-мекце Simple Smile, до тук добре но приспиването вечер вече кошмар, преди като имах повече кърма цокаше най-много десетина минути  обръща се на другата страна и заспива, а снощи полудях- 3 часа сме се кърмили и то нищо не му пуска и той не иска да се отдели от гърдата и беше реване тръшкане, ставане, игра,отново проба на гърда и т.н Sad.
Имах желание да стигнем до етап той сам да спре кърменето, но при нас това май няма да стане.Аз се прибирам от работа и имам нужда от сън,а ние до 1-2 часа не можеме да заспиме. Мисля ,че и двамата страдаме,защото аз като се изнервя от дългото кърмене и му предавам неспокоиствие и на него, а пък не бих искала.
Дайте ми съвет как отбихте вашите деца на тази възраст- опитвах с говорене ,песнички ,гушкане,но нищо той си иска гърдата за всяка ситуация, ако се е ударил, ако е гладен, ако заспива......
Преди време бях чела за едно лекарство което се мажат гърдите с вкус на портокал , но неможах да намеря повече информация.
Очаквам помощ от вас и съвет

# 1
  • София
  • Мнения: 932
Аз лично не мога да ти помогна, но просто не се сдържах, да не ти изкажа моето възхищение от дългото кърмене.
Поздравления  bouquet
Пожелавам ви възможно най-лекото отбиване и на двамата.

# 2
  • Мнения: 378
Вечер си имахме ритуал - намалявах осветлението към 20.30 ч, пусках касета с детски песни ("Лека нощ деца" - Петър Ступел). После лягахме с детето (голямото) и кърмех.  Simple Smile
За малкото не пиша - то беше на 1 година и 3 месеца, кърмех го преди това и си лежеше кротичко в креватчето. Отбих ги заедно, голямото беше на 2 години и 8 месеца.
Просто сядах, казвах че след малко ще легна... Малко ще поседя и ще обърна касетата... Заспиваше до около 15 - 20 минути.  Simple Smile
 Понякога, когато е било неспокойно и не е заспивало дълго, пак съм кърмила...
Ако цял ден не ви вижда, може да се окаже по-трудно. Изчакайте още малко...  Simple Smile

P.S. Пропуснах да напиша, че преди това бях заместила дневните кърмения, вечерното беше останало последно... 

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 12:24 от Милли

# 3
  • Мнения: 64
Да през деня не ме вижда и то от скоро от около 2 месеца съм на нова работа и вечер като се приберае носене на ръце,кърмене- аз се храня той докато е на гърдата и няма пускане,разбирам че страда от отделянето с мен, но през този период много ми намаля кърмата, почти ми е спряла , а той стои и ме ползва за биба.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Как реагира, когато говориш с него?
Ако му кажеш, че ще му дадеш да суче, но като кажеш 'стига', трябва да спре? Поддава ли се на преговори?

# 5
  • dimitrovgrad
  • Мнения: 22
Здравей,напълно те разбирам,нашите са от по-пристрастените,дето като им обясняваш,те си знаят своето.Аз също искам сам да се отбие,но той не ме оставя на мира денонощно и скоро така ми писна,че се намазах с горчивия лак  дето го купих за големия да не си гризе ноктите.Повярвай ми мина номера.В началото се стресна и чак не повярва,ама после аз като му обясних,че те така си почиват и,че не може постоянно и се замисли.Сега като му кажа,че сега не може и се съгласява.Значи мисля си,че те просто по навик  и искат да са възможно най-близо до нас.Лака за нокти ми помогна,аз като му разправям,той не вярва,ама като се намазах и пробва ,вече ми вярва.ОКО ДА ВИДИ,РЪКА ДА ПИПНЕ.

# 6
  • Мнения: 346
Нуфаро, аз съм в същото положение....... и сега при никнещи кътници не ми се говори. От както се е родила моята дъщеря съм спала една единствена нощ 8 часа.
И при нас никакви обяснения не действат... освен ако не я подлъжа с нещо друго ..храна ,игра , но определено съм изчерпана   и понеже всеки ден повтарям на малката че е голяма и че "бебките" са уморени и като не им дава почивка те ще станат горчиви, скоро ще приложа горчивия лак .. пак каквото стане......

# 7
  • Мнения: 378
 
...скоро така ми писна,че се намазах с горчивия лак  дето го купих за големия да не си гризе ноктите.


Не бих постъпила така и не мисля, че е добре.
Може да говорите с детето да изчаква и всеки ден да отлагате кърменето с 15 - 20 минути, докато го изместите преди лягане.  Simple Smile
Опитайте да създадете някакъв ритуал преди заспиване, известно време може да лягате с детето и да го кърмите...
После постепенно отлагайте и това кърмене - може детето да заспи, докато чака... Въоръжете се с търпение.  Simple Smile
Рязкото отбиване не е препоръчително - може да остане в паметта на детето (несъзнателно) като страдание. Затова e добре да не бързате...
И успех!  Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 06:24 от Милли

# 8
  • Мнения: 1 547
Мисля, че ще се откаже сам. Може би му трябва още малко време.
Ние продължихме до 2г. и 10 мес. и една вечер просто не си поиска. Каза, че е голям и вече няма нужда. Но сме се кърмили само за приспиване. Иначе не.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 057
Моят син го отбих преди четири месеца. След като започнах работа в началото на октомври, махнах дневните и оставих само вечерното кърмене. За един месец махнахме и нощното. Гледах да отлагам момента на сучене във времето. Започнах да му предлагам "хубавото домашно мляко". Когато искаше "мимите" му казвах, че млякото им вече не е хубаво и му давах да опита. След това, докато още не се е полакомил за продължително сукане, дръпвах гърдата от устата и го питах "видя ли, че млякото вече не става"? В повечето случаи това вършеше работа. При всеки удобен момент си говорихме, че той вече е голямо момче, а големите деца не сучат... При нас се получи без проблеми, сърдене и сцени. Експериментирай и намери формулата, която ще доведе до безпроблемно отбиване от негова страна. Пожелавам успех Simple Smile

# 10
  • Мнения: 346
Моят син го отбих преди четири месеца. След като започнах работа в началото на октомври, махнах дневните и оставих само вечерното кърмене. За един месец махнахме и нощното. Гледах да отлагам момента на сучене във времето. Започнах да му предлагам "хубавото домашно мляко". Когато искаше "мимите" му казвах, че млякото им вече не е хубаво и му давах да опита. След това, докато още не се е полакомил за продължително сукане, дръпвах гърдата от устата и го питах "видя ли, че млякото вече не става"? В повечето случаи това вършеше работа. При всеки удобен момент си говорихме, че той вече е голямо момче, а големите деца не сучат... При нас се получи без проблеми, сърдене и сцени. Експериментирай и намери формулата, която ще доведе до безпроблемно отбиване от негова страна. Пожелавам успех Simple Smile

Хареса ми идеята ще пробвам

# 11
Ние сме почти отбити. И аз почнах работа преди 4 месеца. Започнахме да се кърмим само вечер. Кърмата намаля, но той не се отказа. Тръскаше се, искаше. независимо, че през деня е ял достатъчно.
При нас помогна това, че мъжът ми започна да го приспива. Завиваше го, казваше му лека нощ и го оставяше да заспи. Напоследък иска да заспива заедно с батко си. И за мен не се сеща много-много.
Мисля, че скоро ще свъши напълно. Минаха 4 вечери без да се сети, че му се суче.

Успех!

# 12
  • Мнения: 274
Ние се кърмим вечер преди да заспи,обаче нощно време колко пъти се събуди все иска кърма.Опитвала съм какво ли не,но тя си знае нейната.     Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 64
Здравейте,извинявайте че не писах толкова време но нямах компютър.
Бу- Казвам му стига  и той започва да плаче обидно много продължително, за него гърдата е има за негова част,а не за моя и му е супер обидно като му забраня. От време на време го заплашвам ,че ще се намажа с люто и той спира за малко ,но това трае 5 мин. и след това няма люто и пак започва. Незнам може би наистина трябва още малко време да изчакам с оглед натова ,че страда за момента от моето отсъствие по повод новата ми работа  работа.
Благодаря Ви за съветите.

# 14
  • Мнения: 3 929
Здравей,напълно те разбирам,нашите са от по-пристрастените,дето като им обясняваш,те си знаят своето.Аз също искам сам да се отбие,но той не ме оставя на мира денонощно и скоро така ми писна,че се намазах с горчивия лак  дето го купих за големия да не си гризе ноктите.Повярвай ми мина номера.В началото се стресна и чак не повярва,ама после аз като му обясних,че те така си почиват и,че не може постоянно и се замисли.Сега като му кажа,че сега не може и се съгласява.Значи мисля си,че те просто по навик  и искат да са възможно най-близо до нас.Лака за нокти ми помогна,аз като му разправям,той не вярва,ама като се намазах и пробва ,вече ми вярва.ОКО ДА ВИДИ,РЪКА ДА ПИПНЕ.
Би ли споделила все пак за въпросния лак? Как се казва и откъде мога да си го набавя?

Общи условия

Активация на акаунт