Много рядко пълни памперса

  • 1 476
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 208
Майчета,кажете ми нормално ли е това,че дъщеря ми ,която е на месец и 22 дни ака веднъж на 2-3 дни а днес даже на четвъртия ден.Четох в библиотеката,че за кърмените деца е нормално да акат по 2-3 пъти на седмица но честно на мен не ме се струва редно това-все пак тя суче всеки ден по 6-7 пъти.Къде се събира това мляко след като не го изкарва навън Confused

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мисля че е нормално имах приятелка която кърмеше и нейното бебоче като твоето акаше на 2-3 дена , а моя пък обратното 2-3 пъти на ден(също кърмен)  Crazy Всяко дете си е индивидуално  Wink Важното е да наддава добре и акитата да не са му твърди (тогава може да се "говори" за запек)
Може да се проконсултираш и с педиатърката за твое успокоение  Peace

# 2
  • Мнения: 1 208
Аз моята педиатърка мисля да я сменям Simple Smile
Тя си акаше много пъти на ден и изведнъж секна това.Акото й е рядко-в смисъл хубаво  Laughing

# 3
  • Мнения: 304
И ние бяхме с подобни притеснения но ме успокоиха че няма нищо ненормално - щом не ака значи организма му възприема кърмата много добре. Предполагам че ще се включат доста по-компетентни мами които ще ти помогнат повече.

# 4
  • Мнения: 1 208
.... а си наддаде много добре първия месец- 800гр.

# 5
  • Мнения: 9 814
.... а си наддаде много добре първия месец- 800гр.
Тогава не виждам смисъл да се притесняваш.

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Щом си наддава добре и има "хубаво" акУ (както казваш)  Laughing Crazy нямаш място за притеснение  Peace Grinning

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ако детето ти е спокойно, значи няма място за притеснение!

# 8
  • Мнения: 5 393
Няма място за притеснение, нормално си ака детето. А с пишкането как е?

# 9
  • Мнения: 1 208
Абе то детето не е много спокойно  но има колики и само вечер плаче и то доста.С пишкането - памперса многоооо тежи всеки път  Laughing Незнам дали е съвпадение но откакто почнах да й давам чай от анасон ,копър и лайка оттогава й секна акането.Да не би някоя от билките да предизвиква това знаете ли.Или си е съвпадение?

# 10
  • Мнения: 5 393
На бебешкото стомахче влияе и най-дребната промяна, така че е възможно. Но щом пишка редовно не се притеснявай.Все пак кърмата е  предимно вода, така че пишкането е също начин за изхвърляне на усвоения продукт.

# 11
  • Мнения: 4 784
Щом е спокойно бебето и не дава признаци на неразположение, значи сигурно няма място за притеснение.

# 12
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Синът ми беше по същия начин.Докато при дъщеря ми първите 2 месеца на всеки 2-3 часа вършеше голямата работа Mr. GreenИ двамата са кърмени.

# 13
  • Мнения: 67
Моята дъщеричка има същият проблем. На два месеца и половина е и започна да ака много рядко - на два дена. Консултирах се с педиатърката ми и тя каза, че кърмата ми била малко и не и стига и затова не ака. Направих пробно кърмене у дома / може да пробваш - изцеждаш се до край и виждаш колко кърма имаш, после и го даваш от шише, от един път няма да се отбие, споко / и се оказа, че имам кърма. От самото раждане и давам същия чай и не мисля, че е от това. Давах и два пъти Дуфалак и не мисля, че това промени нещо. Но тъй като надава добре, вече не се притеснявам, че не ака често, пък и както разбирам има още много като нас. Не се претеснявай явно ще е така. Можеш да провериш още дали и е твърдо коремчето - ако е меко няма проблем.

# 14
  • Мнения: 199
И моето бебче ака малко,но аз и давам вода от овесени ядки по съвет на лекарката, тъй като някой път имаме запек.

Общи условия

Активация на акаунт