Мултисаностол за нисък хемоглобин?

  • 1 560
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
На профилактичното изследване при навършването на 1 година хемоглобинът на дъщеричката ни е 103 и педиатърката веднага реагира, че е нисък и трябва да й давам 1 месец Мултисаностол сироп по 5мл сутрин и вечер...Аз въобще не се бях притеснила като видях изследването, ама тя бая ме натисна...а и не съм голям фен на синтетичните витамини, но ако пък се налага...ще дам... Аз още си я кърмя, но предимно нощем...през деня има 1 най-много 2 кърмения, а през нощта - 3-4. Мислите ли, че е необходимо и някой коригирал ли е хемоглобин по този начин?

# 1
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
И на мен ми е интересно,защото и нашия се води нисък и ни изписаха Малтофер,но засега ще изчакам с него.А за Мултисаностол за първи път чувам.
Дано някоя мама се включи за Мултисаностола.

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Има ли въобще желязо в Мултисаностола?
Винаги можеш да влезеш в една аптека и да поискаш да прочетеш какво пише на шишето.
103 не е нисък хемоглобин за бебе на 6 мес. и ще се вдигне сам като поотрасне малко.
А и другата причина да излиза още по-нисък от реалния резултат е, че им вземат кръв от пръстчето - ако го стискат много, илиза повече кръвна плазма и съответно хемоглобина е по-малко.

# 3
  • Мнения: 131
Ами тя всъщност е на 1г и 2м почти...и - да, ще посушам съвета ти. Ще проверя състава в някоя аптека, макар че все още не съм много убедена, че е нужно да давам нещо за този хемоглобин... newsm78

# 4
  • Мнения: 250
И нашата педиатърка ни изписа малтофер и саностол.Хемоглобина на сина ми е 100.Аз не исках да давам,но после размислих и започнах,тъй като едва ли ще го качи от храна,понеже не сме от най-ящните.Все още кърменето ни е основно и другата храна е в минимални количества.Вече няколко дена давам малтофера и саностола-но е такава борба че незнам какво количество отива там където трябва. Mr. GreenРедовно съм оплюта и аз и всичко около мен.Както вървят нещата може и да се откажа и каквото стане.
Погледнах преди малко съдържанието на саностола и никъде не видях да пише че съдържа желязо. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
хемоглобин с мултивитамини не може да се качи, то е ясно. Ако се налага се дава Малтофер, но витамини дават на деца с понижен хемоглобин, за да имат повече апетит, защото обикновено се хранят по-малко. Поне при дъщеря ми беше така,но пък тя не можеше да понася вкуса на витамините на Др. Тайс, а до годинка него го препоръчват и накрая аз го изпих, но не знам какво е преминало в кърмата от него.

# 6
  • Мнения: 569
   И при нас положението е подобно, Мултисаностол давам от около месец , определено целта е да ни се повиши апетита , но разлика не виждам. Отделно давам FEROSE, което си е желязо(по 3 мл. на ден)  Хемоглобина ни беше 100 на 11 месеца. Надявам се на прегледа на 1 годинка да имаме подобрение и да не се налага да пием повече добавки..

# 7
  • Мнения: 4 915
Не ви е толкова нисък хемоглобинът. За 1- 2 годинки долната граница е 110. Като имаш предвид, че от пръстче кръвта е периферна и съдържанието на желязо там е по-ниско.

Най-лесноусвоимото желязо е в месото и жълтъка. За пръв път чувам с Мултисаностол да се вдига хемоглобин.

Предлагай месно ястие всеки ден или през ден. Пуешко и пилешко - тъмно месо, заешко..
Ограничи прясното и киселото мляко и овесените ядки, ако консумира детето ежедневно - затрудняват абсорбацията на желязо.

Предлагай храни с повече вит. С, защото той подпомага усвояването на желязото.
От растителните храни желязото е по-трудно усвоимо, но все пак можеш да даваш по-често: 
зеле, домати, моркови, карфиол, картофи, леща,  грах, сушени плодове (кайсии, сливи, стафиди). Авокадото е много богато на желязо. Просо, елда (гречка).

# 8
  • Мнения: 131
Да, всеки ден давам месно, даже и към манджите от детската кухня слагам допълнително по кубче от мое замразено, че ми се вижда доста малко кухненското... А въпросният сироп знам, че повишават апетита, а аз не мога да се оплача, че й липсва такъв  Laughing. Мисля да й направя една контрола тия дни...

Общи условия

Активация на акаунт