Сок от лук в носа?

  • 22 464
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте мами,
днес една майка ми препоръча да стисна мъичко сок от лук, да го разредя с мин. вода едно към едно и да капя на бебо по 1-2 капки в носа няколко пъти дневно. Ние сме на 3 месеца - някоя от вас знае ли такава рецепта, става ли за нашата възраст.... newsm78
Мерси  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 784
Не я знам тая рецепта, но и не бих я практикувала, даже и да я знаех.

# 2
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Алекса, аз съм чувала възрастни така да си лекуват хремата. Не съм опитвала самата, нито съм слагала на децата. За малко детенце слагам само физиологичен разтвор.

# 3
  • Мнения: 5 393
Не!

Този метод едвам го изтърпяват възрастни хора, не го прилагай на бебе. Веднъж съм си капала, боли ужасно. Физиологичен разтвор и капки за нос, но след консултация с педиатъра.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 217
за хрема е това  newsm78 newsm78 newsm78
       ясно, няма да го правя Naughty

# 5
  • Мнения: 474
Сакън, недей  Shocked
Първо - ами лука люти, бе жена....я първо си капни в твоя нос и после пиши тук.....
По принцип това се правело при синузит и имало временен ефект - позната го е правила и се оплака, че боляло повече от раждането й..... та първо си пробвай в твоя нос и после си помисли дали ще накапеш сок от лук с нослето на детенце....

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Сакън, недей  Shocked
Първо - ами лука люти, бе жена....я първо си капни в твоя нос и после пиши тук.....
По принцип това се правело при синузит и имало временен ефект - позната го е правила и се оплака, че боляло повече от раждането й..... та първо си пробвай в твоя нос и после си помисли дали ще накапеш сок от лук с нослето на детенце....

брей, ти ще ме набиеш още малко Laughing казах, че няма да го правя вече, ндей тъй Wink

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Правила съм го,но с повечко вода.Доста щипе,не е за малко бебче.Този метод върши работа ако хванеш хремата още в началото.

# 8
  • Мнения: 474
Сакън, недей  Shocked
Първо - ами лука люти, бе жена....я първо си капни в твоя нос и после пиши тук.....
По принцип това се правело при синузит и имало временен ефект - позната го е правила и се оплака, че боляло повече от раждането й..... та първо си пробвай в твоя нос и после си помисли дали ще накапеш сок от лук с нослето на детенце....

брей, ти ще ме набиеш още малко Laughing казах, че няма да го правя вече, ндей тъй Wink
Извинявай мила, не съм искала да прозвучи така...  Embarassed ама си мислех ако пробваш на себе си верно да разкажеш...

# 9
  • Мнения: 82
    Какви са тия глупости,бе хора!?Звучи ми като испанската инквизиция.....Никога не бих го направила на детето си!

# 10
  • София
  • Мнения: 170
Чувала съм за тази рецепта, но не бих я приложила при сина ми. Аз на себе си не бих го причинила,  какво остава за детето.
Само физиологичен разтвор, може доста често да се поставя и прочиства нослето.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не я знам тая рецепта, но и не бих я практикувала, даже и да я знаех.
  и аз  Peace

# 12
  • Мнения: 770
Не я знам тая рецепта, но и не бих я практикувала, даже и да я знаех.
  и аз  Peace
Peace

# 13
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
баба ми е казвала за тези лекове но имай в предвид че ТОВА УЖАСНО БОЛИ!
не го причинявай на детенце, само и единствено физиологичен разтвор, напълно достатъчно е,
ако смяташ че не помага пробвай коларгол капки, поне са безобидни и безболезнени

# 14
  • София
  • Мнения: 4 587
Не бих пробвала и на себе си, още по-малко на бебето. По-добре пробвай с капки. Peace

Общи условия

Активация на акаунт