Срам, сраааам! :)

  • 1 121
  • 19
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Момичета, повече няма да ме чуете да се оплаквам, че нямам кърма!  Wink Днес водих Емата на консултация и то - три дни преди навършването на трите месеца, като разправям на лекарката хубаво да я притеглим, че се опасявам, че ми намалява кърмата и изненада - слончето тежи деца 6 900 килца. Умрях от срам!  Mr. Green Пак е наддала 1 300 кг! Е, малко вече ми се вижда прекалително!  Twisted Evil
Сега дофторката иска да махаме нощното (нощните, ако трябва да съм по-точна) кърмене и да се храним стриктно на три часа, ама как да стане това...?!  Thinking  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 523
глупости:) не срам а браво:)
уф стига с тия лекари - били бебета дебели, ама на 2, 3 месеца бебето - слабо ли да бъде?? по-добре дебело, от колкото гладно! племеника ми също качваше по-много - сега е добре гледано здраво 2 г. детенце - тежи 14 кг хаха, пращи от енергия и е голям пакосник. Аз на моя син му давам колкото иска, кво сега да му вадя цицата от устата, з-тото яде много ли?
блах ядосвам се на такива лекарски коментари Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 6 315
Браво Зъхи, и двете се справяте чудесно!  Heart Eyes

Слушай сърцето си, а не дофторката!  Sunglasses

# 3
  • Мнения: 830
Браво бе , Зъхи , ти ще вземеш да издържиш  Laughing  ! Шегувам се , разбира се , не съм се съмнявала . След толкова полемики от тебе ....
Само това от последното ти изречение не го прави според мен . Остави беба сама да направи това . За окуражение  - моите и двете сами си го спряха нощното хранене . Голямата - точно в деня в който навърши 2 месеца , а малката - между 4 и 5 -ти месец , много бавно и плаващо - ту така , ту така , но в крайна сметка спря да се буди нощем и така .... На голямата давах биба залъгалка , а на малката - не . За сведение просто .
Ама , много пъти съм се оплаквала от това , за сметка че не стават нощем , сутрин - в 5 .00 , 5.30 . И досега ....И не заспива после ....

# 4
  • Мнения: 6 243
Малееееееееееее!!!
Браво на Емата.
А ти се срамувай, ако искаш  Wink
(не спирай нощните сесии, остави я сама да се откаже).

# 5
  • София
  • Мнения: 2 958
Хич не слушай докторката за премахването на нощното хранене. Бебчето  само ще се откаже ,когато си реши.Според мен ,ако се опитваш да го махнете,ще се измъчите и ти ,и  тя...Така ,че продължавайте в същия дух! Браво на вас! Grinning

# 6
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Зъхи
Сега дофторката иска да махаме нощното (нощните, ако трябва да съм по-точна) кърмене и да се храним стриктно на три часа, ама как да стане това...?!  Thinking  Rolling Eyes

Ако трябва да избирам между нощните и докторката, аз бих махнала докторката!  Wink

# 7
  • Мнения: 7 106
Ако трябва да избирам между нощните и докторката, аз бих махнала докторката!  Wink

Ха-ха, това много ми хареса Grinning!

Зъхи, браво на вас! Супер сте си, после като пропълзи и проходи ще ги стопите много бързо, затова сега трупайте грамчета Simple Smile.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 688
аз да се вмъкна в тази темичка
чувала съм че детето трябва да се откаже от нощното хранене защото стомахчето му се научавало да се пълни и през нощта и така можело до годинка две да продължи...
аз лично нащо нощно невиждам как ще изчезне ама кажете вие какво мислите имали ли нещо вярно?

# 9
  • Мнения: 4 244
5 минути срам в ъгъла на 2 страхотни отличнички!!!
Много ви се радвам - все така да продължавате
А за нощните хранения - когато малката е готова сама няма да се буди
А за дофторката - едно баба знае - едно бае!

# 10
  • Мнения: 830
аз да се вмъкна в тази темичка
чувала съм че детето трябва да се откаже от нощното хранене защото стомахчето му се научавало да се пълни и през нощта и така можело до годинка две да продължи...
аз лично нащо нощно невиждам как ще изчезне ама кажете вие какво мислите имали ли нещо вярно?

По моя опит - не е вярно . Но , за това че се превръща в навик  Thinking , може и да има нещо вярно . Но по-скоро тази песен за стомахчето , почивката му и от сорта , важи само за българските бебета и се пее само от българските педиатри ...

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Зъхи, да не съм те чула повече да се оплакваш booДетето е отличничка, а ти -   bouquetЕ сега ако тръгнеш да храниш по режим и без нощни ще се изтаковаш на метеното, с извинение Laughing

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Бравос!  smile3501

Сама ще се откаже от нощното хранене, не се притеснявай!

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap за Зъхи и Ема!

Зъхи - ти си моя гордост  Hands Thumbsup

# 14
  • Мнения: 1 616
Ееееееееееееех, Зъхи, дай Боже всекиму такъв срам! Simple Smile Постижението ви е страхотно! Най-големия "успех" (и единствен) на моя син е 800 грама първия месец. Sad Ако знаеш как съм се притеснявала от тези грамчета.... Ивсеки път отивам на консултация със свито сърце- този път пак ли не е наддал?!?! Вече имам фобия от кантари..Sad Така че радвай се на детенцето, че се храни хубаво и наддава добре! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт