Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека ме успокои....

  • 4 282
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте .......Ще бъда максимално кратка. Миналият месец цикъла ми подрани с 4-5 дни а този месец закъснява вече 3-ти ден. Тъй като единствения ми полов контакт за целия месец 2 дни след овулацията, тоест преди около 15 дни, плюс това закъснение, си направих тест за бременност и беше отрицателе. Това което ме притеснява страшно много е че точно 2 дни след секса аз пих 4 дни антибиотик - Доксициклин. После още 3 дни Ибупром заради температура и болки, и после 5 дни Центрум, защото скапания гаден грип ме повтори една следмица след като го изкарах и се чувствах адски отпаднала, и накрая едно хапче Микомакс заради гъбичкии. Имам едно детенце и искам още едно, но се страхувам до мозъка на костите си да не би да съм бременна точно сега! Неискам нито увредено бебе, нито аборт:( Дори двете понятия само ме карат да плача. Със съпруга ми се "пазим" само с прекъснат полов акт, а преди, по време и няколко дни след овулацията използвам Фарматекс свещички плюс прекъсването, за да съм по-сигурна, понеже искаме този път бебето да е планирано. И сега след като също използвах и двата начина за предпазване едновременно, и след като дори не съм била точно на датата на овулация, това закъснение ме побърква. Този месец ми дойде много:( Първо претърпях първото си ПТП и не бях на себе си една седмица, късно обаче ходих да си лея куршум. За 2-ри път изкарах гадния грип, със съпруга си имах най-сериозното скарване откато сме заедно, чак ходих като сумнамбул няколко дни, от рев неможех да спя за капак на всичко утре ми е държавния изпит:( На 22-ри ми дойде учебника и за 1 седмица трябваше да науча 30 теми, - е неможах:( страх ме е та треперя даже:( Това че цикъла ми закъснява ( а винаги е точен!, миналия месец ми дойде на 27-ми, тест сега го чаках на 25-ти), ме побърква! Сега вместо да мисля за изпита утре, и трябва да стана в 3 сутринта за да пътувам, аз мисля за увредени бебета:( Гърдите ми ще се пръснат, болките в кръста са ужасни и нетърпими вече, всичко и всеки ме дразни, притеснено ми е, нервно ми е, всичко ми се струпа в 1 месец и безумно много ме е страх, а цикълът ми неидва!
Гадно е, че дори не бях ходила на лекар за антибиотика, сега ми е толкова мъчно:( и така съжалявам:( Просто ми беше много зле, имаше риск да остана 3-та седмица в къщи и понеже имах една отворена опаковка от доксициклина почнах да я пия. Не помня 3 или 4 дни.....Съвестно ми е, мразя се, обвинявам се постоянно за всичко. Немога да спя вечер от напрежение даже....и незнам закъснението на какво може да се дължи. Уж се пазя по 2 начина, уж избягвам овулацията а какво стана............Моля някой ако е изкарал бременност за която не е подозирал в началото  и сте пили точно този антибиотик, нека да ми споделите. Моля ви !

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом теста за бременност е отрицателен няма какво да се шашкаш. За по сигурно си направи още един. Май си психически рухнала в момента. Натрупали са се много отрицателни емоции и не можеш да се отърсиш.

# 2
Немога да си направя друг тест. Струва ми се, че повече понасям да чакам. Страх ме е какво ще покаже. Просто незнам какво ще последва от там нататък. За нищо немога да мисля.......живея с надеждата че вчерашния отрицателен е верен!

# 3
  • Мнения: 69
Здравей.И на мен ми се е случвало да ми закъснее с повече от 1 седмица под влиение на стрес ,боледуване  и антибиотици.Спокойно, не си бременна-щом теста е отрицателен /нали знаеш, че достоверността им е 99%/.Ще ти дойде Peace.

# 4
Ама разбирате ли, че даже и вчера преди да направя тест, бях сигурна че....ще е отрицателен! Просто наистина нямах повод за притеснение. И понеже откакто реших че искам още едно детенце, всеки месец горе-долу преценям имала ли съм рисковани ситуцации и ако има дори минимален шанс да съм бременна, не само не пиех никакви лекарства, ами ако излезем на заведение, не пия и не пуша! Представяте ли си какъв страх ме обзема, че може да съм бременна и да повлияе това на бебето. А този месец, понеже заради гинекологичен проблем сме правили секс само веднъж, едно че си бях сложила овулка Фарматекс, друго че и да не бях, пак нямах основание за притеснение.....но нали именно затова използвам и двата начина. За да съм спокойна. И понеже наистина бях спокойна, си позволих да взема антибиотика. Бях като парцал. Сега това закъснение просто ме докарва до.....лудост е меко казано. До истерия. Изприщих се, устните ми се напукаха и ми тече кръв дори:( Мислех че само за изпита ще мисля тоя месец.

# 5
  • Мнения: 729
Цикълът ти закъснява понеже си пила АБ.Не се притеснявай,според мен не си бременна.Винаги когато пия АБ-цикълът ми закъснява

# 6
Да, и аз преди като съм пила се е случвало да ми закъснява, но не винаги. Ето миналия месец например също пих антибиотик и то 7 дни, но цикълът ми подрани с 4 дни.

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Прекалено много си се стресирала. По- спокойно.  Peace Щом имаш убеждението, че тестът ще е отрицателен, мисля, че няма за какво да се притесняваш. Грип, лекарства, стрес- съвсем нормално е да ти закъснее, все пак са минали и само 3 дни.

# 8
Току що си направих още един тест. Отрицателен е .
Всъщност незнам дали 3 дни или 1 ден ми закъснява. както казах, би трябвало да ми дойде на 25-ти, но много често ми идва на точно същата дата от предния месец, тоест 27-ми. А и тоава ми подрани доста.....Незнам какво да мисля, кажете с какво да го предизвикам.

# 9
  • София
  • Мнения: 193
Здравей ,явно много си се притеснила  Confused Погледни спокойно на нещата:2 теста и то отрицателни-спокойно ,а и февруари месец е по-малък Naughty.Можеш да го предизвикаш с физическо натоварване ,топло /сауна,душ/ знам ли и аз ,ама няма смисъл да се притесняваш spoko.То на страха очите са големи Simple Smile.Всичко ще е наред  Praynig

# 10
# 11
  • Мнения: 1 942
Я се спри  Naughty Нито ти е закъсняло много, нито имаш каквито и да е съмнения, че си бременна. А и да си с антибиотика не си повлияла на евентуалното бебе по никакъв начин, особено на толкова ранен етап от развитието.

Изчакай и иди на лекар ако ти закъснее повече. С народни опити да го накараш да ти дойде най-много да си докараш някой кръвоизлив след толкова лечение с антибиотици. 

# 12
Я А и да си с антибиотика не си повлияла на евентуалното бебе по никакъв начин, особено на толкова ранен етап от развитието.



От къде си толкова сигурна? Нали уж са най-опасни в първия 3-местър на бременността. Обясни ми повече ако си информирана. Всъщност антибиотика го започнах на 2-рия ден след контакта и го пих 4 дни. Дори да не съм била забременяла,( нали понякоа са нужни до 7 дни на яйцеклетата за да бъде оплодена) той нали остава оранизма все пак в някакви количества. Въпреки , че специално за доксициклина знам, че смисъла му е да се пие под точен час, иначе пропусне ли се, се освобождава от оранизма. Няма никакво продължително действие. Все пак е от рупа Д - тоест най-опасната рупата антибиотици по време на бременност.

# 13
  • Мнения: 1 942
Знам аз. ooooh!  Колко съм чела и говорила с лекари след като теста ме подведе и в първите дни на бременоста си направих рентгенова снимка + антибиотик + кортикостероид + още сума неща. 

# 14
Много ме е страх, съветвам те : наистина се успокой защото твоето ми прилича на нервна криза, вземи си запиши час за лекар, поговори с близки да се успокоиш и не забравяй- всичко ще бъде наред!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт