Пак колики, а сме вече на 10 месеца и половина

  • 1 192
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 402
 ooooh!. След снощи вече в чудо се видях и реших да ви пиша. Бебето ми по принцип спи неспокойно, но от едно  известно време е ужас. Буди се понякога през нощта с плач, а след това следват някакви яки газове. Явно е болезнено за нея, защото много се разстройва. Явно проблема е някъде с вечерното хранене, но не мога да разбера къде. От 2 седмици давам супа за вчеря, някъде към 19,30 часа. А към 21,30, че и по-късно беба пие 120 мл. АМ. Това е.
А тази нощ нещата бяха още по- ужасни, защото се събуди първо в 01,30. Съответно водата не помогна, искаше мляко ooooh!. Изпи 120 мляко и уж до към   5,30 миряса, като до този час, едва ли мога да кажа, че е била спокойна, пак се разплака, съответно пак само с мляко се оправихме, защото водата само я раздразва. Така спахме до към 9 часа. Обикновено спи до 10, но днес пак се събуди с плач. Просто се побъркахме с баща и цяла нощ. Решила съм да спра супата вечерта, ама какво да дам пък, като е час за ядене към 19 часа. Днес ще се консултирам и с докторката ни, но не очаквам  кой знае колко компетентно мнение. Ами това е. Кажете какво мислите, имате ли такива проблеми, как ги решавате?
Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Каква супа даваш вечерта?

# 2
  • Мнения: 402
Ами от кухнята каквато дават. За съжаление тя е винаги с месо.

# 3
  • Мнения: 3 092
 а ако даваш към 19 някакъв плод например -аз давах плод или каша по - малко разбира се , но тя май не е удачна при теб , защото скоро след нея следва АМ ...може и кисел да приготвяш ..не знам .Пиши като се консултираш с док !  Peace

# 4
  • Мнения: 402
Ами истината е, че до скоро давах кисела по това време, но сега реших той да бъде някакво междинно хранене, десерт една дума, и после супата. тя е малко между другото, някъде към 100 гр. И аз слагам малко сухарче вътре. Но ще взема пак да мина на тоя варианр с кисела освен. Знам ли. А докторката направо забравих да я питам да ви кажа. Щото ходихме за ваксина БЦЖ, щото не ни хвана първата, малката като се разплака, аз чисто изключих. Но както и да е, де. Ще и се обадя по телефона и пак ще ви кажа.

# 5
  • Мнения: 402
Току-що говорих с педито, тя не  и даде някаккъв отговор, както и очаквах, а ми препоръча консултация с една специалистка по детско хранене в Стара Загора, тъй като аз съмот Чирпан. Но аз за момента нямам възможност да ида до там, щото съм затруднена с транспорта, не щото е далече. Но както и да е. Така стоят нещатат за сега.

# 6
  • Мнения: 3 092
Жалко че имаш такива затруднения ! Sad

# 7
  • Мнения: 1 032
Въпросът не е само във вечерната супа. Като цяло гледай да не даваш дразнещи храни на детето. Явно е с по- чуствително стомахче. Ако това ще те успокои аз съм била с колики до годинката  Whistling Някъде бях чела, че храната се преработва за около 6 часа в стомаха, така че гледай в тези 6 часа преди сън храната да не е газообразуваща или натоварваща. По мой опит (поне в Бургас) в детската кухня готвят с много домати, а те не се понасят добре от всички дечица, така че ако държиш на супичката за вечеря- приготвяй я сама, така ще знаеш какво слагаш. При дъщеря ми бях забелязала една странна зависимост, когато й никнеше зъбче винаги имаше проблеми със стомахчето. Или получаваше запек, или много газове. Нищо не пречи да вземеш и капки срещу колики и да ги даваш с вечерното мляко. Успех

# 8
  • Мнения: 402
Въпросът не е само във вечерната супа. Като цяло гледай да не даваш дразнещи храни на детето. Явно е с по- чуствително стомахче. Ако това ще те успокои аз съм била с колики до годинката  Whistling Някъде бях чела, че храната се преработва за около 6 часа в стомаха, така че гледай в тези 6 часа преди сън храната да не е газообразуваща или натоварваща. По мой опит (поне в Бургас) в детската кухня готвят с много домати, а те не се понасят добре от всички дечица, така че ако държиш на супичката за вечеря- приготвяй я сама, така ще знаеш какво слагаш. При дъщеря ми бях забелязала една странна зависимост, когато й никнеше зъбче винаги имаше проблеми със стомахчето. Или получаваше запек, или много газове. Нищо не пречи да вземеш и капки срещу колики и да ги даваш с вечерното мляко. Успех
Оххххххххх, и аз си мисля че не точно супата е проблема. Яденето от ДК е наистина с много домати, супата от тази гледна точка я изключваме, защото в  нея не слагат. Но пък коликите не са всеки ден newsm78. Но за доматите и аз съм се замислила, може пък в основното ядене да е проблема. Аз като цяло наистина внимавам, избягвам грах, зелен боб, такива неща. Защо готвят така беееееееееее #Cussing out. А иначе сме в очакване и на горни зъби, съответно имаме разстрйство, което аз оправям с хидрасек. А иначе капки давам да, какво друго да правя. Абе май ще се ходи в Стара загора, усещам аз.
Все пак ви благодаря за отзивите. Hug

# 9
  • Мнения: 9 973
Жалко че имаш такива затруднения ! Sad


и нас понякога ни мъчат-на 7м. сме Sad

# 10
  • Мнения: 556
Аз не разбрах голко е голяма беба, но и при нас имаше до скоро нещо подобно. От няма и седмица реших да давам  на обед  супата с хляб и десерта колкото изяде, а вечер давам яденето и по-късно към 20.30 АМ. Забелязвам, че сега спи много по-спокой, не се върти, а преди беше нещо ужасно, ставах по няколко пъти да давам АМ или вода. Може би супата не я засищаше, защото сега не пие АМ докато спи.
Може да пробваш да минеш пак на старата схема, за да разбереш дали е от супата или да даваш например каша, някакъв крем.
А да не би това да е свързано и с никненето на зъбче? newsm78

# 11
  • Мнения: 402
От 2 дни не съмдавала вчер супа, а караме на полека храна, следобед плод, пюре или кисел и вечерта евентулано една чашка кисело мляко колкоро да изкара до АМ. Спи по-спокойно, но така или иначе към 4 часа пак се пие мляко. Но мен това не ме притеснява. Не знам от супата ли е, преяжда ли, но за сега така ще карам.
Сега обаче имам друг проблем - не иска да яде,особено се мъчим със закуската. Макар че тя винаги е разнообразна и не мисля че и е омръзнало нещо. Много я мъчат зъбите, това е сигурно. Горните венци са ужас, подути, бели...

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 379
Според мен болките са от разтройството.
Ако не ти харесва как готвят в кухнята, готви ти на детето си. Поне ще знаеш какво и колко слагаш.
Другото което може да я буди са болките в зъбките.

Колики не се диагнозтицират така лесно. Детето на моя позната до годинка и нещо беше все раздразнително, не искаш да спи, спеше нервно, няма ден, няма нощ.
Заведоха го на лекар, гледаха го на монитори и се разбра, че задържа газове. А беше точно лятото и майка му му даваше пресни краставици и домати. Спряха кухнята, спряха повечето плодове и зеленчуци в суров вид, мина на диета на мляко и се пооправи.

# 13
  • Мнения: 362
 А каква е схемата ти на хранене изобщо за деня? Ние сме на същата възраст и изобщо нямаме вечеря- 8.30 попара
              12.30 или 13 пюре
              16.30 или 17 каша,кисел,кис.мляко с бисквита
               20.30- 210мл АМ
 И аз мислкя че може да даваш нещо по леко за вечеря и отгава АМ,а е вероятно и да е от зъбите  newsm78.Надявам се да съм била полезна.

# 14
  • Мнения: 1 984
Току-що говорих с педито, тя не  и даде някаккъв отговор, както и очаквах, а ми препоръча консултация с една специалистка по детско хранене в Стара Загора, тъй като аз съмот Чирпан. Но аз за момента нямам възможност да ида до там, щото съм затруднена с транспорта, не щото е далече. Но както и да е. Така стоят нещатат за сега.
няма такава в заарата... вярвай ми...
спри кухнята... и махнете тая супа толкова късно...
нека прегледат детето - ушички и урина.
коликата е симтом - болка в корема, не диагноза! а болката може да се дължи на много неща. често на уроинфекции!
и почити никога на зъбки...  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт