Има ли "мили" хора?

  • 4 363
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 521
Тъпо формулирах заглавието, но това е.

Срещате ли хора(колеги, приятели, съседи, непознати) в чужбинско, за които си казвате "Е този е един мил човек".
Около мен тази порода е невероятно изключение. Или поне аз не съм попадала на повече от 2ма през последните 4 години.
Тъжно ми стана като се замислих за това.
Всички са превъзходно възпитани или по-скоро дресирани, веселяци, но сякаш им пише на челото "Не ми се занимава с други".

# 1
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
ДАААААА,даже мога да кажа ,4е испанците са много по мили хора от Бьлгарите Crossing Arms.За вси4ките години които сьм тук,мога да кажа ,4е само мили хора сьм видяла,е разбира се както навсякьде и тук има изклУ4ения.

# 2
  • Мнения: 2 563
Да, определено.

# 3
  • Мнения: 847
Да ,но са рядкост както в 4ужбина , така и в БГ. Peace
А под мили зависи и какво разбираш де , доколко мили,мили....пове4ето са лицемерно "мили",най-фрапиращо за мен бе при престоят ми в Канада...Навсякъде ужасно мили хора , но тяхната "милост " всъщност си беше едно 4исто лицемерие...в на4алото си казах ,ау ,колко са мили хората тук ,но после за съжаление се сблъсках и със скритото им лицемерие ..(не искам да засягам никоя мама живееща в Канада де..) Peace

# 4
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Вал го е казала преди мен - от испанците по-мили хора няма! Laughing
много мили и услужливи Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 271
Найстина повечето като излязат от Бг и стават много "мили" , не че и докато са били в Бг не са си били такива, но там сякаш се прикриват повече.Има едно такова мнение(не е мое)-когато ги  познават всички(разбирай в Бг)-са най-милите и добри хора, но излязат ли в чужбина....всее дно не са те.За съжаление до сега повечето хора, с които съм се запознала са такива.Гледат да използват докато си им удобен и после те подминават все едно си последният изпаднал тип.За съжаление ние все не си взимаме поука от тези случки, които ни се случват, но се надявам все някой ден да ни дойде акъла... Thinking

# 6
  • Мнения: 945
Колкото си искаш, всякакви по националност. И не съм zабеляzала раzлики от една до друга нация.

# 7
  • Мнения: 3 367
..на малцина,независимо от националността,им се занимава  наистина с "други"(разбирам това като вживяване в проблем, реална помощ отвъд"съжалявам", и пр); ежедневието ни е много забързано,алиенация има навсякъде,дори при децата; единици имат физ. и ментална енергия за раздаване извън дома и работата си..
..на мен въпитанието,не-бъркането в деня ми и готовността да помогнат,поне повърхностно които срещам тук са ми достатъчни,честно казано в повечето случаи дотам се изчерпва  и моята "милост", с която мога да отговоря в замяна..

# 8
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Рядко, за съжаление. Холандците са интересна нация. Трябва им много дълго време, докато те опознаят и доверят. Още по-дълго да си покажат чувствата ( дори и да са мили).
Преди 4 години, когато започнах да пътувам всеки ден с влак или рейс, си мислех, че ще срещна такива мили хора. За съжаление, всеки си слага чантата, гледа през прозореца и надува музиката, за да не му се налага дори да те погледне.

Със сигурност милите хора тук имат същите проблеми като мен..
 

# 9
  • Мнения: 3 932
Предиmно на такива попадаm!!!
НЯMАM оплаквания, като че ли хората тук са по-mили от тези, в България...

# 10
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Имам много хубави впечатления от хората в Америка и Канада. Сигурно тези, които живеят там, ще кажат , че са фалшиви. Честно казано предпочитам такъв фалш, отколкото студенина.

# 11
  • Мнения: 560
Тук в Тунис,където живея,хората са много мили и услужливи,
особено към чужденците.  Wink
Със сигурност има и такива,които не са,но те са рядкост.  Peace

# 12
  • Мнения: 7 914
аз мили хора тук около мен не съм видяла, услужливи на също Rolling Eyes
ааа на приказки и от двата вида има и то доста Whistling

# 13
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
аз мили хора тук около мен не съм видяла, услужливи на също Rolling Eyes
ааа на приказки и от двата вида има и то доста Whistling

Отдъхнах си. Помислих си, че ще кажеш друго.

# 14
  • Мнения: 1 526
Да, повечето хора тук са много позитивно настроени. Тази есен дъщеря ми тръгна на у-ще и се заподнахме с много съседи (бяхме съвсем нови в квартала), веднага канят на гости, предлагат помощ.
С колегите пък сме като семейство (звучи като клише, но това е усещането).

Общи условия

Активация на акаунт