Какъв плод следва да въведа

  • 1 434
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Синът ми е захранен с ябълково пюре на Хипп(на 4м.и 20дена),след това въведох пюре от круша,а сега въвеждам синя слива.(яде около 30-40мл.между храненията)
Какъв плод следва да въведа след това?,(изчетох,че кайсията и прасковата като мъхести не се препоръчват,за банана също пише,че е алерген) - затова сега не знам как да продължа.

# 1
  • Мнения: 1 062
Не знам, но банана беше един от първите плодове, които въведох аз. В началото го бланширах обаче. След това дадох тиква и започнах зеленчуците, като започнах с морков (комбинирах тиква с морков) Около 5-тия месец дадох и авокадо макар, че скоро прочетох, че се дава след 6-тия, но аз мисля, че авокадото е добра храна и за по ранните месеци. После дадох картоф и постепенно започнах да въвеждам вече и другите зеленчуци. Наистина някой бебета правят реакция от кайсии и праскови , аз ги дадох преди седмица за пръв път. Дано съм ти била полезна  Peace

# 2
  • Мнения: 756
банана се препоръчва като една от първите храни , авокадото също , прасоква ,нектарини  сушени кайсии са много полезни -папая , манго .Защо не пробваш с манго и банан -много деца ги обичат.Сливата е също много полезна , но от авокадото имаш моного полза защото съдържа така наречените "добри мазнини" и сп омага на храносмилането , папаята съдържа ензима папин , който дейстава като буст на храносмилането също , а енергията , която предоставя банана се изразходва бавно . Аз бих дала манго , ако толкова много се притесняваш за банана

# 3
  • Мнения: 745
Банан суров не е добре,но на пюре си е ок.
Има хубава комбинация от ябълка и банан на различните фирми.
Тиквата е също много полезна и приятна.

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
минахме през ябълката, крушата и сливата поотделно и в комбинации сега е ред на банана,  тиква опитахме но с нея въвеждам зеленчуците

# 5
  • Мнения: 27 524
Пюре от банан може. Суров - на 6 месеца. И аз захраних с бананово пюре. Може и мъхести и горски (след 6-ти и 8-ми месец) на пюре. Пюре от авокадо май няма, така че до 6-ти есец се въздържай от него. Сушените плодове са за след 3 годинки, не знам как едно бебе на 4 месеца ще яде сушени плодове  Laughing
Пюре от манго има на Семпер и е хубаво, и него може  Peace
Синя слива ми се вижда доста рано за на 4 месеца. На коя фирма го предлагат?  Thinking

# 6
  • Мнения: 164
аз съм за тиквата - много е полезна и повечето деца я харесват, също кайсиите на hipp са много вкусни и  комбинация кайсия с банан -бебка ги обожава

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
..........
Синя слива ми се вижда доста рано за на 4 месеца. На коя фирма го предлагат?  Thinking

Виждала съм такива на "Гербер" по 80 гр. за захранване  Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
Виждала съм такива на "Гербер" по 80 гр. за захранване  Peace

Може. Аз тук не съм намирала. Предложих му на 7 месеца една пасирана и обелена слива, скъса се после от колики и болки в корема.  Confused

# 9
  • Мнения: 514
Банана!!!!!!!!! Peace Peace Peace

# 10
  • Мнения: 756
няма от авокадо -приготвяш си го вкъщи в комбинация с нещо , че ние не го харесахме без да е в комбинация, за банан суров вече е коментирано

# 11
  • Мнения: 5 940
Въвеждах в този ред : ябълка, круша, банан, кайсии, праскови /обработени, тогава не са алерген/, сини сливи /но давам рядко/, авокадо, манго, ананас /в пюре/. От шестия месец давам сурови плодове.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Въвеждах в този ред : ябълка, круша, банан, кайсии, праскови /обработени, тогава не са алерген/, сини сливи /но давам рядко/, авокадо, манго, ананас /в пюре/. От шестия месец давам сурови плодове.
    Peace

# 13
  • Мнения: 9 973
морков,круша,ябълка,банан,сливи..........тиква

# 14
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Блонди синята слива я има на Хип, Ганчев и Ам-ам на други не съм виждала там от където аз пазарувам Simple Smile
определено действа отпускащо при запечено дупе Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт