Общ ли ви е семейния бюджет?

  • 18 801
  • 202
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 619
Здравейте, искам да попитам във  вашето семейство общ ли ви е бюджета или всеки си харчи оделно заплатата? В моето винаги е бил общ и съм мн доволна  Grinning  Останах мн.  учудена когато разбрах, че много семейства си харчат заплатите по отделно и си крият доходите един от друг, та ми стана интересно дали болшинството са така или са като нас.

# 1
  • Мнения: 679
Общ ни е бюджета, от как сме заедно  Peace Това разделение на мое и твое ни е чуждо и странно, разни хора, разни идеали ...

# 2
  • Мнения: 1 581
100% е общ. Да не говорим, че в доста от времето идва 100% от едната страна  Twisted Evil
За мен това е еднинственият вариант за "семеен бюджет". Всичко друго ми изглежда на съквартирантски начала. Може би просто не сме вземали и толкова много пари, че да се налага да ги крием един от друг де  Laughing

Иначе имам някаква свобода в харченето, всеки си има банкова сметка и си разполага с някаква част от месечните средства, не си искаме обяснение за всеки харч, но се съобразяваме, по-големите неща ги планираме и обсъждаме, понякога се пляскаме през ръцете за извънредни разходи  Embarassed, но финансово сме едно цяло, да.

# 3
  • Мнения: 139
Just in case...не  Stop;
Аз държа да знам само аз колко, кога и за какво получавам. Половинката знае дотолкова, колкото да не ми навреди (не, че е тръгнал да го прави, ама човек никога не знае).
Общо пазаруваме, правим си подаръци, но-о-о колко печеля си е моя работа.

# 4
  • Мнения: 93
Общ е  Peace Иначе не знам как щяха да стоят нещата.Все пак моя взема почти три пъти по-голяма заплата.И честно да ви кажа,не ги разбирам тези отношения,при които всеки гледа само своето.Нали все пак за това се създава семейство-за да станем като едно цяло.

# 5
  • Мнения: 172
Естествено, че да.
Аз не мога да осмисля какво значи всеки да си харчи заплатата.
Семейство ХY. На Х заплатата свършва, защото нещо си. Тегли заем, а Y си вее гащите...
И това, ако е семейство Tired

Ааа, момент, порцеланова кукло. И аз не знам с точност колко печели половинката.
Но тънките сметки не вървят с думата "семейство".

# 6
  • Мнения: 581
 Мойта заплата си я харча само аз, защото е малка и ми стига само за джобни.С парите на мъжа ми покриваме всички разходи.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 558
Бюджетът ни винаги е бил общ. Чудно ми е, ако тези, които си харчат отделно парите имат и деца, как разпределят разходите за тях  newsm78. А сметките на две ли си ги делят? Че това какво семейство е? То си е все едно са съквартиранти  Rolling Eyes.

# 8
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Да ...общ е от както сме заедно !

# 9
# 10
  • Мнения: 417
Да общ е PeaceДаже той искаше още преди да заживеем заедно да е общ,но нямаше как да стане тогава

# 11
  • Мнения: 172
А сметките на две ли си ги делят?

Не. Как на две? Нали ще има ощетени.
Смята се всичко, водят се записки.
Кой колко пъти се изкъпал в месеца, за колко време; кой гледа повече телевизия - но все пак дали национални или сателитни канали; кой обича да му е светличко и не гаси лампите по тъмно; интернет кой повече използва...

Сериозни неща са това, недей се шегува Joy

# 12
  • Мнения: 139
Естествено, че да.
Аз не мога да осмисля какво значи всеки да си харчи заплатата.
Семейство ХY. На Х заплатата свършва, защото нещо си. Тегли заем, а Y си вее гащите...
И това, ако е семейство Tired

Ааа, момент, порцеланова кукло. И аз не знам с точност колко печели половинката.
Но тънките сметки не вървят с думата "семейство".
Не е баш така, ама айде. Никой не прави тънки сметки. И двамата имаме пари за "двойката" и пари за себе си.
Не си представям например той да е болен и аз да не ида да му купя лекарства, щото всеки трябва да си харчи неговото си.
Ама и не си представям всичко да е общо. Не е и редно.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Oбщ ни е бюджета. Няма мое и твое всичко е общо

# 14

Общи условия

Активация на акаунт