за жълтъка

  • 1 171
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте мами,искам да ви попитам по колко и колко често давате жълтък на малките.На нас педи ни каза по четвърт през ден,но ми го каза преди близо 3 месеца,споделете и вие.   БЛАГОДАРЯ ви   bouquet

# 1
  • Мнения: 65
Аз все още не давам яйце. Колкото пъти съм опитвала, дъщеря ми все повръщаше, така че за сега отлагам.

# 2
  • Мнения: 10 982
Захраних със жълтък на 10 месеца. Давам по 1/4 от него в зеленчуково пюре 2 пъти седмично. Започнах с 1/4 и все още не съм увеличила количеството.

# 3
  • Мнения: 8 208
Започнах да му давам по 1/4 жълтък през ден когато стана на 5м, но пък е захранен на 4м. След 1г започна да яде по 1 жълтък и половината от белтъка. Преди го прибавях към пюрето, след това към попарата или кус-куса. Гледам гое-долу 3 пъти седмично да го яде. Много му харесва и не е имал нежелани реакции от него. Примерно аз до към 3-4 годишна възраст съм се изривала от яйце. Така че е индивидуално.

# 4
  • Мнения: 58
Започнах преди няколко дни, 2 седмици ще давам по 1/4 два пъти седмично стрит в зеленчуковото пюре и след това педито каза да давам през ден. Ама на мен ми се струва много да давам през ден newsm78

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Давах го през ден в зеленчуковото пюре по1/4,но скоро минахме на кухня,а там има месо всеки ден,така че жълтъка сега го давам в събота и неделя и вече е по половинка.

# 6
  • Мнения: 144
[/size И Росен е захранен на 4 месеца и от 7-ми месец педи каза да давам  по четвърт през ден със зеленчуковото пюре.

# 7
  • Мнения: 469
Здравей! По схема го дават така: 5м -1/4 жълтък. 7м- 1/2 жълтък. 8м -1 жълтък. Дава се през ден Peace

# 8
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз пък както и да и го давам все още не го яде ooooh!
Нито в пюре, нито в каша, нито в нищо Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 27 524
Предложих след годинка. Не яде. Не давам.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Жълтък се дава най-рано след 8 месец, по чътвърт два пъти седмично.

# 11
  • София
  • Мнения: 627
Здравей! По схема го дават така: 5м -1/4 жълтък. 7м- 1/2 жълтък. 8м -1 жълтък. Дава се през ден Peace

Това означава, че аз трябва да давам по 1 жълтък през ден. Детето ще почне да кудкудяка от толкова жълтък  Mr. Green Давам по 1/2 жълтък 2 пъти седмично.

# 12
  • Мнения: 2 197
Започнах на 7 месеца. Първо по четвърт. После по половин 2 или 3 пъти в седмицата с пюрето.
Дъщеря ми обожава яйца. Също всички млечни произведения, но без прясно мляко. Не е пила капка прясно мляко от година. Децата си имат предпочитания, но жълтъка е полезен за развитието им. Няма опасност да закудкудякат.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 296
След като дъщеря ми навърши 7 месеца започнах да давам по 1/4 през ден в зеленчуковото пюре, от 8-мия месец увеличих на 1/2 през ден и още си караме така... Ако яйцето е малко може и повече от половината.

# 14
  • Мнения: 173
Синът ми е на 7 месеца и още не съм дала жълтък.Но аз захраних от шестия месец и съм стигнала до месото.А кое е по-добре да се даде първо сирене или жълтък?

Общи условия

Активация на акаунт