пилешки дробчета

  • 12 799
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 584
аз си ги правя от много време ама не съм се сетила да пиша тук
1кг. пилешки дробчета
брашно- може и галета
олио, подправки
размразените дробчета се овалват едно по едно първо в брашното и след това в олиото с подправките, редят се в тава и се долива вода да ги покрие, пекат се 25м. на силна фурна ( аз ги слагам на 280
това е оригиналната рецепта но може да се експериментира, правила съм ги с доматен сок, със сметана и майонеза също са хубави
да ви е сладко  chef
не се сетих да ги снимам

# 1
  • София
  • Мнения: 3 814
Благодаря за рецептата.  bouquet Аз ги правя по същия начин, но без брашно, явно идеята е да ги запечати по този начин.
В най- скоро време ще ги опитам, много обичам дробчета. Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 425
Аз ги правя по друг начин.
Нареждам ги в намаслена тавичка сурови едно до друго.Отделно на котлона в тиганче си загрявам малко масалце и запържвам една връзка пресен лук/може и сух/,една ск.чесън и добавям дом.пюре или лютеница около 2-3с.л.и малко вода или бира.Слагам черен пипер,риган и така приготвения сос го изсипвам при суровите дробчета.И запичам за около 15мин.във фурната.....Да ви е сладко. bowuu

# 3
  • Мнения: 27 524
Всичко дробове правя така, няма по-вкусен начин за мен - режа по-големите на недебели резени, овалвам в олио, брашно и пак олио. Редя в тавичка и пека. Преди да станат готови слагам отгоре и около тях много, много лук. Става супер    chef

# 4
  • Мнения: 1 447

 Мерси за идеята мисля утре да ги направя

# 5
  • Мнения: 3 306
супер идея  Peace 

# 6
  • Мнения: 2 584
малката само така яде дробчета, пържени или панирани не ги заресва но идята на Блонди за много лук ми харесва ( само на мен мъжете не обичат лук) и ще си ги направя така

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 10:45 от rut

# 7
  • Мнения: 2 211
И аз ги приготвям така, но слагам лук, бяло вино и черен пипер. Гарнитурата е пържени картофки Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 478
И на мен това са ми любимите дробчета, само че вместо олио мажа тавичката с краве масло Crazy Сестра им слага и малко прясно мляко и също е много сполучливо

# 9
  • Мнения: 22 867
Тая вечер направих пилешки дробчета по рецептата на Блонди, станаха много вкусни.  Heart Eyes
  bouquet Блонди!

И се сетих, че на гости ядохме много вкусно месо, без да разберем какво е, а то се оказа овчо. Порциите бяха топени в олио, брашно, червен пипер и запечени с вода. Никакъв мирис на овчо не се усещаше.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 814
Днес си купих дробчета, утре ще ги направя за обяд. Peace

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Всичко дробове правя така, няма по-вкусен начин за мен - режа по-големите на недебели резени, овалвам в олио, брашно и пак олио. Редя в тавичка и пека. Преди да станат готови слагам отгоре и около тях много, много лук. Става супер    chef
Ще взема и аз да ги спретна така!  Peace

# 12
  • Мнения: 1 174
  bouquetЗа Блонди.Направих ги днес за обяд и всички много ги харесахме.

# 13
Mного обичам пилешките дробчета с лук. Моята рецепта е малко по различна, предлагам  да я опитате за разнообразие:

          Пилешки дробчета с лучена трева
                         ( 2 порции )

  Продукти: 500 гр. пилешки дробчета, 6 с.л. зехтин, 20 гр.краве масло, 4 глави лук, 1 ч.л.универсална подправка,1/2 ч.л. черен пипер, 1 с.л.брашно, сол.

Примерна гарнитура: 2 топки ориз пилаф, 2 печени червени чушки, 4 маслини, половин лимон и стръкче магданоз.



  Приготвяне: Лука се нарязва на полумесеци и се поставя в тиган да се пържи заедно с 4 с.л. зехтин. Като поомекне се посолява и се поръсва с брашното и се доизпържва до златисто.Изважда се в гевгир,за да се отцеди напълно от мазнината. Дробчетата се пържат в 2 с.л. зехтин и кравето масло от двете страни,посоляват се с универсалната подправка и черния пипер. Разпределят се в чинии,заобикалят се с лучената трева и се поднасят с гарнитурата,както е на снимката.

# 14
  • Мнения: 195
До тук не видях моят начин на приготвяне на пилешки дробчета, затова ще ви споделя как ги приготвяме вкъщи.
     
     I - ви вариант:  Приготвяме кашичка от брашно и вода, потапяме дробчетата в нея и изпържваме. След изваждането им ги посоляваме.
    II - ри вариант:  Изпържваме дробчетата и преди отстраняване от огъня ги поръсваме с пикантина.

     Много са вкусни! Опитайте!
     Добър апетит!!! preggo coolcool

Общи условия

Активация на акаунт