Не е точно повръщане

  • 1 001
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте мами.
Бебо има един такъв проблем който почва много да ме притеснява. След всяко ядене повръща, някой път чак вече почва да се храни и все още повръща от предния път. Притеснява ме това, че не е точно повръщане или от оригването. Ами имам чувството, че все едно си е напълнил устата с кърма и просто в един момент тя си изтича - някой път по малко,друг път много. Нито се напъва, не прави никакво усилие, а просто става "изтичане". Спомням си, че педито беше споменала, че така не било хубаво. Какво може да е?
Ако е важно - ние сме на 2 месеца и сме изцяло на кърма.

# 1
  • Мнения: 4 915
Нарича се рефлукс - връщане на мляко. Не е повръщане.
Израства се обикновено към 3-4 месец.
Тревожно е, ако бебето започне да спада на тегло или започне да кашля - млякото се аспирира в дробовете му.

Не помага особено, но можеш да пробваш - повдигни матрака на бебето под лек наклон - така да спи.

Малката ми щерка имаше такъв рефлукс 3 месеца и нещо, в началото бе много начесто, постепенно към 2-рия месец започна да намалява и към 4-тия вече не връщаше мляко.

Спяла е под наклон, но не помагаше. Всъщност в съня си почти никога не е връщала мляко. В будно състояние, дори права в прегръдката ми, се е проявявал рефлуксът.

Повече - прочети в "Библиотеката", и в Гугл също има инфо. Пълното име е гастроезофагеален рефлукс или ГЕР.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 102
Мисля, че е нормално за вашата възраст.И при нас се е случвало и продължава да се случва, но по-рядко.Просто млякото изтича от устата.Мисля, че е рефлукс, но може и да греша.Може да се е нахранило бебето, но да има нужда да суче още.Ако повръща само след хранене и количеството не е много, според мен няма проблем.Важното е да наддава нормално на килограми.
Освен това съм забелязала, че като ям определени храни, като прясно мляко или цитрусови плодове детето ми повръщаше много повече от друг път, което се дължи на алергични реакции.
Ако много се притесняваш, ной-добре се консултирай с педиатъра си за твое успокоение.Ще премине.  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами те бебетата така си връщат.Не е като възрастните с напрягане и конвулсии.Дори е тревожно когато повръщаното излиза под налягане или на струя.Това връщане на мляко е често срещано и се дължи на несъвършено затварящата се клапа м-у стомаха и хранопровода.Израства се с времето,обикновено след захранването отшумява напълно.

# 4
  • Мнения: 89
Наистина - насън никога не връща мляко. А и още от самото начало си спи под наклон. Много ревеше в кошарата си и от 2-3 ден започнахме да спим заедно на моята възглавница. Обикновенно, когато спи и иска да се оригне или върне кърмата винаги се събужда и започва да приплаква - не знам стряска ли се или го боли? А на няколко пъти в легнало положение в количката ми се е задавял, та чак нослето му беше пълно с кърма.

# 5
  • Мнения: 1 947
   Изглежда съвсем нормално, както го описваш. Докъм шестия месец, включително, кърмата се връща по малко от стомаха, именно заради незавършените анатомични особености на храносмилателната система. Ето, забелязала си, че когато е сукало спящо, бебето не връща мляко, а ако се наложи, то се пробужда и обръща глава настрани, за да не се задави - добре измислен рефлекс на самосъхранение, нали? Simple Smile А кърма от носленцето също може да излиза, дори докато суче.
   Ако излиза "на фонтан", тогава би било притеснително. Просто след сукане, много-много не си го подхвърляйте, оригвайте го и толкова. Wink

# 6
  • Мнения: 686
Щом бебето наддава,няма проблем.
Наблюдавай повръщаното,ако е по голямо от мъжка длан в диаметър,тогава се замисли за доктор.
Често бебетата връщат по малко,няма проблеми,всичко се израства.Пробвай да го храниш в по-изправено положение и да го слагаш да спи под ъгъл 45 градуса.
Зареди се с лигавчета и търпение  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 984
може да го оставяте слет хранене и в кошче за кола.

# 8
  • Мнения: 1 089
Така както го описваш, си е класически рефлукс. Израства се, като най-често около 6 месечна възраст, когато бебетата се захранят с по-консистентна храна и започнат да седят, изчезва (самото повръщане, иначе връщането на храна от стомаха към хранопровода, под формата на това, което някои наричат "киселини", може да продължи и много по-дълго). Ако няма никакви други симптоми ( т.е. качва нормално на тегло, няма респираторни инфекции, не се задавя нощем..) не е нищо обезпокоително, а по-скоро обичайно.

# 9
  • Мнения: 158
Ние сме със същия проблем.Вдигам го леко нагоре и той като се оригва връща мляко.Количеството е различно.Не спада на килограми.Досега качва на месец добре.Обаче имам чувство че не гълта а го насабира в устата си и после го връща

# 10
  • Мнения: 1 691
Да пиша само, че не е притеснително и по-дълго време да продължи рефлуксът - при нас се случваше и на 8 месеца от време на време да върне по някоя глътка.

# 11
  • Мнения: 660
Ох и аз да се оплача. Досега се случваше, но рядко. Но последната седмица почти всеки ден. Има случаи, като преди малко, когато според мен изплю абсолютно цялото мляко. И то при изправено положение. Дори и не се и оригна. Кошмар.  #Crazy

Освен това е страшно кисела и цял ден плаче. ЦЯЛ ДЕН!!! Нищо не помага. Дори разходката в парка!  Thinking

Също така прави истерии като почне да се храни. Суче минута-две и почва да пищи, ама истерично. Все едно я дерем. Видяла съм се в чудо последните дни.

Дано скоро отмине, че....  Tired Tired

# 12
  • Мнения: 1 089
Ох и аз да се оплача. Досега се случваше, но рядко. Но последната седмица почти всеки ден. Има случаи, като преди малко, когато според мен изплю абсолютно цялото мляко. И то при изправено положение. Дори и не се и оригна. Кошмар.  #Crazy

Освен това е страшно кисела и цял ден плаче. ЦЯЛ ДЕН!!! Нищо не помага. Дори разходката в парка!  Thinking

Също така прави истерии като почне да се храни. Суче минута-две и почва да пищи, ама истерично. Все едно я дерем. Видяла съм се в чудо последните дни.

Дано скоро отмине, че....  Tired Tired


При такава значителна промяна в поведението на детето е най-добре да се консултираш с педиатъра си...

# 13
  • Мнения: 295
Моя син докато не го захраних/на 5 месеца/ повръщаше след всяко ядене по няколко пъти,понякога и след 3 часа.Беше само на кърма.Аз лично не с епритесних,защото количествата не бяха големи,наддаваше си прекрасно,а и нявсякъде четох.,че след 6тия месец с усъвършенстването на стомахчето,този проблем намалявал.Единствено неудобството ми беше голямо с цялото това цапане.Беше ми писнало направо.Да не говорим,че оригнеше ли се веднага повръщаше.
Щом дадох твърда храна и вече не повръща/сега е на 6м/,дори и след изцяло млечните храни също.
Според мен с времето ще се оправят нещата.Търпение трябва.А докторите само чакат за да лепнат някоя диагноза.

# 14
  • Мнения: 695
Моята Дребосъчка също повръща (по-скоро връща, защото както са писали и другите момичета, не е на фонтан) много често, понякога дори малко преди ядене. Понякога и докато се напъва да се изака връща малко, милата... Според педиатърката важното е: да не е на фонтан, бебето да ака редовно, да наддава добре, количеството върната кърма да не е много голямо (повече от мъжка длан, както mamaYanni ти е писала). Ако тези условия са налице, не е притеснително и нещата ще се нормализират до 6тия месец. Ние повдигнахме матрака на 30 градуса, малко помогна. Гледам след хранене да не я разнасям много много, особено ако е заспала, дори ако заспи не я будя да я оригвам и това сякаш помага. Твоето бебче наддава ли добре?

Общи условия

Активация на акаунт