Пиете ли газирани напитки?

  • 4 468
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Давате ли на децата си Фанта и Количка? Ето малко по темата, какво причиняват изкуствените подсладители в газираните напитки: http://www.bg.yosif.net/med/index13.htm Пише малко и за влиянието им върху бременни. 
"Сободната аспергинова киселина, която се съдържа в подсладителя, е причина за възникването на различни остри и хронични неврологични прояви, защото и тя, и нейното съединение аспартат спадат към групата на т. нар. екситоксини . Това са вещества, обикновено аминокиселини, които реагират със специфични рецептори в мозъка. Все повече учени и клиницисти са на мнение, че екситоксините играят много важна роля за появата на някои ендокринни и особено на дегенеративни неврологични заболявания, като амиотрофична латерална склероза (АЛС), Паркинсонова болест, болест на Алцхаймер и някои други, и за дефекти в развитието на нервната система на плода по време на бременността."
Възможно е всичко да е много преувеличено, но все пак те кара да се замислиш, какво слагаш в устата си и доколко то е безопасно за малкото същество, изцяло зависещо от теб.
За хамбургерите и вафлите друг път.  Simple Smile
Извинявам се, ако съм пуснала темата не на място.

# 1
  • Мнения: 5 393
Не давам газирано. Аз също рядко пия.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Не давам газирано на малкия, аз от газираните напитки пия кока-кола  Twisted Evil вярно че разяжда ръжда но  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 3 216
Детето ми нее опитвало нищо газирано. аз като бременна не пиех,че получавах газове. И като цло ги  избягвам.От веме на време си позволявам Кола Лайт и бира.

# 4
  • Мнения: 4 335
Докато бях бременна бях спряла газираното,но сега така си наваксах с колата,а знам,4е е врвдно Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 910
Аз пия газирани напитки, но на детето не давам. Всъщност дъщеря ми един път опита Фанта и не й хареса, та до този момент пие само натурални сокове.

# 6
  • Мнения: 2 374
никога не съм пила газирано,а детето като порасне само ще си прецени,аз няма да си налагам мнението,защото аз не обичам газирано.

# 7
  • Мнения: 961
От газираното пия кола, но не много често.
Като малка много обичах газирано, така че един ден и на дечко ще позволявам по малко, стига да иска.

# 8
  • Мнения: 3 376
Не пия никакви газирани напитки,най-много 2-3 пъти в годината.Детето също не пие.

# 9
  • Мнения: 509
Вече не! PeaceПиех много Кока-Кола.Поне по литър на ден Whistling.Малката и тя пиеше,е не по толкова,разбира се WinkАма от както вкъщи не се среща никакво безалкохолно и тя изобщо не се сеща.Пие си сокчета и фрешове.И аз така.И много вода Grinning

# 10
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 217
Аз не мога без газирано /в частност кока кола/! На детето не съм давала.

# 11
  • Мнения: 1 062
Не давам газирано, а и ние не пием много много. Съпругът ми обича Кока-Кола, но в къщи не купуваме. дъщеря ми знае, че газираното е вредно и дори, когато е на гости и там и предложат рядко си позволява да пие.

# 12
  • Мнения: 7 201
Не пия никакви газирани напитки,най-много 2-3 пъти в годината.Детето също не пие.
PeaceИ ние сме така.

# 13
  • Мнения: 1 029
не обичам газирано и никога не съм обичала.Детето не е опитвало, защото още не е виждало.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 911
по принцип не съм им почитателка, но понякога, много рядко ми се допива спраит или кола и си пийвам по чаша, две

Общи условия

Активация на акаунт