МОЛЯ, помагайте, достинекс или парлодел? :( СПЕШНО

  • 1 606
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Здравейте мили, мами Simple Smile . Имам нужда от спешни.... компетентни съвети. Налага се да спра кърмата, вследствие спешна нужда от прием на други лекарства - несъвместими с кърменето  Sad Cry
Въпросът ми е към мамите с опит - Достинекс или Парлодел? Знам, че Достинекса действа по-бързо , но според гинколога ми предизвика по-глям хормонален срив и дисбаланс. Докато при Парлодела процеса при спиране е по-плавен и безболезнен (около 2 седмици), но налага ежедневно изцеждане на гърдите.
Бихте ли споделили вашия опит, наистинали има реален риск от ракови обарзувания след подобни насилствени интервенции върху есетествния процес кърмене, как се следи после за евентуални усложнения и прочие..? Предварително благодаря на всички за отоговорите ви! И не нап оследно място - споделете за страничните ефекти и в двата случая  Hug  bouquet

# 1
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Пия подобни заради високи нива на Пролактина и само да ти кажа, че Парлодел няма от няколко месеца. Ако вземеш това решение ще трябва да минеш на Бромокриптин, а той си е доста гаден. Вярвай ми, по-гаден препарат  е от Парлодела!

# 2
  • Мнения: 318
Благодаря ти за отговора, аз Бромприктина съм го изключила тотално като вариант - по изрична препорука на лекаря ми - каза , че бил най-неудачния вариант. По-скоро съм любопитна за Достинекса. Доколкто се осведомих - приемат 3 хапченца и готово ? newsm78 Така ли реално?

# 3
  • Мнения: 2 131
А не можеш ли да опиташ да я спреш без да пиеш таблетки? При мен кърмата спря, защото Алекс не искаше да суче и по този начин, доколкото знам, процесът на лактация се затруднява. Постепенно намаля и спря, въпреки че цедих, за да му давам. Щом не даваш на бебето да суче... не знам, де, сигурно по-компетентните майчета ще кажат.
А иначе в болницата ми бяха дали едно хапче - мисля, че Бромокриптин беше, за облекчаване на гърдите, че беше ужас. Бебето не суче, аз опитвам да цедя, запушени канали, болезнено и трудно цедене, от което положението ставаше още по-зле.

# 4
  • Мнения: 6 274
И аз съм чувала , че "Бромокриптин"-а  помагал , но не зная страничните му ефекти . Щом лекарите не го одобряват , може би не е удачен вариант .  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 3 249
Пила съм Парлодел, но заради високи нива на пролактина-в началото ми подейства много зле. Достинекс пи една позната и каза, че е нямала странични ефекти-явно си е до организъм. Но щом няма Парлодел по аптеките, май нямаш голям избор newsm78

# 6
  • Мнения: 814
Аз пих Достинекс Peace и съм доволна. Не съм имала нито  хормонален срив, нито дисбаланс- всичко си беше ОК.

# 7
  • Мнения: 521
аз пих Бромокриптин има ужасни странични ефекти поне при мен беше така , в случай че няма Парлодел пий Достинекс нямаш избор аз също съм чувала че за няколко дни кърмата спирала от него но съм чувала и за жени които трябвало да го пият повечко време явно си е до организъм

# 8
  • Мнения: 498
Пий Достинекс с две ръце го препоръчвам. Взех хапчетата точно като излязох от родилното, кърмата ми извираше, бях адски зле, а бебето остана в кувиоз. Та нямах никакъв хормонален срив, кърмата спря на третия ден при мен, още на втория ден гърдите ми се успокоиха, не ми е ставало лошо, не съм припадала и т.н., всичко бе ок. Не трябва да се изцездаш, пие се половин хапче на 12 часа/ако не греша. На листовката пише, че с две хапчета се оправяш.

# 9
  • Мнения: 28
Ако искаш парлодел имам мога да ти го падаря
На мен ми помогна

# 10
  • Мнения: 4 784
Аз ти препэрачвам Достинекс. При мен нямаше никакви странични ефекти, а обикновено старадам от такива, ако пия лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт